Crypto Biz: سازماندهی مجدد Coinbase-Circle، موانع فیات Binance و USDC در Shopify


Crypto Biz این هفته به بررسی آخرین تحولات در فراز و نشیب های جهانی بایننس، سازماندهی مجدد Coinbase-Circle، رویکرد Shopify به USDC و تبادل داده های بلاک چین می پردازد.

محیط های نظارتی جهانی بار دیگر ثابت می کند که نقطه عطفی برای شرکت های رمزنگاری است. این امر مستلزم سازگاری مداوم برای حرکت در آبهای نظارتی کم عمق در سراسر جهان، به ویژه در ایالات متحده است.

در تحولات اخیر، Coinbase و Circle تصمیم گرفته‌اند تا کنسرسیوم مرکز را در یک هم‌سویی مجدد استراتژیک که ناشی از تقاضا برای شفافیت مقرراتی در مورد استیبل‌کوین‌ها است، احتمالاً با پیش‌بینی قانون‌گذاری از سوی کنگره ایالات متحده، منحل کنند.

بایننس.US در این هفته به دنبال یک جایگزین قانونی برای عملیاتی ماندن بود. این صرافی همکاری با MoonPay را اعلام کرد که شامل تتر استیبل کوین (USDT) متصل به دلار به عنوان «دارایی اصلی» جدید برای همه تراکنش‌ها می‌شود. این به کاربران راهی برای انجام معاملات به دلار آمریکا و احتمالاً دور زدن موانع قانونی احتمالی می دهد.

در همین حال، بایننس جهانی همچنان با مشکلاتی در ورود و خروج مواجه است. تقریباً 30 روز قبل از پایان پشتیبانی Paysafe از تراکنش‌های فیات در اروپا، کاربران در منطقه مشکلاتی را برای برداشت فیات گزارش می‌کنند.

در این محیط، سازگاری سریع بیشتر یک مهارت بقا است تا یک استراتژی. در حال حاضر، شرکت‌های رمزارز با آهنگ‌هایی می‌رقصند که هنوز نوشته نشده‌اند.

Crypto Biz این هفته به بررسی آخرین تحولات در فراز و نشیب های جهانی بایننس، سازماندهی مجدد Coinbase-Circle، رویکرد Shopify به USDC و تبادل داده های بلاک چین می پردازد.

بایننس برداشت ها را در اروپا محدود می کند و به مشکلات مربوط به پردازشگر پرداخت اشاره می کند

مشتریان صرافی ارز دیجیتال Binance به دلیل مشکلات مربوط به نقل و انتقالات منطقه پرداخت اروپا (SEPA) ظاهراً با مشکلاتی در زمینه برداشت فیات در اروپا مواجه هستند. این خبر چند ماه پس از آن منتشر شد که بایننس به کاربران اطلاع داد که شریک بانکی یورویی آن Paysafe Payment Solutions پشتیبانی از صرافی رمزارز را تا 25 سپتامبر پایان خواهد داد. پس از این تاریخ، کاربران باید اطلاعات بانکی خود را به روز کنند و ممکن است مجبور شوند پرداخت های جدید را بپذیرند. صرافی بیان کرد که شرایط و ضوابط برای ادامه استفاده از خدمات SEPA اعمال می شود. در همین حال، در ایالات متحده، Binance.US یک همکاری جدید با شرکت پرداخت رمزنگاری MoonPay را اعلام کرده است تا تتر (USDT) را به عنوان “دارایی اصلی” جدید برای همه تراکنش ها تبدیل کند و به کاربران امکان تراکنش با دلار آمریکا را بدهد. . . . Binance.US اخیراً با شرکای بانکی خود در کشور دچار بحران شده است و سپرده‌های فیات در صرافی از ژوئن غیرفعال بوده است.

کنسرسیوم مرکز پس از بسته شدن، سهام Coinbase Circle را خریداری می کند

Coinbase و Circle رابطه خود را از نو تعریف کرده اند زیرا کنسرسیوم مرکز در ایالات متحده به دلیل “افزایش شفافیت نظارتی برای استیبل کوین ها” تعطیل شده است. این دو سازمان به طور مشترک استیبل کوین USD Coin (USDC) را در سال 2018 راه اندازی کردند و از آن زمان تاکنون توکن را از طریق کنسرسیوم مرکزی مدیریت کرده اند. پس از پایان سازمان، Circle مسئولیت های افزایش یافته ای از جمله نگه داشتن کلیدهای قرارداد هوشمند و انطباق با مقررات را خواهد داشت. از سوی دیگر، کوین بیس، یک سهام در Circle را خریداری خواهد کرد. بر اساس میزان استیبل کوین هایی که دارند، درآمد بهره بین آنها تقسیم خواهد شد. USDC همچنین در حال آماده شدن برای گسترش به شبکه های Polkadot، Optimism، Near، Arbitrum و Cosmos است تا دامنه زنجیره خود را گسترش دهد.

Shopify پرداخت USDC با Solana را می پذیرد

غول تجارت الکترونیک Shopify Solana Pay را به مجموعه گزینه‌های پرداخت خود اضافه کرده است و به میلیون‌ها تاجر اجازه می‌دهد تراکنش‌های رمزنگاری را با استفاده از این پلتفرم بپذیرند، که از پرداخت‌های استیبل کوین USD Coin (USDC) شروع می‌شود. طبق گزارش‌ها، سولانا در حال برنامه‌ریزی برای اضافه کردن آلت‌کوین‌های دیگر از جمله توکن SOL (SOL) بومی و توکن میم Bonk (BONK) به پلتفرم در ماه‌های آینده است. Shopify تخمین می زند که 10٪ از کل معاملات تجارت الکترونیک در ایالات متحده، یا 444 میلیارد دلار از بازار تجارت الکترونیک جهان، از طریق پلت فرم آن انجام می شود. میانگین کارمزد شبکه 0.00025 دلار برای هر تراکنش است، در حالی که هزینه های کارت اعتباری از 1.5٪ تا 3.5٪ متغیر است. اخیراً کاربران Solana به طور متوسط ​​0.000009664 کارمزد تراکنش SOL پرداخت کرده اند.

چین تبادل داده مبتنی بر بلاک چین را راه اندازی کرد

مقامات دولت چین از یک تبادل داده جدید با فناوری بلاک چین خبر دادند که در آن بیش از 300 کسب و کار از جمله Alibaba Cloud و Huawei در راه اندازی این صرافی شرکت کردند. طبق اخبار محلی، تبادل اطلاعات جدید هانگژو تجارت داده های فناوری اطلاعات سازمانی را تسهیل می کند و تضمین می کند که معاملات بازار سهام غیرقابل تغییر و قابل ردیابی هستند. علیرغم سرکوب شدید شرکت های بلاک چین خصوصی در بیشتر سال، چین حامی سرسخت طرح های Web3 تحت کنترل دولت است.

Crypto Biz نبض هفتگی کسب و کار پشت بلاک چین و رمزارز است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *