Crypto Biz: BlockFi از ورشکستگی خارج شد، Worldcoin پرداخت USDC را متوقف کرد و موارد دیگر


Crypto Biz این هفته خروج BlockFi از ورشکستگی، تحولات بیت کوین ETF لحظه ای BlackRock، ارتقاء طرح جبران خسارت حامل Worldcoin و موارد دیگر را پوشش می دهد.

تنها چند روز پس از اینکه FTX اعلام کرد با موفقیت حدود 7 میلیارد دلار دارایی خود را بازیابی کرده است، ارائه دهنده ارزهای دیجیتال BlockFi اعلام کرد که از ورشکستگی خارج شده است. بدهکاران FTX، متشکل از FTX و شرکت های تابعه آن، تخمین می زنند که 8.7 میلیارد دلار از مشتریان اختلاس شده است. BlockFi بیش از 650 میلیون دلار به FTX وام داد و آن را به یکی از بزرگترین طلبکاران صرافی تبدیل کرد. این بدان معناست که موفقیت بازخرید مشتریان به توانایی FTX برای بازیابی دارایی های آنها بستگی دارد.

مدیریت جدید FTX همچنین گزینه های آینده خود را به دقت بررسی می کند، از جمله فروش کل صرافی، که شامل بیش از نه میلیون مشتری آن است، یا شراکت با نهاد دیگری برای احیای صرافی. احتمال بازگشت مستقل نیز روی میز است.

از سوی دیگر، BlockFi بر اساس پرونده های دادگاه، چاره ای جز توقف فعالیت ندارد.

Crypto Biz این هفته ظهور BlockFi از ورشکستگی، تحولات صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) BlackRock و تغییرات در برنامه پرداخت Worldcoin را پوشش می دهد.

بالاخره چراغی در انتهای تونل برای طلبکاران برخی از شرکت‌هایی که در بازار خرس کریپتو در سال 2022 ورشکست شدند، وجود دارد. حدود یک سال پس از تشکیل پرونده ورشکستگی، شرکت هایی مانند FTX و BlockFi شروع به بازگرداندن وجوه مشتریان کردند.

ETF بیت کوین بلک راک اکنون در شرکت تسویه معاملات نزدک فهرست شده است – تحلیلگر بلومبرگ

ETF بیت کوین iShares Spot، پیشنهادی توسط شرکت سرمایه گذاری بلک راک، در فهرست شرکت سپرده گذاری اعتماد و تسویه حساب (DTCC) قرار گرفته است که نشان می دهد به طور بالقوه می تواند توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تایید شود. اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، در یک تاپیک در تاریخ 23 اکتبر (که قبلا توییتر نامیده می شد) گفت که لیست DTCC “بخشی از فرآیند” ارائه ETF ارز دیجیتال به بازار است. “این [the] بالچوناس گفت: «این اولین ETF نقطه ای است که در DTCC فهرست می شود، هیچ یک از بقیه (هنوز) آنجا نیستند. بالچوناس حدس زد که بلک راک ممکن است چراغ سبز را برای فهرست کردن ETF از SEC دریافت کرده باشد، یا “با فرض این کار همه چیز را آماده کرده است.” طبق تاریخ ثبت نام BlackRock، SEC تا 10 ژانویه 2024 فرصت دارد تا در مورد تایید یا رد ETF تصمیم نهایی بگیرد.

BlockFi از ورشکستگی بیرون می آید و برداشت کیف پول را راه اندازی می کند

پلتفرم وام‌دهی کریپتو BlockFi از ورشکستگی خارج شده و آماده است تا برخی از طلبکاران خود را بازپرداخت کند، طبق یک پست وبلاگ در ۲۴ اکتبر. در این پست آمده است که برداشت‌ها «در حال حاضر تقریباً برای همه مشتریان کیف پول امکان‌پذیر است» و اشاره می‌کند که حساب بهره BlockFi نیز اضافه شده است. و مشتریان اعتباری می توانند برخی از دارایی ها را در اوایل سال 2024 برداشت کنند. ظهور BlockFi از ورشکستگی به این معنی است که اکنون ممکن است سعی کند دارایی های خود را از سایر شرکت هایی که معتقد است به آن بدهکار هستند، پس بگیرد. این شامل پلتفرم‌های رمزنگاری ورشکسته مانند Three Arrows Capital و FTX می‌شود. مجموع وجوه توزیع شده به موفقیت BlockFi در پرونده ورشکستگی FTX و سایر عوامل بستگی دارد.

کیف پول سخت افزاری لجر ابزار بازیابی کلید خصوصی مبتنی بر ابر را معرفی می کند

شرکت کیف پول سخت‌افزار Ledger در حال ارائه راه‌حل بازیابی کلید خصوصی مبتنی بر ابر خود است، علی‌رغم انتقادهای قابل توجه از سوی جامعه ارزهای دیجیتال. راه حل ارائه شده توسط پلتفرم محافظت از بلاک چین Coincover یک سرویس اشتراک پولی است که به کاربران اجازه می دهد از عبارات بازیابی محرمانه نسخه پشتیبان تهیه کنند. این عرضه چند ماه پس از توقف موقت خدمات بازیابی لجر در می 2023 در پاسخ به واکنش های جامعه صورت می گیرد. مدیر عامل لجر، پاسکال گوتیه، بعداً گفت که این شرکت محصول را تنها پس از انتشار کد منبع باز عرضه خواهد کرد. کد Ledger Recover اکنون در GitHub در دسترس است.

Worldcoin از اوایل نوامبر پرداخت به اپراتورهای Orb در USDC را متوقف خواهد کرد

ورلد کوین با توکن ورلد کوین (WLD) بومی خود به اپراتورهای Orb که برای اسکن چشم افراد پاداش می‌گیرند پرداخت می‌کند و در اوایل ماه آینده کوین USDC (USDC) را حذف می‌کند. این تغییر بیشتر حوزه های قضایی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. ورلد کوین گفت که اقدام برای پرداخت کامل به اپراتورهای کره ای در WLD بخشی از یک “مرحله انتقالی” پس از راه اندازی رسمی پروژه در 24 جولای است. داده های داشبورد رسمی Dune Analytics Worldcoin نشان می دهد که عرضه توکن WLD از حدود 100 میلیون در زمان راه اندازی افزایش یافته است و تا این هفته به حدود 134 میلیون رسیده است.

Crypto Biz نبض هفتگی کسب و کار شما در پشت بلاک چین و رمزارز است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید