گزارش: سهم بازار نقدی بایننس برای هفتمین ماه متوالی کاهش یافت


گزارش شده است که حجم معاملات نقدی از دست رفته توسط بایننس بین صرافی هایی مانند HTX (Huobi سابق)، Bybit و DigiFinex توزیع شده است.

بایننس، پیشروترین صرافی ارزهای رمزنگاری شده در جهان، به دلیل مشکلات نظارتی جاری در ایالات متحده همچنان به از دست دادن سهم خود در بازار ادامه می دهد.

بلومبرگ در 5 اکتبر گزارش داد که بر اساس تجزیه و تحلیل ارائه‌دهنده داده‌های ارزهای دیجیتال CCData، سهم بایننس در بازار نقدی بایننس برای هفتمین ماه متوالی در سپتامبر 2023 کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، سهم بایننس از بازار نقدی از 38.5 درصد در ماه اوت به 34.3 درصد در سپتامبر کاهش یافته است. در ژانویه 2023، سهم بایننس از بازار نقدی به 55.2 درصد رسید.

نمودار درصد سهم بازار نقدی جهانی بایننس از سال تا به امروز. منبع: بلومبرگ

بایننس در حال از دست دادن سهم بازار در بازار مشتقه و همچنین بازار نقدی است. بر اساس این گزارش، سهم بازار مشتقات بایننس از 53.5 درصد در ماه اوت به 51.5 درصد در سپتامبر کاهش یافته است. در دی ماه، سلطه بورس در بازار مشتقه بیش از 62 درصد بود.

به گفته جاکوب جوزف، تحلیلگر تحقیقات CCData، چالش‌های نظارتی بایننس در ایالات متحده تنها دلیلی نیست که صرافی سهم بازار را از دست می‌دهد. این تحلیلگر معتقد است که این کاهش همچنین نتیجه توقف بایننس تبلیغات تجاری بدون کمیسیون برای جفت های معاملاتی اصلی است.

کاهش سهم بایننس در بازار همچنین زمانی رخ می دهد که بایننس خدمات خود را در برخی از بازارهای کلیدی خود در سال جاری تکمیل کرده است. در ماه سپتامبر، بایننس اعلام کرد که به طور کامل از روسیه خارج شده و کل تجارت محلی خود را به صرافی تازه راه اندازی شده CommEx، که توسط نهادهای ناشناس تأسیس شده است، می فروشد. روسیه یکی از بزرگترین بازارهای بایننس بود و بازدیدکنندگان روسی تقریباً 7 درصد از ترافیک این پلتفرم را به خود اختصاص دادند.

مرتبط با: کدام بازار خرسی؟ این وب سایت های رمزنگاری افزایش ترافیک را در سال 2023 پیش بینی می کنند

بایننس در اوایل سپتامبر تغییراتی در کارمزدهای معاملاتی ایجاد کرد و کارمزد خرید معمولی را بر اساس سطح VIP کاربر مجدداً معرفی کرد. به عنوان مثال، بایننس شروع به دریافت 0.1٪ کارمزد معاملاتی از کاربران عادی در معاملات لحظه ای و حاشیه کرد.

بر اساس این گزارش، حجم معاملات نقدی از دست رفته توسط بایننس بین صرافی هایی مانند HTX (Huobi سابق)، Bybit و DigiFinex توزیع شده است. طبق گزارش‌ها، صرافی‌های رقیب مانند OKX، Bybit و Bitget نیز در حال به دست آوردن سهم بازار در محصولات مشتقه هستند.

مجله: Minecraft بیت کوین P2E، آیفون 15 و بازی های رمزنگاری شده و فرمول E را ممنوع می کند


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید