قانونگذاران استرالیایی لایحه کریپتو که توسط اندرو براگ تهیه شده بود را پس می فرستند


لایحه استرالیا در مورد تنظیم بازار دارایی های دیجیتال که در مارس 2023 ارائه شد، با یک سری تاخیرهای گزارش دهی توسط سنا مواجه شد و اکنون برای اصلاح ارسال شده است.

کمیته قانونگذاری اقتصادی سنای استرالیا سرانجام در مورد لایحه ارزهای دیجیتال ارائه شده توسط سناتور اندرو براگ بازخورد ارائه کرد.

در 4 سپتامبر، این کمیته در مورد پیش نویس قانون به نام “لایحه دارایی های دیجیتال (تنظیم بازار) 2023” گزارش داد و از تهیه کنندگان خواست تا برخی اصلاحات را اضافه کنند.

به طور خاص، سنا به این نتیجه رسید که این لایحه را با تغییرات جزئی، از جمله حذف اصطلاح توکن‌های تغییرناپذیر (NFT) از تعریف دارایی‌های دیجیتالی تنظیم‌شده، تصویب خواهد کرد.

در میان پیشنهادات دیگر، قانونگذاران از نویسندگان این لایحه خواسته اند تا توکن های دارای پشتوانه دارایی خاصی مانند استاندارد طلا و نقره و توکن بتا کربن را از تعریف استیبل کوین حذف کنند. سنا همچنین درخواست کرد که دوره انتقالی از سه ماه به 9 ماه تمدید شود.

در این گزارش، سنا همچنین از هیئت مالیاتی خواست تا شیوه‌های مالیاتی بر دارایی‌ها و تراکنش‌های دیجیتال در استرالیا را با هدف ارائه قوانین تا اوایل سال 2024 بررسی کند.

قانونگذاران افزودند که دولت باید به طور کامل توصیه های شورای تنظیم کننده های مالی را در رابطه با پاسخ های سیاسی احتمالی به تراکنش های بانکی در استرالیا اجرا کند. وزارت خزانه‌داری استرالیا قبلاً اذعان داشت که روند رو به افزایش بانک‌ها برای قطع خدمات به شرکت‌های رمزنگاری می‌تواند عواقب ناخواسته‌ای مانند تحت فشار قرار دادن صنعت را به دنبال داشته باشد.

مرتبط با: بایننس استرالیا «واقعاً مطمئن است» که تنظیم‌کننده‌های GM از کریپتو حمایت خواهند کرد

در این سند آمده است: “تحقیقات کمیته نشان داده است که رویکرد دولت به مقررات دارایی دیجیتال به مصرف کنندگان و سرمایه گذاری استرالیایی آسیب می رساند.” به گفته سنا، لایحه سناتور براگ “اولین گام جدی برای اجرای یک چارچوب نظارتی جامع دارایی دیجیتال است” و افزود:

“دولت برنامه جاه طلبانه ارزهای دیجیتال دولت لیبرال قدیمی را به باد داده است و استرالیایی ها هزینه آن را پرداخت خواهند کرد.”

سناتور براگ “لایحه دارایی های دیجیتال (مقررات بازار) 2023” را در ماه مارس معرفی کرد که هدف آن “حمایت از مصرف کنندگان و تشویق سرمایه گذاران” است. پیش‌نویس لایحه توصیه‌های نظارتی برای استیبل کوین‌ها، مجوز صرافی‌ها و الزامات نگهداری ارائه می‌کند.

گزارش نهایی کمیته سنا مدتی دیرتر از آنچه در ابتدا پیش بینی می شد منتشر شد. این کمیته در ابتدا قصد داشت تا 2 آگوست گزارشی درباره این لایحه ارائه کند، اما درخواست کرد مهلت گزارش تا 16 اوت تمدید شود. مهلت بعداً تا 25 آگوست و سپس 4 سپتامبر تمدید شد.

مجله: آسیا اکسپرس: ایردراپ ملی تایلند، کاربران دلیو ویران شده، برترین کشور رمزنگاری ویتنام


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *