گزارش: کیف پول اتمی با شکایت 100 میلیون دلاری از دست هک کریپتو مواجه است


شاکیانی که شکایت دسته جمعی جدیدی را علیه کیف پول ارز دیجیتال هک شده Atomic Wallet ارائه کردند، گفتند که این شرکت هیچ اطلاعاتی در مورد این هک با مشتریان خود به اشتراک نمی گذارد و وضعیت را به پلیس گزارش نکرده است.

گروهی از سرمایه‌گذاران ناراضی ارزهای دیجیتال یک شکایت دسته جمعی علیه کیف پول اتمی تنظیم کرده‌اند که در ماه ژوئن متحمل نقض بزرگی شد و صد میلیون دلار خسارت متحمل شد.

آژانس رسانه های تجاری آلمان bne IntelliNews در 21 آگوست گزارش داد که ده ها سرمایه گذار با ارزش خالص از روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع بخشی از یک شکایت دسته جمعی علیه کیف پول اتمی هستند.

این دادخواست توسط وکیل آلمانی ماکس گوتبرد و بوریس فلدمن، یکی از بنیانگذاران شرکت فناوری حقوقی مسکو Destra Legal هماهنگ می شود.

گوتبراد، شریک سابق بیکر و مک کنزی در مسکو برای بیش از دو دهه، بنا به گزارش ها ادعا می کند که وکلا وکالت حدود 50 مشتری را دارند که مجموعاً 12 میلیون دلار را پس از نقض کیف پول اتمی دو ماه پیش از دست داده اند. او گفت:

ما در تلاش هستیم تا دارایی های مشتریان خود را بازیابی کنیم و یک شکایت دسته جمعی علیه کیف پول اتمی انجام خواهیم داد. […] آنها هیچ اطلاعاتی در مورد هک به مشتریان ما ندادند یا برای گزارش آن به پلیس مراجعه نکردند.»

کیف پول غیرحضوری ارز دیجیتال Atomic Wallet در اواسط ژوئن 2023 مورد سوء استفاده گسترده 100 میلیون دلاری قرار گرفت. این نقض حداقل 5500 حساب رمزنگاری را در این پلتفرم تحت تأثیر قرار داد. شرکت‌های تجزیه و تحلیل رمزنگاری مانند Elliptic بعداً این سرقت را به گروه جرایم سایبری کره شمالی Lazarus Group مرتبط کردند که گمان می‌رود مسئول سرقت میلیاردها دلار ارزهای دیجیتال از طریق سرقت‌های مختلف است.

در حالی که گزارش‌های اولیه لازاروس را مسئول حمله به کیف پول اتمی می‌دانستند، ادعاهای جدید حاکی از آن است که ممکن است مقصر دیگری در این حمله نقش داشته باشد.

بر اساس ادعای فلدمن، به احتمال زیاد یک گروه اوکراینی این هک را سازماندهی کرده است. شرکت او، Destra، در حال کار بر روی این پرونده با تجزیه و تحلیل بلاک چین در Match Systems است که بر روی تحقیقات خود از طرف سرمایه گذاران کار می کند.

اظهارات فلدمن مبنی بر اینکه “آنها ردپایی از دخالت گروه های هکر اوکراینی پیدا کردند” گنجانده شد.

مرتبط با: آسیب پذیری تازه کشف شده کیف پول بیت کوین به هکرها اجازه داد 900000 دلار سرقت کنند – SlowMist

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، کیف پول اتمی در ماه ژوئن دقیقاً فاش نکرد که چه شرایطی منجر به این سوء استفاده شده است. این شرکت تنها چهار علت “ممکن” را فهرست کرده است. اینها شامل ویروس، نقض زیرساخت، حمله انسان در وسط یا تزریق کد بدافزار به دستگاه های کاربر است. کیف پول اتمی همچنین تکرار کرد که کمتر از 0.1 درصد از کاربران برنامه تحت تأثیر قرار گرفته اند.

مدت کوتاهی پس از حمله، ظاهراً کیف پول رمزنگاری مانند همیشه به کار خود ادامه داد.

کیف پول اتمی فوراً به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

سوالات بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرده است؟


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *