گروه های مدافع با سناتور وارن به دلیل مرتبط کردن رمزارزها به تروریسم مخالف هستند


انجمن بلاک چین و شورای نوآوری رمزنگاری اعلام کردند که گروه تروریستی حماس طبق گزارش ها استفاده خود از بیت کوین را کاهش داده است زیرا مقامات می توانند به راحتی وجوه را ردیابی کنند.

سازمان‌های مدافع کریپتو مستقر در ایالات متحده سناتور الیزابت وارن و سایر قانون‌گذاران را به دلیل برخی از اتهامات مطرح شده در رابطه با ارتباط بین گروه تروریستی حماس و تامین مالی از طریق ارزهای رمزنگاری شده فراخوانی می‌کنند.

در 17 اکتبر، سناتور وارن و بیش از 100 قانونگذار نامه‌ای را امضا کردند که در آن خواستار اقدام برای «کاهش معنادار فعالیت‌های رمزنگاری غیرقانونی» مورد استفاده برای تأمین مالی حماس و جهاد اسلامی فلسطین پس از حمله به اسرائیلی‌ها شدند. سناتور ماساچوست، یکی از مخالفان اصلی ارزهای دیجیتال در کنگره ایالات متحده، در مقاله ای با سناتور راجر مارشال در 18 اکتبر در وال استریت ژورنال نوشت و مدعی شد که “تروریسم با تامین مالی رمزنگاری شده” با تامین مالی چنین گروه هایی، شهروندان آمریکایی را به خطر می اندازد. انجام داد. تولید غیرقانونی مواد مخدر

یایا فانوسی، مدیر مبارزه با پولشویی در شورای نوآوری کریپتو، گفت که راه حل پیشنهادی وارن برای برخی از این مشکلات، مشکلی را که خارج از حوزه قضایی ایالات متحده رخ می دهد، حل نمی کند. سناتور وارن گفت که لایحه او، قانون ضد پولشویی دارایی های دیجیتال، با هدف اطمینان از این موضوع است که “همان قوانینی که از سیستم های پرداخت سنتی در برابر سوء استفاده محافظت می کند، در مورد ارزهای دیجیتال اعمال می شود.”

آنها KYC را پیشنهاد می کنند [Know Your Customer] این شبیه به قوانینی است که نشان می‌دهد تولیدکنندگان دستگاه‌های کپی باید همه کسانی را که از دستگاه‌های کپی آن‌ها استفاده می‌کنند KYC کنند.» Fanusie گفت.[Warren and Marshall] متأسفانه، ما متوجه نشدیم که فناوری بلاک چین در واقع تراکنش‌ها را عمومی می‌کند و به محققین یک ردپای کاغذ دیجیتالی برای شناسایی عوامل تروریستی و مشارکت‌کنندگان مالی آنها ارائه می‌دهد.

انجمن بلاک چین (BA) با ادعاهای مشابه در موضوعی در 18 اکتبر (که قبلاً به عنوان توییتر شناخته می شد) پاسخ داد و به گزارش هایی در آوریل اشاره کرد که گروه های داخل حماس استفاده از بیت کوین (BTC) را برای حمایت از فعالیت های تروریستی متوقف کرده اند زیرا مقامات می توانند به راحتی آن ها را ردیابی کنند. منابع مالی. به گفته این گروه مدافع، «تنها بخش کوچکی از بودجه حماس از طریق رمزارزها تأمین می‌شود» و مشخص نیست که تروریست‌ها چگونه از این بودجه در حملات اخیر به اسرائیل استفاده کرده‌اند.

«این پیشنهادات [Crypto-Asset National Security Enhancement and Enforcement and Digital Asset Anti-Money Laundering Act] BA گفت: “BA فقط کاربران قانونمند مستقر در ایالات متحده را جریمه می کند و همه بازیگران صنعت را به سایر حوزه های قضایی خارج از دسترس مجریان قانون ایالات متحده سوق می دهد.”

نظر سناتور وارن و تحریم های اعمال شده توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده پس از حمله حماس در 7 اکتبر که منجر به کشته شدن بسیاری از اسرائیلی ها شد. اسرائیل از آن زمان به سازمان تروریستی اعلان جنگ کرده و بمباران غزه را آغاز کرده است. این یک بحران انسانی برای صدها هزار نفر از مردم گرفتار در تیراندازی ایجاد کرد.

مرتبط با: بایننس به درخواست اسرائیل حساب های مرتبط با حماس را مسدود کرد

برخی از قانونگذاران ایالات متحده، از جمله سناتور وارن، انگشت خود را به سمت ارزهای دیجیتال، گاهی در میانه یک بحران بین المللی، مانند استفاده از دارایی های دیجیتال برای فرار از تحریم های اعمال شده علیه روسیه در پی حمله این کشور به اوکراین، نشانه رفته اند. قبل از حمله حماس به اسرائیل، وارن به ویژه در انتقاد از نقش ادعایی ارزهای دیجیتال در تولید داروی فنتانیل و سایر اهداف غیرقانونی صریح بود.

به جای سیاسی کردن این موضوع، [Sens. Warren and Marshall] فانوسی گفت: “ایالات متحده باید به دنبال حمایت بهتر از افراد با استعداد و عمیقاً آگاه باشد که می توانند از منابع اضافی برای ردیابی بازیگران بد در چندین نهاد استفاده کنند.” باید اقدامات پیشگیرانه ای انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که بهترین دسترسی به تخصص و اطلاعات را دارد.»

در زمان انتشار، از آنجایی که اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان نتوانستند برای انتخاب رئیس جدید، سناتور، متحد شوند. مشخص نبود که آیا لوایح پیشنهادی وارن در کنگره تصویب خواهد شد یا خیر. از زمانی که جایگاه کوین مک کارتی رئیس مجلس در 4 اکتبر خالی اعلام شد، پاتریک مک‌هنری، قانونگذار طرفدار ارزهای دیجیتال و رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، به عنوان رئیس موقت این مجلس خدمت کرده است.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مرتبط با رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید