پس از سرکوب میکسرها، مجرمان بیش از هر زمان دیگری به پل های زنجیره ای متقاطع متکی هستند


تحریم میکسر ارزهای دیجیتال Tornado Cash در ماه آگوست اولین تغییر عمده را ایجاد کرد، اما اکنون این سرعت بیشتر از حد انتظار است.

به گفته شرکت پزشکی قانونی بلاک چین Elliptic، مجرمان سایبری در سال گذشته دور شدن از میکسرهای رمزنگاری را برای پل های زنجیره ای تسریع کرده اند.

تقریباً تمام ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده در ژوئن و جولای از طریق پل های زنجیره ای شسته شده اند. داده های Elliptic نشان می دهد که از نیمه اول سال 2022 یک معکوس کامل شروع شده است.

در یک پست وبلاگ در 18 سپتامبر، Elliptic توضیح داد که روند جرایم زنجیره ای متقابل به دلیل اثر “جابجایی جرم” است. هنگامی که روش فعلی بیش از حد تحت نظارت پلیس قرار می گیرد، مجرمان به روش جدیدی برای انجام فعالیت های غیرقانونی روی می آورند. با این حال، انتقال به پل های زنجیره ای فراتر از انتظارات در حال افزایش است.

نسبت وجوه شسته شده بین میکسرهای ارزهای دیجیتال و پل های زنجیره ای متقابل بین ژانویه 2022 و ژوئیه 2023. منبع: بیضوی.

این شرکت گفت که بین ژوئیه و سپتامبر 2022، نسبت وجوه شسته شده که از طریق میکسرها به پل های زنجیره ای عبور می کند، معکوس شده است، که مطابق با اجرای اداره کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده علیه تورنادو کش در اوت 2022 است.

Elliptic گفت که به دنبال تحریم ها، بسیاری از مجرمان سایبری مانند گروه لازاروس تحت حمایت کره شمالی به سمت پل بهمن هجوم آوردند.

طبق گزارش شرکت امنیتی بلاک چین CertiK، گزارش شده است که همان پل اخیراً توسط گروه Lazarus برای تسهیل برخی از وجوه سرقت شده در بهره برداری 41 میلیون دلاری Stake در 4 سپتامبر مورد استفاده قرار گرفت.

میکسرهای ارزهای دیجیتال بین نوامبر 2022 و ژانویه 2023 به دلیل بسته شدن RenBridge، که سرمایه‌دار آن Alameda Research در دسامبر پس از ورشکستگی FTX بسته شد، شاهد بازگشت کوچکی بودند.

Elliptic تخمین می زند که RenBridge در طول عملیات خود، 500 میلیون دلار پولشویی را تسهیل کرده است.

اما به زودی مجرمان بیش از پیش به پل های زنجیره ای بازگشتند.

مرتبط با: 3 قدمی که سرمایه گذاران رمزارز می توانند برای جلوگیری از حملات گروه لازاروس انجام دهند

Elliptic گفت که مجرمان ممکن است پل های زنجیره ای را ترجیح دهند زیرا برای شرکت های پزشکی قانونی بلاک چین ردیابی فعالیت غیرقانونی در زنجیره ها به روشی مقیاس پذیر دشوار است.

مجرمان متوجه می شوند که راه حل های تجزیه و تحلیل بلاک چین قدیمی ابزاری برای ردیابی فعالیت غیرقانونی بلاک چین بین بلاک چین ها یا توکن ها به روش برنامه ریزی شده یا مقیاس پذیر ندارند.

علاوه بر این، Elliptic توضیح داد که بیشتر این توکن‌های دزدیده شده را می‌توان تنها از طریق پل‌های زنجیره‌ای متقابل مبادله کرد، اما بیشتر این سرویس‌های DeFi نیازی به احراز هویت ندارند.

این شرکت تخمین می زند که از سال 2020، 4 میلیارد دلار ارز دیجیتال غیرقانونی یا پرخطر از طریق پل های زنجیره ای شسته شده است.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در جعبه پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید