شورای اروپا قانون گزارش مالیات ارزهای دیجیتال DAC8 را تصویب کرد


نسخه هشتم دستورالعمل همکاری اداری به طور رسمی توسط شورای اتحادیه اروپا تصویب شده است

نسخه هشتم دستورالعمل همکاری اداری (DAC8)، قانون گزارش مالیات ارزهای دیجیتال، به طور رسمی توسط شورای اتحادیه اروپا در 17 اکتبر به تصویب رسید. این مقررات پس از انتشار در مجله رسمی اتحادیه اروپا لازم الاجرا خواهد شد. .

DAC در ماه مه 2023 پس از اجرایی شدن قانون CryptoAsset Markets (MiCA) تصویب شد. درج عدد “8” در نام برنامه اصلاح شده به نسخه هشتم برنامه اشاره دارد. هر یک از دستورالعمل های قبلی به جنبه های مختلف نظارت مالی می پردازد. هدف DAC8 این است که به جمع‌آوران مالیات قدرت نظارت و ارزیابی هر تراکنش ارز دیجیتال انجام شده توسط افراد یا سازمان‌ها در هر کشور عضو اتحادیه اروپا را بدهد.

در پیکربندی فعلی خود، DAC8 با مقررات تعیین شده در چارچوب گزارش دارایی رمزنگاری (CARF) و MiCA مطابقت دارد، که به طور موثر تمام تراکنش‌های دارایی ارز دیجیتال در اتحادیه اروپا را پوشش می‌دهد.

در ماه سپتامبر، DAC8 در رای پذیرش پارلمان اتحادیه اروپا با 535 رای موافق و فقط 57 نفر مخالف حمایت قاطع را دریافت کرد.

مرتبط با: تنظیم کننده اروپایی: DeFi خطرات و همچنین مزایای قابل توجهی را به همراه دارد

رگولاتورهای ایالات متحده نیز سخت کار می کنند تا در اسرع وقت رویه های جمع آوری مالیات رمزنگاری را اجرا کنند. در 11 اکتبر، هفت عضو سنای ایالات متحده از وزارت خزانه داری و خدمات درآمد داخلی (IRS) خواستند تا قانونی را ایجاد کنند که الزامات گزارش مالیاتی خاصی را برای کارگزاران رمزنگاری «در اسرع وقت» اعمال کند. آنها از تاخیر دو ساله در اجرای الزامات گزارش مالیات ارزهای دیجیتال انتقاد کردند که قرار است در سال 2026 برای تراکنش های سال 2025 اعمال شود.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا گزارش در محل


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید