“پایان یک عصر” – غروب Consensys در حال گذار به Truffle، Ganache، Metamask Snaps


تروفل در 22 سپتامبر در پستی در شبکه های اجتماعی گفت: “هیچ چیزی برای سرپوش گذاشتن وجود ندارد، چند ماه سخت گذشت.”

توسعه دهندگان اتریوم گرد هم می آیند تا به تیم های پشت سر Ganache و Truffle، دو ابزاری که زمانی در روزهای اولیه قراردادهای هوشمند اتریوم حیاتی بودند، خوشامد بگویند.

در پستی در 22 سپتامبر، Consensys اعلام کرد که هر دو محصول به دنبال مهاجرت گسترده‌تر به Metamask Snaps و SDK متوقف شده‌اند.

جورجیوس کنستانتوپولوس، مدیر ارشد فناوری و شریک Paradigm، این اعلامیه را “پایان یک عصر” خواند و به اشتراک گذاشت که او اولین قرارداد هوشمند خود را در Truffle Suite نوشت.

به طور مشابه، توسعه‌دهنده مستعار و مفسر محبوب رمزارز Foobar نوشت که Truffle اولین پشته فناوری بود که برای نوشتن قراردادهای هوشمند روی اتریوم استفاده کرد.

جعبه ابزاری که به من کمک کرد کارم را شروع کنم. “شما احتمالاً بیش از آنچه می دانید در این زمینه مشارکت کرده اید.” نوشت یکی دیگر از توسعه دهندگان اتریوم در پاسخ به این اعلامیه.

Truffle Suite در سال 2015 راه اندازی شد و تیم و فناوری آن توسط Consensys در سال 2020 خریداری شد. در زمان خرید، Consensys گفت Truffle Suite مورد اعتماد 1.3 میلیون توسعه دهنده در سراسر جهان است.

برای سهولت انتقال بین پشته های فناوری، Consensys در یک پست وبلاگ جداگانه اعلام کرد که با HardHat همکاری خواهد کرد تا به توسعه دهندگان کمک کند تا نرم افزارهای جدید را در شبکه اتریوم بنویسند و توزیع کنند.

Consensys نوشت: “ما در حال سرمایه گذاری بر روی ابزارها و API های جدید هستیم تا توسعه دهندگان را قادر به ساخت DApp های قدرتمند با MetaMask، Infura و Linea کنیم، بنابراین تیم مهندسی Truffle برای تسریع در ایجاد پیشنهادات توسعه دهنده به این تیم ها می پیوندد.”

مرتبط با: Infura غیرمتمرکز تا چند ماه دیگر راه اندازی می شود، غول های ابری Web2 ممکن است شرکت کنند: Consensys

از 22 سپتامبر برای پست کردن در X (که قبلاً توییتر نامیده می شد)، Truffle Suite برای 90 روز آینده منسوخ خواهد شد. طبق گفته Consensys، در آینده، پایگاه های کد Truffle و Ganache به عنوان بایگانی عمومی در دسترس خواهند بود.

در جامعه توسعه اتریوم، Ganache یک ابزار محبوب برای ایجاد، ارزیابی و استقرار قراردادهای هوشمند بود. به دلیل توانایی آن در تعامل با Truffle Suite، یک چارچوب توسعه برای ساخت، آزمایش و استقرار قراردادهای هوشمند در اتریوم، این یک پشته فناوری مورد توجه بود.

Metamask “Snaps” نام Consensys برای DApp های جدید ایجاد شده توسط توسعه دهندگان شخص ثالث است که عملکرد کیف پول Metamask را گسترش می دهد. سیمون موریس، رئیس استراتژی Consensys اخیراً با Cointelegraph به اشتراک گذاشته است که MetaMask Snaps که به زودی منتشر خواهد شد، مشابه اپ استور اپل کار خواهد کرد.

چشم هوش مصنوعی: استفاده واقعی از هوش مصنوعی در کریپتو، رقیب GPT-4 گوگل، مزیت هوش مصنوعی برای کارمندان بد
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید