ConsenSys Linea zkEVM را برای مقیاس‌بندی بیشتر اتریوم راه‌اندازی کرد


ConsenSys، Linea، شبکه مقیاس‌پذیری را که توان عملیاتی سریع‌تر و ۱۵ برابر هزینه تراکنش کمتری را نسبت به لایه ۱ اتریوم ارائه می‌کند، تکمیل می‌کند.

اکوسیستم اتریوم از راه‌حل دیگری برای مقیاس‌بندی لایه ۲ استقبال می‌کند، زیرا ConsenSys شروع به اضافه کردن شرکا به شبکه Linea می‌کند، که نقاط عطف مقیاس‌پذیری قابل توجهی را در آزمایش ایجاد کرده است.

Linea یک شبکه مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکز برای اتریوم بسازند یا مهاجرت کنند. این با استفاده از مدارک دانش صفر کار می کند و معادل ماشین مجازی اتریوم (EVM) است، به این معنی که برنامه های کاربردی آن می توانند به طور یکپارچه با بلاک چین اتریوم تعامل داشته باشند.

این شبکه یک فرآیند آزمایشی طولانی را طی کرد، با تقریباً 5.5 میلیون کیف پول منحصر به فرد که بیش از 46 میلیون تراکنش را پردازش می کردند. ConsenSys بهبود عملکرد Linea، هزینه تراکنش و تجربه کاربر را در طول دوره آزمایش خلاصه کرد.

انتشار تدریجی آلفا در 11 ژوئیه با بیش از 100 شریک آغاز شد و ConsenSys نسبت به آنچه در شبکه اصلی اتریوم اجرا می شود، سرعت عملیات سریع تر و هزینه تراکنش 15 برابر کمتر را ارائه می دهد.

Linea همچنین با کیف‌پول مرورگر اتریوم ConsenSys، MetaMask، ادغام می‌شود و به کاربران Linea امکان دسترسی به توکن‌های پل، مبادله و خرید را می‌دهد.

جوزف لوبین، بنیان‌گذار و مدیر عامل ConsenSys، تعداد پروتکل‌ها و راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم را به‌عنوان یک مؤلفه کلیدی که امکان توسعه برنامه‌ها و عملکرد Web3 را فراهم می‌کند، برجسته کرد:

«با کشش گسترده ادغام به اثبات سهام و نقشه راه متمرکز بر تجمیع، اتریوم L2 نقشی محوری در ایجاد پیشرفت‌های عمده در مقیاس‌پذیری و در دسترس بودن خواهد داشت.»

این اطلاعیه که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده است، نشان می‌دهد که برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) به Linea مهاجرت کرده‌اند تا از اطمینان سریع، پل کارآمد سرمایه و امنیت به ارث رسیده از شبکه اصلی اتریوم استفاده کنند.

در همین حال، این شبکه همچنین هزینه‌های گاز کمتر، توان عملیاتی بالا و تأخیر کم را ارائه می‌دهد که اجزای کلیدی مورد نیاز برای تقویت توکن‌های تغییرناپذیر، بازی‌های بلاک چین و برنامه‌های اجتماعی هستند.

مطالب مرتبط: آیا ZK-proofs پاسخی برای مشکل Ordinal و BRC-20 بیت کوین است؟

ConsenSys همچنین Linea Ecosystem Investment Trust (EIA) را راه اندازی کرد که در آن بیش از 30 شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر به بنیانگذاران اکوسیستم کمک سرمایه و مشاوره می دهند.

راه‌اندازی شبکه اصلی آلفای Linea از محافظت‌هایی برای محافظت از کاربران، DApps و خود شبکه استفاده می‌کند. این فقط شامل اجازه دادن به شرکای راه اندازی برای برقراری تماس با شبکه در طول هفته اول می شود.

ConsenSys قصد دارد شبکه را در طول ETHCC در فرانسه از 17 ژوئیه باز کند، اگرچه ممکن است در 90 روز اول محدودیت هایی برای برداشت اعمال شود. این شرکت قبل از اینکه LNa را به طور کامل برای کاربران نهایی باز کند، باگ Bounty را اجرا می کند و عملکرد سیستم را نظارت می کند.

لایه 2 اتریوم موضوع داغ گفتگو در سال 2023 بوده است. شرکت توسعه لایه 2 Polygon نیز شبکه zkEVM خود را در مارس 2023 عمومی می کند. در همین حال، Starknet، که بنیانگذار آن Eli Ben-Sasson رهبری zk-proofs را بر عهده دارد، امسال بر افزایش توان عملیاتی شبکه خود تمرکز کرده است. سال

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: موسس Polygon Miden، ZK «پایان بازی» را برای مقیاس‌بندی بلاک‌چین‌ها تجمیع می‌کند


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *