“او وعده خود را زیر پا گذاشت” – کارکنان سابق ConsenSys از بنیانگذار بر سر معامله سهام کارکنان شکایت کردند


جوزف لوبین، بنیانگذار ConsenSys، در شکایت جدیدی که توسط بیش از دوجین کارمند سابق ConsenSys در نیویورک تنظیم شده است، مورد توجه قرار گرفته است.

بیش از دوجین کارمند سابق شرکت زیرساخت اتریوم ConsenSys شکایت جدیدی علیه جوزف لوبین، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت، به دلیل این ادعا که او علیرغم وعده های قبلی، سهام کارکنان را کاهش داده است، شکایت کرده اند.

با توجه به تشکیل پرونده شاکی در دادگاه عالی نیویورک در 19 اکتبر، کارمند سابق ادعا می کند که لوبین، که یکی از بنیانگذاران اتریوم نیز هست، این “وعده عدم رقیق سازی” را که در سال 2015 داده شده بود، نقض کرده است.

شاکیان ادعا می کنند که لوبین در اواخر سال 2014 همکاران “هوشمند و با انگیزه” را برای ConsenSys استخدام کرد و ادعا کرد که این شرکت “آینده ارزهای دیجیتال” و “کریپتو گوگل” خواهد بود.

در آن زمان، لوبینز ظاهراً در سندی اظهار داشت که سهام سهام کارکنان را کاهش نخواهد داد. شاکیان ادعا می کنند که او بعداً این وعده را زیر پا گذاشت.

در این سند آمده است: «قصد من این است که درصدی که اعضای ConsenSys دریافت می‌کنند با صدور اضافی کاهش پیدا نکند».

شاکیان استدلال کردند که لوبین نه تنها وعده خود را زیر پا گذاشت، بلکه از آن “ثروتمند شد” حتی اگر آنها “چیزی به دست نیاوردند”.

«او عهدش را زیر پا گذاشت [and] تعهدات و وظایف قانونی خود را زیر پا گذاشت. در حالی که لوبین ثروتمند شد، شاکیان چیزی به دست نیاوردند.

شاکیانی که سهام شرکت هولدینگ ConsenSys AG مستقر در سوئیس (ConsenSys Mesh سابق) را در اختیار دارند، ادعا می‌کنند که وقتی لوبین کیف پول ارز دیجیتال MetaMask و سایر دارایی‌ها را به نهاد جدید مستقر در ایالات متحده در سال 2020 منتقل کرد، سهام “بی ارزش” شد.

گزیده ای از شکایت کارمندان سابق ConsenSys. منبع: دادگاه عالی نیویورک

شاکیان همچنین بانک سرمایه گذاری جی پی مورگان را به عنوان یکی از هفت متهم نام بردند و مدعی شدند که این بانک “نقش مهمی” در مذاکرات انتقال دارایی ایفا کرده و سهامدار جدید استارت آپ آمریکایی شده است.

لوبین، حلقه نزدیک او و جی پی مورگان جزئیات مذاکرات را مخفی نگه داشتند. شاکیان در تاریکی رها شدند.

لوبین بسیاری از کارمندان اصلی خود (شاکیان در اینجا) را به عنوان سهامدار وارد شرکت جدید نکرد. درعوض، آنها به نگه داشتن سهام شرکت بسیار کم ارزشی که دارایی های آنها از آنها سلب شده بود، ادامه دادند.»

ConsenSys می گوید ادعاهای شاکیان “بی ارزش” است

سخنگوی ConsenSys در صحبت با Cointelegraph، این اتهامات را “بیهوده” خواند و گفت که شاکیان اکنون “پس از دو سال که با ادعاهای بیهوده خود در دادگاه سوئیس به جایی نرسیدند” شانس خود را در عرصه حقوقی ایالات متحده امتحان می کنند.

مرتبط با: بنیانگذار ConsenSys پس از عملکرد زمستانی رمزارزها، اتریوم را صعودی می‌داند

“[The] شاکیان اکنون بر این باورند که اگر با دادگاه های ایالات متحده بازی کنند و نرم افزار ConsenSys و سایر طرف های غیر مرتبط را درگیر کنند، ادعاهای نادرست آنها شانس بیشتری برای دریافت حقوق دارند. نماینده ConsenSys افزود:

ما کاملاً انتظار داریم که شاکیان، که هرگز کارمندان Consensys Software نبودند، به زودی متوجه شوند که این قمار فقط تلاش بی‌ثمر دیگری برای غنی‌سازی خود از موفقیت دیگران است.»

علیرغم ادعاها مبنی بر اینکه چالش حقوقی شاکی در سوئیس “به جایی نرسید”، دادگاه عالی زوگ این کشور به نفع شاکیان رای داد.

شاکیان می گویند که این حکم از موضع آنها حمایت می کند که لوبین وظایف خود را نقض کرده است.

ConsenSys در اکتبر 2014، تقریباً نه ماه قبل از راه اندازی بلاک چین اتریوم در اواسط سال 2015، تأسیس شد.

این شرکت پروژه‌های زیرساختی را توسعه داده و میزبانی می‌کند که بیشتر شبکه اتریوم را پشتیبانی می‌کند.

شاکیان بر اساس شش دلیل مختلف دعوی، خواستار غرامت به میزانی هستند که در دادگاه تعیین می شود.

مجله: جو لوبین: حقیقت در مورد تقسیم بنیانگذاران ETH و “کریپتو گوگل”


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید