بنیانگذار Connext استاندارد “Sovereign Bridge Token” را پس از رویداد Multichain پیشنهاد می کند


EIP-7281 به صادرکنندگان توکن اجازه می‌دهد تا پل‌های رسمی را فهرست کرده و سرعت ضرب‌کردن توکن‌ها را محدود کنند، که احتمالاً ضررهای ناشی از حملات پل را محدود می‌کند.

یک پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) که در 7 جولای ارائه شد، با هدف استاندارد کردن نحوه پل زدن توکن ها بین شبکه ها است. استاندارد “Sovereign Bridged Token” یا EIP-7281 به صادرکنندگان توکن اجازه می دهد تا پل های متعارفی را در چندین شبکه ایجاد کنند.

این پیشنهاد توسط آرجون بوپتانی، بنیانگذار پروتکل پل زدن Connext نوشته شده است. بوپتانی در یک پست رسانه اجتماعی در 7 ژوئیه درخواست کرد این پروتکل به جلوگیری از مسائلی مانند حادثه Multichain در 6 ژوئیه کمک می کند که برخی کارشناسان آن را “هک” توصیف می کنند.

با توجه به صفحه بحث پیشنهاد، به صادرکنندگان رمز اجازه می دهد تا لیستی از لینک های متعارف را مشخص کنند. فقط لینک های اضافه شده به این لیست می توانند نسخه رسمی توکن صادرکننده را چاپ کنند. صادرکنندگان همچنین می‌توانند تعداد توکن‌هایی را که یک هایپرلینک مجاز به ضرب کردن است، محدود کنند. این پارامترها را می توان در هر زمان توسط ویرایشگر تغییر داد.

از نظر بوپتانی، این پیشنهاد «مالکیت توکن‌ها را از پل‌ها (متعارف یا شخص ثالث) به دست صادرکنندگان توکن منتقل می‌کند» و ضررهای مربوط به امنیت یک پل را محدود می‌کند:

«در صورت حمله یا آسیب‌پذیری برای یک پل خاص (مثلاً هک چند زنجیره‌ای امروزی)، خطر ناشر تا سقف سرعت آن پل محدود می‌شود و ناشران می‌توانند بدون نیاز به داشتن یک پل، یک پل را از فهرست حذف کنند. برای گذراندن یک انتقال دردناک و زمان‌بر… با کاربران دستکاری کنید.»

مرتبط با: 30 میلیارد دلار از اکوسیستم کریپتو از سال 2012 به سرقت رفته است: گزارش

بوپتانی گفت که این پیشنهاد همچنین به جلوگیری از مشکلات تجربه کاربر در امور مالی غیرمتمرکز کمک می کند، زیرا همه پل ها همان توکن رسمی را صادر می کنند. او ادعا کرد که با گذشت زمان، این امر نیاز به چندین نسخه از یک توکن را از بین می برد.

دایره صادرکننده استیبل کوین قبلاً پروتکل انتقال متقابل زنجیره ای (CCTP) را ایجاد کرده است تا پل های رسمی را برای توکن خود، سکه دلار آمریکا (USDC) فهرست کند. با توجه به یادداشت‌های پیشنهادی، هدف EIP-7281 پیاده‌سازی مفهوم اصلی پشت CCTP است، اما همچنین به دنبال اطمینان از این است که این راه‌حل «به‌طور گسترده‌تر برای همه توکن‌ها» اعمال می‌شود.

هم Circle و هم Tether برخی از آدرس‌های مورد استفاده در حادثه Multichain را در لیست سیاه قرار داده‌اند و از انتقال 65 میلیون دلار USDC و Tether (USDT) از این آدرس‌ها جلوگیری می‌کنند.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *