وارن دیویدسون، نماینده کنگره، خواستار ممنوعیت و جرم انگاری CBDCها است


وارن دیویدسون، نماینده جمهوری خواه می گوید: «پول نباید توسط یک مقام مرکزی قابل برنامه ریزی باشد.

وارن دیویدسون، نماینده جمهوریخواه ایالات متحده، علیه ارزهای دیجیتال فدرال رزرو (CBDC) صحبت کرده و از کنگره خواسته است که آنها را ممنوع کرده و توسعه آنها را جرم انگاری کند.

دیویدسون عضو کنگره در پستی در توییتر در 23 ژوئیه، فدرال رزرو را به “ساخت معادل مالی ستاره مرگ” متهم کرد و اشاره کرد که CBDC ها پول را به ابزار فشار و کنترل تبدیل کرده اند و افزود:

کنگره باید به سرعت هرگونه تلاش برای طراحی، ساخت، توسعه، آزمایش یا نصب CBDC را ممنوع و سپس جرم انگاری کند.

نظرات دیویدسون در پاسخ به موضعی بود که توسط بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو برای “معمار ارشد ارزهای دیجیتال” برای کار بر روی یک پروژه CBDC اعلام شد.

دیویدسون در پاسخ به نظر یکی از کاربران توییتر، استدلال کرد که پول باید یک ذخیره پایدار ارزش باشد و توسط یک مقام مرکزی برنامه ریزی نشود.

او افزود: «پول ثابت باید تراکنش‌های همتا به همتای بدون مجوز را تسهیل کند.

فدرال رزرو به طور فعال در حال بررسی این فناوری برای دلار دیجیتال بالقوه است، اما هیچ تصمیمی در مورد انتشار آن نگرفته است. احتمال نسخه دیجیتالی دلار آمریکا جنجال‌هایی را در این کشور به راه انداخته است و انتظار می‌رود موضوع اصلی گفتگو در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی باشد.

نماینده کنگره، دیویدسون نیز در نگرانی های خود در مورد دلار دیجیتال بالقوه تحت کنترل فدرال رزرو تنها نیست.

در 14 ژوئیه، ران دیسانتیس، نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده و فرماندار فلوریدا، گفت که اگر رئیس جمهور شود، “هر ارز دیجیتال بانک مرکزی را مختل می کند”. در ماه مه، DeSantis لایحه ای را امضا کرد که استفاده از CBDC ها را در ایالت محدود می کند.

مرتبط با: حرکت CBDC صندوق بین‌المللی پول از جامعه کریپتو بازخورد دریافت می‌کند – «هیچ‌کس این را نمی‌خواهد»

تام ایمر جمهوری خواه نیز در هشدارهای خود در مورد پول دیجیتالی تحت کنترل دولت طنین انداز شد. در ماه مارس، اندیشکده آزادی‌خواه گفت که یک CBDC قابل برنامه‌ریزی را می‌توان «به راحتی» به عنوان ابزار جاسوسی برای «سرکوب فعالیت‌های غیرمحبوب سیاسی» به سلاح تبدیل کرد.

ایمر قانون ایالتی ضد نظارت CBDC را در ماه فوریه تصویب کرد تا “به تلاش‌های بوروکرات‌های منتخب در واشنگتن دی سی برای سلب حق حریم خصوصی مالی آمریکایی‌ها پایان دهد.” این لایحه توسط سناتور تد کروز تگزاس، که قانون مسدودسازی CBDC خود را در ماه مارس معرفی کرد، تصویب شد.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *