گزارش: گروه لازاروس کره شمالی مسئول هک 55 ​​میلیون دلاری CoinEx است


شرکت امنیتی SlowMist تخمین زده است که حداقل 55 میلیون دلار دارایی دیجیتال توسط هکرهای CoinEx کشف و ضبط شده است.

حمله به صرافی رمزارز CoinEx که حداقل 55 میلیون دلار هزینه کرد، توسط گروه هکر کره شمالی لازاروس انجام شد. بر اساس شرکت امنیت بلاک چین SlowMist و محقق روی زنجیره ZachXBT. این گروه هکر پس از پیوند تصادفی آدرس‌های خود به هک‌های اخیر Stake و Optimism شناسایی شد.

در 12 سپتامبر، CoinEx شاهد خروج سرمایه زیادی به آدرسی بدون سابقه قبلی بود. کارشناسان امنیتی بلافاصله مشکوک شدند که صرافی نقض شده است، با برآورد اولیه حدود 27 میلیون دلار. در زمان نگارش این مقاله، شرکت امنیتی SlowMist اعلام کرد که ضرر و زیان ناشی از این آسیب‌پذیری به بیش از 55 میلیون دلار رسیده است.

CoinEx Global پس از حمله مطمئن به کاربران گفته است که دارایی‌هایشان امن است و طرف‌های متضرر برای خسارات ناشی از هک «صددرصد غرامت دریافت خواهند کرد». جدای از این، صرافی به طور موقت سپرده ها و برداشت ها را برای امنیت بیشتر متوقف کرده است. این صرافی همچنان وضعیت را رصد می کند و قول داده است که گزارش جامعی از این حادثه در آینده نزدیک منتشر شود.

با نگاهی به رفتار زنجیره‌ای آن‌ها، به نظر می‌رسد هکرهای مسئول این حمله با حمله ۴۱ میلیون دلاری اخیر به سایت قمار کریپتو Stake مرتبط هستند. در 7 سپتامبر، دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) به این نتیجه رسید که حمله به Stake توسط گروه Lazarus کره شمالی انجام شده است.

مرتبط با: پلتفرم های امنیتی در مورد لینک های فیشینگ پنهان و تخلیه کیف پول هشدار می دهند

آخرین حمله به CoinEx Global اعداد زیادی را به ضررهای فزاینده ناشی از سوء استفاده، هک و کلاهبرداری در فضای کریپتو اضافه کرده است. شرکت امنیت سایبری CertiK در 1 سپتامبر گزارش داد که تقریباً یک میلیارد دلار تا آگوست 2023 به دلیل چنین حوادثی در ژانویه سال جاری از دست رفته است. تنها در ماه آگوست، حدود 45 میلیون دلار از حملات مخرب مختلف به سرقت رفته است.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در جعبه پاپ کورن: داستان هکر جاده ابریشم
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *