هک CoinEx – کلیدهای خصوصی به خطر افتاده منجر به سرقت 70 میلیون دلاری شد


CoinEx تأیید کرد که کلیدهای خصوصی به خطر افتاده به هکرها امکان دسترسی به کیف پول های داغ را می دهد که منجر به حمله 70 میلیون دلاری می شود.

در حالی که CoinEx صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در هنگ کنگ فاش کرد که کلیدهای خصوصی به خطر افتاده به هکرها اجازه می دهد تا بیش از 70 میلیون دلار توکن سرقت کنند، تیم در تلاش است خطوط ارتباطی را برای بازگرداندن وجوه باز کند.

نمایندگان CoinEx جزئیات دقیق تحقیقات در حال انجام خود را به کوین تلگراف توضیح دادند، زیرا این تیم برای ایجاد و استقرار یک معماری کیف پول جدید برای بازیابی کاربران آسیب دیده و عملکرد پلتفرم تلاش می کند.

اگرچه تخمین زده می شود 70 میلیون دلار ارزهای دیجیتال از این پلتفرم به سرقت رفته باشد، صرافی ادعا می کند که این مقدار درصد کمی از کل دارایی های مدیریت شده را نشان می دهد. CoinEx اظهار داشت که کاربران آسیب دیده تمام وجوه از دست رفته را جبران خواهند کرد.

کوین اکس گفت که هنوز در حال بررسی هویت افراد مسئول این نقض امنیتی است که تعدادی از شرکت های امنیتی بلاک چین آن را به هکرهای “گروه لازاروس” کره شمالی نسبت داده اند.

ما همچنین کانال‌های ارتباطی را به روی هکرها باز کرده‌ایم، به امید مشارکت فعالانه در جهت راه‌حلی قابل قبول دوجانبه.»

صرافی فاش کرد که تحقیقات اولیه کیف پول های داغ آن را به یک کلید خصوصی به خطر انداخته مرتبط می کند. این برای ذخیره دارایی های ارزی برای پردازش سپرده ها و برداشت ها استفاده می شد.

مطالب مرتبط: نیویورک صرافی CoinEx را ممنوع کرد، 1.7 میلیون دلار دارایی رمزنگاری شده را توقیف کرد.

برای جلوگیری از ضرر بیشتر، CoinEx خدمات برداشت را به حالت تعلیق درآورد، آسیب‌پذیری‌های سیستم را برطرف کرد و دارایی‌های باقی‌مانده را از کیف‌های داغ آسیب‌دیده منتقل کرد. این صرافی به کوین تلگراف گفت که انتظار دارد در طی 7 روز کاری، برداشت را به تدریج انجام دهد.

تیم ما در حال حاضر بر ساخت و استقرار یک سیستم کیف پول کاملاً جدید و قوی برای مدیریت فعالیت در 211 زنجیره و 737 دارایی متمرکز است.

همانطور که کوین تلگراف در ابتدا گزارش داد، کوین اکس برای اولین بار در 12 سپتامبر “برداشت های غیرعادی” را علامت گذاری کرد و با انتقال 4947 اتر (ETH) از یکی از کیف پول های داغ خود شروع شد. سپس هکرها شروع به برداشت مقادیر زیادی از توکن های دیگر به همان آدرس کردند.

ارزش وجوه دزدیده شده در ابتدا 27 میلیون دلار تخمین زده شد اما در هفته پس از حادثه دو برابر شد.

هکرهای کره شمالی در چند سال گذشته فضای ارزهای دیجیتال را غارت کرده اند و مسئول برخی از بزرگترین سرقت ها در این فضا تا به امروز بوده اند. بیش از 650 میلیون دلار تنها در هک Axie Infinity Ronin Bridge در سال 2022 به سرقت رفت.

شرکت تحلیل بلاک چین Chainaliz تخمین می زند که هکرهای کره شمالی در سال 2023 تقریباً 340 میلیون دلار ارز دیجیتال را سرقت خواهند کرد. انتظار می رود با اشاره به هک CoinEx و همچنین هک ۴۱ میلیون دلاری پلتفرم قمار ارز دیجیتال Stake در ۴ سپتامبر، این تعداد افزایش یابد.

مجله: Web3 Gamer: پروژه Web3 توسعه دهندگان PUBG، افزایش 20 میلیون دلاری Animoca، بررسی Shardbound
نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *