SEC در نامه ای ادعا می کند که Coinbase از نقض قوانین اوراق بهادار آگاه بوده است


به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، کوین بیس امکان اعمال قوانین فدرال اوراق بهادار را در عملیات خود به رسمیت شناخته و سهامداران خود را به طور عمومی در مورد خطر آگاه کرده است.

طبق نامه ای که SEC در 7 ژوئیه به یک قاضی منطقه ارسال کرد، کوین بیس از امکان اعمال قوانین فدرال اوراق بهادار در عملیات خود آگاه بود و سهامداران خود را در مورد احتمال طبقه بندی دارایی های معامله شده در پلت فرم خود به عنوان اوراق بهادار به اطلاع عموم رسانده است. .

پاسخ رگولاتور، «از زمان تبدیل شدن به یک شرکت عمومی، کوین‌بیس مکرراً سهامداران خود را از این خطر آگاه کرده است که دارایی‌های رمزنگاری معامله شده در پلتفرم آن ممکن است اوراق بهادار تلقی شوند و بنابراین رفتار آن ممکن است قوانین اوراق بهادار فدرال را نقض کند.»

طبق گزارش SEC، Coinbase یک دارایی چند میلیارد دلاری است که توسط مشاوران حقوقی ماهر توصیه شده است که “به عمد بیش از 75 سال از قوانین کنترل تحت مدیریت هاوی را نادیده گرفته اند” تا آزمایش خود را در مورد اینکه چه چیزی سرمایه گذاری می شود، ایجاد کند. توافق.”

تصویری از پاسخ SEC به دادگاه در 7 ژوئیه. منبع: CourtListener

این نامه پاسخی به پرونده قبلی از کوین بیس است. صرافی در 28 ژوئن به دادگاه از قصد خود برای طرح دعوی برای تصمیم گیری اطلاع داد. به گفته دانشگاه کرنل، در صورتی که یکی از طرفین معتقد باشد که در مورد حقایق مادی یک پرونده اختلافی وجود ندارد، از درخواست قضاوت استفاده می شود.

در این نامه قبلی، Coinbase موضوع حضور در مقابل کنگره را مطرح کرد و گری گنسلر، رئیس SEC، ادعا کرد که “هیچ تنظیم کننده بازار در اطراف این صرافی های رمزنگاری وجود ندارد” و “تنها کنگره می تواند مجوز تنظیم صرافی های رمزنگاری را بدهد.” Coinbase همچنین اشاره کرد که دو سال پس از انتشار عمومی، SEC از تنظیم کننده و عموم مردم به دلیل فعالیت هایی که “به طور گسترده افشا شده” شکایت کرد.

رولاند چیس، وکیل شرکت و اوراق بهادار، به کوین تلگراف گفت: «تنها کاری که SEC توسط کنگره مجاز به انجام آن است، بررسی، اظهار نظر و پرسیدن سؤالات درباره اسناد عمومی در حال انجام برای بهبود افشای شرکت برای سرمایه گذاران بالقوه است». قوانین اوراق بهادار فدرال حاکم بر فرآیند “عمومی شدن” مبتنی بر افشا هستند. او گفت: «این بدان معناست که SEC نمی‌تواند و نمی‌تواند عرضه اولیه سهام یک شرکت را صرفاً به این دلیل که فکر می‌کند سرمایه‌گذاری در آن شرکت ایده بدی است رد کند.»

رگولاتور اوراق بهادار در 6 ژوئن کوین بیس را به دلیل ارائه اوراق بهادار ثبت نشده از سال 2019 متهم کرد. یک کنفرانس پیش از محاکمه در مورد این پرونده برای 13 جولای در ساعت 14:00 UTC برنامه ریزی شده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به ادعاهای Coinbase مبنی بر اینکه رگولاتور صلاحیت تعقیب صرافی ارزهای دیجیتال را ندارد، پاسخ داده است.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *