کمپین کوین‌بیس برای سیاست‌های معقول ارزهای دیجیتال، قوطی‌های قهوه را برای «بیدار کردن» قانون‌گذاران می‌زند.


کوین بیس و گروهی از کارآفرینان ارزهای دیجیتال به واشنگتن دی سی سفر کردند تا قانونگذاران را متقاعد کنند تا شفافیت نظارتی را برای صنعت ارائه کنند.

کمپین “Stand With Crypto” Coinbase توجه زیادی را به خود جلب کرده است، زیرا سهامداران صرافی و صنعت به واشنگتن دی سی راهپیمایی کردند تا قانونگذاران کشور را متقاعد کنند که اطمینان نظارتی را برای ارزهای دیجیتال ارائه کنند.

در 27 سپتامبر، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس و کارآفرینان ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده به واشنگتن دی سی سفر کردند تا قانونگذاران را متقاعد کنند که از مجموعه قوانین جدیدی برای ارزهای دیجیتال حمایت کنند.

این قوانین در اوایل تابستان امسال توسط کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان به رهبری جمهوری خواهان و کمیته کشاورزی مجلس نمایندگان تصویب شد. اجرای قوانین، پیروی از مقررات را برای شرکت‌های رمزارز بدون مواجهه با موانع بسیار آسان‌تر می‌کند.

به گفته آرمسترانگ، کوین بیس با 40 بنیانگذار رمزارز از سراسر ایالات متحده به پایتخت کشور سفر کرد. مدیرعامل کوین بیس معتقد است که زمان آن فرا رسیده است که این کشور به سایر اعضای گروه 20 بپیوندد و مجموعه قوانین روشنی را برای صنعت تعیین کند.

علیرغم این ابتکار، برخی گزارش ها حاکی از آن است که کوین بیس با یک “نبرد سخت” روبرو است. ناظران هشدار می‌دهند که این قانون می‌تواند در بحبوحه اختلاف بودجه فدرال و تشدید تلاش‌های سنا برای مبارزه با پول‌شویی ارزهای دیجیتال، جذابیت کمتری پیدا کند.

مرتبط با: کوین بیس 5 درصد از کل بیت کوین: داده های موجود را در اختیار دارد

اعضای جامعه با واکنش های متفاوتی به این کمپین پاسخ دادند. در حالی که برخی از تلاش‌های Coinbase حمایت کردند، برخی دیگر نظریه‌پردازی کردند که چرا سیاستمداران ممکن است با بلاک چین مخالف باشند.

در X (توئیتر سابق)، یکی از اعضای انجمن تشکر کرد کوین بیس گفت که این “گامی در جهت ایجاد تغییر در سیاست” است. در همین حال، یکی از کاربران Reddit اشاره کرد که سیاستمداران می توانند دلارهای مالیات دهندگان را برای اهداف خود تغییر دهند. به گفته یکی از کاربران ردیت، شاید به همین دلیل است که سیاستمداران رمزگذاری را در یک بلاک چین “قابل مشاهده برای عموم” دوست ندارند.

کمپین Coinbase Stand with Crypto به دنبال اقدامات قانونی انجام شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه صرافی ارز دیجیتال انجام می شود. در 6 ژوئن، SEC شکایتی علیه کوین بیس به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار با ارائه اوراق بهادار ثبت نشده در پلتفرم معاملات کریپتو خود تنظیم کرد.

این صرافی قبل از اینکه به قوطی‌های قهوه برخورد کند، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را نیز راه‌اندازی کرد تا از اعضای جامعه کریپتو در مبارزه برای سیاست‌های مثبت ارز دیجیتال حمایت کند. با این حال، اعضای جامعه تقسیم شدند. برخی از آنها با ضرب NFT ها پشتیبانی می کنند، در حالی که برخی دیگر مطمئن نیستند که آیا تأثیری خواهد داشت یا خیر.

مجله: Binance و Coinbase به دادگاه می روند و SEC 67 اوراق بهادار رمزنگاری را برچسب گذاری می کند: Hodler’s Digest
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید