کد منبع باز Coinbase برای پایه شبکه لایه 2


شبکه Layer-2 Base منبع باز مخازن کد و قراردادهای هوشمند را به عنوان بخشی از تلاش خود برای ایجاد “در فضای باز” اعلام کرده است.

پایگاه شبکه لایه 2 کوین بیس اعلام کرد که مخازن کد و قراردادهای هوشمند خود را منبع باز می کند تا شفافیت و پاسخگویی را افزایش دهد و در عین حال امکان مشارکت عمومی در پروژه را نیز فراهم کند.

پایگاه در یک پست وبلاگی در 19 اکتبر اعلام کرد که از امروز به توسعه دهندگان دسترسی کامل به پایگاه کد شبکه داده می شود.

با به اشتراک گذاشتن آشکار کارمان، جامعه را قادر می‌سازیم تا پیشرفت ما را دنبال کند و مطمئن شود که به تعهدات خود عمل می‌کنیم.»

منبع باز یک برد برد برای آینده زنجیره ای ما است. سازندگان به انبوهی از دانش دسترسی پیدا می‌کنند، آنچه قبلاً انجام شده را بهبود می‌بخشند و به نوبه خود الهام‌بخش دیگران در این زمینه هستند.»

بخش کلیدی تصمیم برای کد منبع باز، هدف ارائه شفافیت بیشتر توسعه دهندگان در توسعه پروژه است. بیس گفت که تمام قراردادها و اسکریپت های هوشمند آن اکنون به صورت عمومی در GitHub در دسترس هستند.

این بدان معناست که توسعه‌دهندگان اکنون می‌توانند کد مسئول سپرده‌ها و برداشت‌ها را در Base ارزیابی و آزمایش کنند و برای توسعه‌دهندگانی که به دنبال توسعه عملکردهای مشابه هستند، به ابزارهای بیشتری دسترسی داشته باشند.

مخزن کد و قرارداد هوشمند شبکه زیربنایی. منبع: GitHub

توسعه منبع باز بخشی جدایی ناپذیر از اخلاق رمزنگاری است. با عمومی کردن کد، هر کسی در جامعه می تواند آن را بررسی کند. این به طور فرضی اجازه می دهد تا آسیب پذیری ها و سوء استفاده های بالقوه سریعتر از زمانی که در داخل نگهداری می شوند شناسایی و اصلاح شوند.

همچنین شایان ذکر است که کد منبع باز به این معنی است که بازیگران بدجنس می توانند آسیب پذیری ها را شناسایی کرده و از آنها سوء استفاده کنند قبل از اینکه یک توسعه دهنده نجیب فرصتی برای علامت گذاری مشکل داشته باشد.

با توجه به این نگرانی، Coinbase برای کشف باگ‌ها تا 1 میلیون دلار جوایز ارائه کرده است، و توسعه‌دهندگان «متمرکز بر امنیت» را تشویق می‌کند تا کد لایه 2 را بررسی کنند و هر گونه آسیب‌پذیری را زیر نظر داشته باشند.

مرتبط با: کوین بیس از ایرلند به عنوان مرکز ارزهای دیجیتال اروپا نام می برد

علاوه بر منبع باز مخازن و قراردادهای هوشمند، Base ویژگی های وب خود از جمله base.org، docs.base.org و Bridge.base.org را نیز منبع باز کرده است.

Base یکی از فعال ترین شبکه های لایه 2 در اکوسیستم رمزنگاری بوده است و موج عمده ای از فعالیت ها با ظهور Friend.tech، یک برنامه غیرمتمرکز مالی اجتماعی که در بالای شبکه ساخته شده است، ایجاد شده است.

در 21 سپتامبر، مشاور حقوقی کوین بیس، پل گروال، زمانی که گفت: رمزگشایی او گفت که ایده انتشار Coinbase توکن بومی برای شبکه لایه 2 خود را “به طور کامل رد نمی کند”.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید