Coinbase شبکه لایتنینگ بیت کوین را ادغام خواهد کرد: مدیرعامل برایان آرمسترانگ


Lighting Network به بیت‌کوین کمک می‌کند تا مشکل مقیاس‌پذیری خود را حل کند و با پروژه‌های ارزهای دیجیتال جدید که نوید معاملات نسبتاً سریع‌تر و ارزان‌تر را می‌دهند، رقابت کند.

صرافی رمزارز Coinbase تصمیم خود را برای یکپارچه سازی پروتکل پرداخت لایه 2 شبکه لایتنینگ تایید کرده است زیرا کاربران به دنبال تراکنش های بیت کوین (BTC) سریعتر و ارزان تر هستند.

شبکه روشنایی (LN) برای کمک به حل مشکل مقیاس پذیری بیت کوین و رقابت با پروژه های ارزهای دیجیتال جدید که نوید معاملات نسبتا سریعتر و ارزان تر را می دهند، ایجاد شد.

تا همین اواخر، صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال از جمله کوین‌بیس و بایننس هیچ قصدی برای اتخاذ راه‌حل لایه ۲ نشان ندادند، زیرا بسیاری از اعضای انجمن استدلال می‌کردند که ادغام NL انگیزه کمتری برای درآمد صرافی‌ها ارائه می‌دهد.

برخلاف روایت رایج، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، تصمیم صرافی برای یکپارچه‌سازی شبکه لایتنینگ را تایید کرد. اضافه:

بیت کوین مهمترین دارایی در ارزهای دیجیتال است و ما هیجان زده هستیم که سهم خود را برای فعال کردن تراکنش های بیت کوین سریعتر و ارزان تر انجام دهیم. ادغام مدتی طول می کشد، بنابراین لطفا صبور باشید.

این تصمیم یک ماه پس از آن گرفته شد که ویکتور بونین، کارشناس پروتکل کوین‌بیس، تحقیق در مورد امکان‌سنجی یکپارچه‌سازی LN را آغاز کرد. در طول این جدول زمانی، مایکل سیلر، بنیانگذار MicroStrategy و جک دورسی، مدیرعامل Square، موضع آرمسترانگ در مورد LN را به طور علنی زیر سوال بردند.

پس از اعلام آرمسترانگ، جامعه کریپتو این تصمیم را جشن گرفت زیرا ادغام LN کوین‌بیس به کاربران بیشتری اجازه می‌دهد تا شاهد ریزتراکنش‌های مقرون‌به‌صرفه و کارآمد بیت‌کوین باشند.

مرتبط با: شبکه لایتنینگ بیت کوین در حال رشد است اما 3 چالش بزرگ باقی مانده است

در 17 ژوئیه، بایننس از تکمیل یکپارچه سازی بیت کوین LN برای برداشت و سپرده بیت کوین خبر داد.

کاربران بایننس که تصمیم به برداشت یا سپرده گذاری بیت کوین می کنند، اکنون می توانند «YILDIRIM» را به عنوان یک گزینه انتخاب کنند. گزینه های دیگر عبارتند از BNB Smart Chain (BEP-20)، بیت کوین، BNB Beacon Chain (BEP2)، BTC (SegWit) و Ethereum ERC-20.

مجله: 6 سوال برای کی اودا: از گلدمن ساکس تا ارز دیجیتال
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *