پایگاه کوین‌بیس شبکه اصلی را برای سازندگان راه‌اندازی می‌کند و در ماه آگوست شامل کاربران می‌شود


شبکه اصلی سطح 2 پایه به سازندگان اجازه می دهد قراردادها را مستقر کنند، در حالی که کاربران در ماه اوت در شبکه پذیرفته می شوند.

بر اساس یک پست وبلاگ در 13 جولای توسط تیم توسعه شبکه، شبکه اصلی پایگاه کوین بیس اکنون برای سازندگان باز است. این تیم قبل از راه‌اندازی عمومی، شبکه را به روی سازندگان باز می‌کند تا زمان بیشتری را برای تعامل کاربر در نظر بگیرد. پایگاه همچنین اعلام کرد که راه اندازی عمومی این شبکه در ماه آگوست انجام خواهد شد.

Coinbase ایجاد شبکه Base را در 23 فوریه اعلام کرد. تیم مدعی شد که این شبکه لایه دوم اتریوم خواهد بود و از نرم افزار OP Stack که توسط Optimism استفاده می شود استفاده خواهد کرد. این اعلامیه در جامعه اتریوم جشن گرفته شد زیرا بسیاری از کاربران آن را به عنوان یک رای اعتماد بزرگ برای اتریوم می‌دانستند.

در اطلاعیه تیم در 13 جولای، آنها بیان کردند که شبکه اصلی Base اکنون دارای دو کاوشگر بلاک کار و یک گره رسمی RPC است که می تواند برای خواندن داده ها و انتقال تراکنش ها استفاده شود. داده های این بلوک کاوشگرها نشان می دهد که این شبکه از 2 جولای فعالیت می کند و بیش از 1 میلیون تراکنش را پردازش کرده است.

عملیات اصلی از 13 جولای. منبع: BaseScan block explorer.

داده های بلاک چین نشان می دهد که یک قرارداد رسمی “OptimismPortal” یا پل بنیادی در اتریوم مستقر شده است. به گفته تیم، این قرارداد به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا اتر (ETH) را برای پرداخت هزینه گاز به شبکه جدید انتقال دهند. با این حال، پل یک رابط کاربری مبتنی بر وب ندارد، بنابراین عملکردهای آن فقط از طریق یک رابط خط فرمان یا با اجرای اسکریپت ها قابل فراخوانی هستند.

تیم خواهد شد منفی یک رابط کاربری پل عمومی باشد [user interface]از آنجایی که این ویژگی برای راه‌اندازی عمومی آتی ثبت شده است، آنها از توسعه‌دهندگان خواسته‌اند تا آن زمان از راه‌اندازی رابط‌های کاربری برای برنامه‌های خود اجتناب کنند.

مرتبط با: تراکنش‌های شبکه Optimism پس از ارتقاء Bedrock 67 درصد افزایش یافت

این تیم به سازندگان اجازه می‌دهد تا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را برای سوغاتی «Base is for builders» به افتخار این رویداد صادر کنند و همچنین به هر توسعه‌دهنده‌ای که قراردادهای خود را در شبکه توزیع و تکمیل می‌کند، یک «Genesis Builder NFT» می‌دهد. یک فرم در وب سایت پروژه

Optimism Labs، خالق OP Stack، ادعا کرد که Base و Optimism در نهایت یک “Superchain” از چندین شبکه را تشکیل می دهند که ویژگی های امنیتی یکسانی دارند. Superchain احتمالاً با “HyperChains” zkSync که برای داشتن بسیاری از ویژگی‌های مشابه Superchain توسعه یافته است، رقابت خواهد کرد.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *