Coinbase ثبت نام AML را از بانک اسپانیا تضمین می کند


ثبت نام ضد پول شویی به صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس اجازه می دهد تا خدمات خود را به سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادی در اسپانیا ارائه دهد.

صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase به عنوان بخشی از گسترش مداوم خود در سراسر اروپا، ثبت انطباق با مبارزه با پولشویی (AML) را از بانک مرکزی اسپانیا دریافت کرده است.

طبق اعلامیه ای که در 22 سپتامبر منتشر شد، اکنون ثبت نام به این معنی است که کاربران در اسپانیا می توانند دارایی های رمزنگاری شده را در اختیار داشته باشند و دارایی های رمزنگاری شده را با ارز فیات اسپانیا معامله کنند.

این ثبت‌نام به کوین‌بیس اجازه می‌دهد تا تمام محصولات و خدمات ما را به کاربران خرده‌فروشی و سازمانی در اسپانیا مطابق با چارچوب قانونی ملی ارائه دهد.

طبق این بیانیه، تقریبا یک سوم افراد در اسپانیا دیدگاه مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال دارند. او گفت: «29 درصد از بزرگسالان در اسپانیا بر این باورند که ارز دیجیتال آینده امور مالی است.

علاوه بر این، او تاکید کرد که ارز دیجیتال اکنون به دومین روش پرداخت ترجیحی در اسپانیا تبدیل شده است و از نقل و انتقالات بانکی سنتی پیشی گرفته است.

نانا موروگسان، معاون توسعه تجارت و بین‌الملل Coinbase، اظهار داشت که این صرافی به تلاش خود برای مطابقت با الزامات نظارتی در سراسر جهان ادامه می‌دهد.

“تنها در سال گذشته ما ثبت نام های VASP را در ایتالیا، ایرلند و هلند دریافت کردیم، همچنین تاییدیه اصولی و راه اندازی در سنگاپور، راه اندازی در برزیل و اخیرا در کانادا راه اندازی شد.”

گزارش های اخیر نشان می دهد که کوین بیس قصد دارد حضوری قوی در اروپا ایجاد کند.

در 22 سپتامبر، کوین تلگراف گزارش داد که کوین بیس از زمان اعلام ورشکستگی در نوامبر 2022، دو بار تلاش کرده است تا صرافی ارزهای دیجیتال منحل شده FTX را خریداری کند.

طبق گزارش ها، صرافی دو بار، در نوامبر 2022 و در سپتامبر 2023 پس از ورشکستگی، این خرید را بررسی کرد.

مطالب مرتبط: کوین بیس 5 درصد از کل بیت کوین موجود را در اختیار دارد: داده ها

این به دنبال تحقیقات پارلمانی اروپا (EPRS) است که بر نیاز تنظیم‌کننده‌های غیر اروپایی برای اجرای نظارت سخت‌گیرانه‌تر با هدف ارتقای ثبات و رشد در بازار جهانی کریپتو تاکید می‌کند.

با نزدیک شدن به قانون مقررات بازار دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) به ضرب الاجل اجرایی در دسامبر 2024، گزارش EPRS نیاز به ایجاد یک چارچوب نظارتی سخت گیرانه تر در حوزه های قضایی غیر اتحادیه اروپا را برجسته می کند.

کانال های مختلفی وجود دارد که از طریق آنها سیستم مالی و استقلال اتحادیه اروپا به دلیل وابستگی به اقدامات سیاستی کشورهای غیر اتحادیه اروپا در زمینه ای که MiCA در آن اعمال می شود، همچنان در خطر است.

مجله: چگونه از رمزنگاری خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنید: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند


نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید