مرکز سکه و انجمن بلاک چین لایحه DeFi سنای ایالات متحده را “بی فایده” می خوانند


مرکز کوین گفت این لایحه خلاف قانون اساسی است، در حالی که انجمن بلاک چین آن را ناسازگار با فناوری بلاک چین توصیف کرد.

نهادهای حامی صنعت کریپتو از لایحه جدید پیشنهادی سنای ایالات متحده به دلیل آنچه به گفته آنها رویکردی ترکیبی برای تنظیم بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) است، انتقاد کرده اند.

در 20 ژوئیه، اندیشکده رمزارز Coin Center و گروه حمایت از رمزارز، انجمن بلاک چین بیانیه‌های جداگانه‌ای صادر کردند که این قانون را راهی «درهم، غیرقابل اجرا» و «غیرقانونی» برای تنظیم DeFi توصیف کردند.

قانون تقویت امنیت ملی دارایی‌های رمزنگاری دو حزبی (CANSEE) که در 18 جولای معرفی شد، با هدف غلبه بر تخلفات پولشویی در DeFi است.

در صورت تصویب، این قانون مجازات‌های جدیدی را برای هر کسی که برنامه‌ای را که برای تسهیل تراکنش‌ها با استفاده از پروتکل دارایی دیجیتال طراحی شده است، «کنترل» یا «در دسترس قرار دهد» اعمال می‌کند. آنها همچنین باید استانداردهای ضد پولشویی و گزارشگری مالی را رعایت کنند.

تعریف اینکه چه کسی یا چه چیزی یک پروتکل DeFi را “کنترل می کند” به وزیر خزانه داری ایالات متحده سپرده شده است – اقدامی که به گفته کارشناسان منجر به اعمال کنترل های بیش از حد بر روی DeFi می شود.

در یک پست وبلاگی در 20 جولای، مرکز کوین نوشت که این لایحه “اختیار تقریباً نامحدودی به وزیر می دهد تا تصمیم بگیرد چه کاری باید انجام شود تا او را به عنوان “کنترل” پروتکل منصوب کند.

علاوه بر این، اتاق فکر این لایحه را غیرقانونی اعلام کرد زیرا – به عنوان یک گسترش آزادی بیان – بر توسعه دهندگان نرم افزار با حقوق متمم اول برای انتشار کد فشار می آورد.

Coin Center همچنین به محدوده قانون پرداخت و گفت که DeFi با طراحی غیرمتمرکز است – به این معنی که حفظ کنترل روی یک پروتکل خاص می تواند از نظر قانونی مشکل ساز باشد.

مرتبط با: Liquid staking در صدر DeFi: Binance گزارش است

کریستین اسمیت، مدیر عامل انجمن بلاک چین، نگرانی های مرکز کوین را تکرار کرد و قانون جدید را غیرقابل اجرا خواند.

اسمیت این لایحه را به دلیل اغراق در مورد وجود پولشویی در DeFi و رمزارزها به طور گسترده تر هدف قرار داد.

در حال حاضر، تراکنش‌های غیرقانونی بخش کوچکی از حجم کل را نشان می‌دهند: تنها 0.24 درصد از کل تراکنش‌های دارایی دیجیتال در سال 2022، بسیار کمتر از معاملات مالی سنتی».

اسمیت گفت که سازمان های مجری قانون فدرال در حال حاضر به ابزار و تخصص برای مقابله با این “مشکل نسبتا کوچک اما مهم” مجهز شده اند. در نهایت، اسمیت اقدامات تنبیهی جدید در این لایحه را غیرضروری متهم کرد.

در حالی که نهادهای رمزنگاری دامنه گسترده این صورت‌حساب را هدف قرار داده‌اند، گزارش وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در 7 آوریل نشان داد که بسیاری از پروتکل‌های DeFi متمرکزتر از آنچه ادعا می‌شود، اغلب با حجم بالایی از وجوه و قدرت رای در دست تعداد کمی از دارندگان توکن است.

مجله: چگونه افراد باهوش روی ممکوین های احمقانه سرمایه گذاری می کنند – برنامه 3 نقطه ای برای موفقیت
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *