شکایت دسته جمعی علیه بایننس به دلیل ضررهای ادعایی قبل از سقوط FTX


یکی از ساکنان کالیفرنیا از بایننس و مدیر عامل آن به دلیل توییت هایی که در نوامبر گذشته منجر به سقوط صرافی رقیب شده بود، شکایت کرد.

یک شکایت دسته جمعی در 2 اکتبر در دادگاه ناحیه شمالی کالیفرنیا علیه Binance.US و مدیر عامل Binance، Changpeng Zhao، به اتهام نقض قوانین فدرال و کالیفرنیا در مورد رقابت ناعادلانه به دلیل تلاش برای انحصار بازار ارزهای دیجیتال از طریق تضعیف رقیب خود FTX تنظیم شد. . این شکایت توسط نیر لاهاو، که گفته می شود فقط در کالیفرنیا زندگی می کند، تنظیم شده است.

موضوع، پست‌های ژائو در توییتر (اکنون X) در اوایل نوامبر، در آستانه سقوط FTX است. این پست‌ها در رابطه با تصمیم متهمان برای انحلال دارایی‌های خود در نماد FTX ابزار FTX در 6 نوامبر گرفته شده است. شاکیان تخمین زدند که بایننس تا 5 درصد از تمام توکن های FTT را در اختیار داشت.

شکایتی علیه Binance و Changpeng Zhao تنظیم شد. منبع: CourtListener

روز بعد، ژائو در پست توییتر خود اظهار داشت که بایننس نامه ای مبنی بر خرید FTX امضا کرده است، اما یک روز بعد از معامله خارج شد. با توجه به مورد:

ژائو این اطلاعات را به صورت عمومی منتشر کرد [on the withdrawal of the acquisition offer] در توییتر و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای آسیب رساندن به دارایی‌های FTX، که در نهایت منجر به سقوط سریع و بی‌سابقه دارایی‌های FTX شد.»

بعد بحث خود را با دفاع از سیاست‌های رمزنگاری کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و استناد به تصمیمات هوی و ریوز دیوان عالی آغاز کرد.

توئیت ژائو در 6 نوامبر به شرح زیر است: “با توجه به اظهارات اخیر [sic] «بنابراین، ما تصمیم گرفته‌ایم تمام FTT‌های باقی‌مانده در دفاتر خود را نقد کنیم» نادرست و گمراه‌کننده بود زیرا بایننس قبلاً دارایی‌های FTT خود را فروخته بود و این پست «به منظور کاهش قیمت FTT در بازار بود».

مطالب مرتبط: مستند جدید FTX رابطه SBF-CZ را برجسته می کند

شاکیان شواهدی دال بر ادعاهای خود در همان پست ژائو یافتند، جایی که او نوشت: «ما علیه کسی نیستیم. […] اما ما از افرادی که پشت سر آنها علیه سایر بازیگران این صنعت لابی می کنند حمایت نخواهیم کرد. شاکیان از جمله دوم استفاده کردند تا نشان دهند که بایننس با “تلاش های نظارتی” مدیر عامل FTX سام بانکمن-فرید مخالف است.

در این دادخواست ادعا شده است که پیشنهاد ژائو برای خرید FTX با حسن نیت ارائه نشده است و این حادثه “در نهایت منجر به فروپاشی FTX” شد:

توییت ژائو باعث شد که قیمت FTT از 23.1510 دلار به 3.1468 دلار کاهش یابد. این کاهش قابل توجه، شرکت های FTX را در آستانه ورشکستگی قرار داد و مدیران و هیئت مدیره شرکت های FTX را بدون هیچ فرصت یا شانسی باقی گذاشت. [sic] اقدامات امنیتی برای نجات وضعیت و محافظت از مشتریان و کاربران نهایی خود انجام دهد.

این شکایت بر اساس هفت ماده به دنبال خسارت مالی، هزینه های دادگاه و استرداد عواید غیرقانونی بود. شاکی گفت: “شاکی معتقد است کلاس پیشنهادی هزاران عضو دارد.”

همانطور که در دادخواست بیان شد، هر دو بایننس و FTX در حال حاضر مشمول اقدامات SEC هستند. محاکمه جنایی علیه بنکمن-فرید قرار است در چهارم اکتبر در نیویورک آغاز شود. ژائو همچنین به اتهامات احتمالی رقابت ناعادلانه در همان توییت ذکر شده در دادخواست پرداخت. او نوشت: «در مورد هر گونه گمانه زنی در مورد اینکه آیا این اقدام علیه یک رقیب است، اینطور نیست.

با این حال، اظهارات او گمانه‌زنی‌ها در این راستا را در جامعه کریپتو متوقف نکرد. مدیران عامل صرافی های رمزنگاری هفته ها در توییتر آن زمان یکدیگر را مسخره می کردند.

مجله: جزئیات پرونده ورشکستگی FTX، صندوق صنعت ارز دیجیتال Binance و آزمایشی CBDC ایالات متحده: Hodler’s Digest، 13 تا 19 نوامبر
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید