بیانیه در مورد به اشتراک گذاری اخبار ETF بیت کوین نقطه نادرست


کوین تلگراف از خوانندگان خود عذرخواهی می کند و تحقیقات خود را در مورد آنچه منجر به انتشار اخبار تایید نشده در مورد ETF بیت کوین در X شده است، مورد بحث قرار می دهد.

خوانندگان عزیز Cointelegraph

ما از حمایت و اعتمادی که در 10 سال گذشته به نشریه ما داشته اید، بی نهایت سپاسگزاریم. ما در تلاش هستیم تا متفکرانه‌ترین، جذاب‌ترین و تأثیرگذارترین اخباری را که بر فضای ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد، ارائه کنیم.

اوایل امروز، طی پوشش‌های معمول، تیم رسانه‌های اجتماعی کوین‌تلگراف پیامی را در X منتشر کرد که در آن بیان می‌کرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، صندوق قابل معامله بیت‌کوین iShares Spot BlackRock یا ETF را بدون تأیید قبلی تایید کرده است. این اشتباه بود، نتیجه اطلاعات غلط. منبع خبری از یک اسکرین شات تایید نشده منتشر شده توسط یک کاربر X که ادعا می کرد از ترمینال بلومبرگ است، نشات گرفته است.

کوین تلگراف در نهایت مقاله ای حاوی این اطلاعات نادرست منتشر نکرد، اما ما عمیقا متأسفیم که ناخواسته این مطلب را در X و تأثیری که ایجاد کرد منتشر کردیم. یک بررسی داخلی نشان داد که رویه استاندارد ما برای انتشار اخبار فوری در رسانه های اجتماعی این است که منابع باید قبل از ارسال در رسانه های اجتماعی تأیید شوند.

جدول زمانی رویدادها به شرح زیر است:

13:17:30 UTC: تیم تحریریه از طریق یک کانال تلگرامی که کارمندان کوین تلگراف از آن برای کشف داستان هایی استفاده می کنند که ممکن است مورد علاقه خوانندگان باشد، از اخبار شایعه مطلع شد (شکل 1). سخنرانی کامل در زیر به اشتراک گذاشته شده است.

شکل 1
شکل 2

13:19:27 UTC: کارمند 1 متن اصلی اشتراک گذاری شده توسط یک حساب تلگرام را که از آن زمان حذف شده است (شکل 2) مجدداً در یک کانال داخلی Slack ارسال کرد (شکل 3).

شکل 3، شکل 4

13:24:16 UTC: به منظور انتشار هر چه سریعتر تحولات، کارمند 2 گزارش را بدون تایید قبلی صحت منبع از سوی ویرایشگر به X ارسال کرد. این فرآیند رسانه های اجتماعی کوین تلگراف را که نیاز به تایید منبع و تایید سرمقاله قبل از انتشار دارد، نقض می کند (شکل 4).

13:48:38 UTC: خوانندگان این موضوع را از طریق کانال های رسانه های اجتماعی به Cointelegraph گزارش کردند (شکل 5).

شکل 5

13:52:19 UTC: در چت داخلی کوین تلگراف، کارمند 1 نشان داد که منبع نمی تواند پیدا شود (شکل 6).

شکل 6

13:54:14 UTC: کارمند شماره 3 Cointelegraph پیام را در X ویرایش کرد تا روشن کند که اطلاعات تأیید نشده است (شکل 7).

شکل 7

14:03:42 UTC: Cointelegraph برای حذف پست به BlackRock و Bloomberg Terminal مراجعه کرد (شکل 8).

شکل 8

14:32:23 UTC: پس از دریافت تاییدیه از سوی بلک راک مبنی بر دروغ بودن این گزارش، کوین تلگراف توییت اولیه را پس گرفت و موضوع عبارت زیر (شکل 9):

شکل 9

برای اطمینان از اینکه چنین چیزی دوباره تکرار نمی‌شود، تیم Cointelegraph یک ممیزی و بررسی کامل فرآیندهای مدیریت رسانه‌های اجتماعی ما را انجام می‌دهد، به ویژه در مورد تأیید اخبار فوری قبل از انتشار یک پست. ما در حال مذاکره با همه کارکنان مربوطه هستیم و هر گونه تغییر ساختاری لازم را انجام خواهیم داد.

این حادثه به تیم کوین تلگراف یادآوری کرد که اقدامات ما عواقب جدی در سراسر جامعه ارزهای دیجیتال خواهد داشت. ما متعهد هستیم که از این اشتباهات درس بگیریم و به بالاترین استانداردهای روزنامه نگاری پایبند باشیم.

خالصانه،

تیم کوین تلگراف
نویسنده: Cointelegraph

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید