Circle پلت فرم توسعه Web3 را برای توسعه دهندگان Web2 راه اندازی کرد


Circle از راه‌اندازی پلتفرم جدیدی خبر داد که از قالب‌های از پیش بررسی‌شده استفاده می‌کند تا ساخت برنامه‌های Web3 را برای توسعه‌دهندگان سنتی آسان‌تر کند.

بر اساس اعلامیه و پست رسانه های اجتماعی در 19 اکتبر، ناشر استیبل کوین Circle ابزار جدیدی را راه اندازی کرده است که می گوید به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا پیچیدگی ساخت برنامه های Web3 را از بین ببرند.

این ابزار جدید که «سکوی قرارداد هوشمند» نامیده می‌شود، به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمند را با استفاده از مجموعه‌ای از الگوهای کد از پیش تأیید شده و یک کنسول یا REST API پیاده‌سازی کنند که به طور بالقوه استفاده برنامه‌نویسان Web2 سنتی را آسان‌تر می‌کند.

Circle همچنین یک ابزار پمپ بنزین را منتشر کرده است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به کاربران خود اجازه دهند هزینه بنزین را بپردازند، که به ادعای آن می تواند کار را برای کاربران سواری آسان تر کند.

هنگامی که توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند را مستقر می کنند، اغلب به ابزارهای توسعه دهنده Web3 مانند Truffle یا Hardhat برای مدیریت استقرار متکی هستند. هنگام استفاده از این ابزارها، قراردادها باید به زبان Solidity نوشته شوند، زبانی که برخی از برنامه نویسان سنتی آن را به خوبی نمی دانند. همچنین از توسعه‌دهندگان می‌خواهد که اسکریپت‌های استقرار بلاک چین یا «مهاجرت» را ایجاد و اجرا کنند، فرآیندی که برخی از توسعه‌دهندگان Web2 با آن آشنا نیستند.

طبق مستندات خود، پلتفرم قرارداد هوشمند Circle مجموعه ای از الگوهای از پیش بررسی شده را ارائه می دهد که می توان از آنها برای ایجاد قراردادهای هوشمند مختلف استفاده کرد. برای مثال، توسعه‌دهندگان می‌توانند از این قالب‌ها برای ایجاد قراردادهایی برای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، برنامه‌های وفاداری بلاک چین، و تعامل با Uniswap یا سایر پروژه‌های مالی غیرمتمرکز یا قراردادهای استیبل کوین Circle استفاده کنند. این بدان معناست که یک توسعه‌دهنده می‌تواند از پلتفرم استفاده کند تا مجبور نباشد از ابتدا یک قرارداد Solidity ایجاد کند. این می تواند شروع ساخت وب 3 را برای توسعه دهندگان Web2 آسان تر کند.

مرتبط با: انتزاع حساب یک میلیارد کاربر را به سمت Web3: ConsenSys exec سوق خواهد داد

در این اطلاعیه آمده است که پس از ایجاد قرارداد، توسعه‌دهنده می‌تواند آن را با استفاده از کنسول «بدون کد» که به عنوان بخشی از پلتفرم ارائه شده است، در Polygon توزیع کند. این بدان معناست که توسعه‌دهنده نیازی به نوشتن یک اسکریپت «مهاجرت» برای استقرار قرارداد در هنگام استفاده از پلتفرم Circle ندارد. بر اساس این اعلامیه، هنوز هیچ کنسول «بدون کد» برای اتریوم یا Avalanche در دسترس نیست.

اما این پلتفرم همچنین مجموعه‌ای از رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی انتقال حالت نماینده (REST API) را برای استفاده در این شبکه‌ها ارائه می‌کند و توسعه‌دهندگان می‌توانند از آن‌ها برای توزیع یا تعامل با قراردادهای خود استفاده کنند. REST APIها ابزارهای استانداردی هستند که توسعه دهندگان برای تعامل با پایگاه های داده Web2 استفاده می کنند و آنها را برای توسعه دهندگانی که قبلاً برنامه های Web3 را توسعه نداده اند آشناتر می کند.

در این اطلاعیه اشاره شده است که Circle قصد دارد در آینده هم کنسول “بدون کد” و هم REST API را برای شبکه های بیشتری در دسترس قرار دهد.

بر اساس مستندات این پلتفرم، توسعه‌دهندگان همچنین می‌توانند از این برای استقرار یک قرارداد سفارشی استفاده کنند که از یکی از قالب‌ها استفاده نمی‌کند، اما در این صورت باید بایت کد کامپایل‌شده را برای آن ارائه کنند. با این حال، حتی در این مورد، توسعه‌دهنده از نیاز به نوشتن یک اسکریپت استقرار اجتناب می‌کند، زیرا این امر توسط کنسول یا REST API قابل مدیریت است.

Circle همچنین دومین ویژگی توسعه دهنده به نام «پمپ بنزین» را اعلام کرد. این به توسعه دهندگان برنامه Web3 اجازه می دهد تا هزینه گاز را برای کاربران خود بپردازند. این به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا کاربران را راحت‌تر نصب کنند، زیرا از نیاز به پیش‌پرداخت کیف پول کاربران با ارز اصلی شبکه جلوگیری می‌کند.

پمپ بنزین از ویژگی انتزاع حساب اتریوم برای اجرای این تراکنش‌های بدون گاز استفاده می‌کند. در این اطلاعیه اشاره شده است که برنامه فوق العاده Grab قبلاً ویژگی جدیدی را اجرا کرده است که به کاربران امکان می دهد هنگام استفاده از کوپن های NFT از پرداخت هزینه بنزین خودداری کنند.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید