Circle توکن های بومی USDC را در Polygon راه اندازی می کند


Circle از پلی گون لایه 2 اتریوم برای ارائه نقدینگی مستقیم USDC در پروتکل مقیاس‌بندی اثبات سهام خود استفاده می‌کند.

Circle ناشر استیبل کوین دلار آمریکا اعلام کرد که شروع به ضرب سکه USD (USDC) به صورت بومی روی پروتکل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم Polygon کرده است.

USDC را هم کاربران و هم توسعه دهندگان می توانند بدون نیاز به پل زدن استیبل کوین از اتریوم یا سایر بلاک چین ها در دسترس قرار دهند. API های توسعه دهنده Circle Mint و Circle اکنون از USDC مبتنی بر Polygon پشتیبانی می کنند و از قابلیت های مقیاس پذیری Polygon بهره می برند.

طبق اعلام Circile، مشاغل و توسعه دهندگان می توانند برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را با USDC در Polygon ایجاد کنند. پیشنهاد جدید به عنوان امکان تراکنش های تقریباً فوری و کم کارمزد برای موارد مختلف از جمله پرداخت، حواله، تجارت، استقراض و وام تبلیغ می شود.

قبل از اینکه Circle عرضه اولیه Polygon USDC خود را اعلام کند، کاربران پروتکل مجبور بودند از پل USDC (USDC.e) در بلاک چین اتریوم استفاده کنند. این توکن برخلاف پیشنهاد جدید Circle که تضمین می‌کند می‌تواند با نسبت 1:1 در برابر دلار آمریکا بازخرید شود، توسط Circle صادر نمی‌شود.

مطالب مرتبط: Circle استیبل کوین USDC را در Polkadot Asset Hub راه اندازی کرد

Circle قبلاً پشتیبانی واریز و برداشت را برای USDC.e در Polygon برای Circle Mint و APIهای آن ارائه می کرد. ناشر قصد دارد این سرویس را از 10 نوامبر متوقف کند و به کاربرانی که سعی می کنند Bridge USDC.e را به حساب های Circle Mint خود ارسال کنند هشدار می دهد که دارایی های آنها ممکن است پس از آن تاریخ بازیابی نشود.

آدرس توکن Polygon USDC جدید، سقف بازار فعلی تقریباً 4.3 میلیون USDC را در پروتکل مقیاس‌پذیری منعکس می‌کند. منبع: Polygonscan

Circle همچنین خاطرنشان می‌کند که ارائه USDC بومی Polygon دسترسی به پرداخت‌ها و حواله‌های جهانی کم‌هزینه و همچنین تجارت، استقراض و وام‌دهی روی پروتکل‌های پیشرو DeFi مانند Aave، Compound، Curve، Uniswap و Quickswap را امکان‌پذیر می‌کند.

صادرکننده USDC همچنین قصد دارد پروتکل انتقال زنجیره متقابل Polygon را برای اطمینان از قابلیت همکاری با سایر شبکه های بلاک چین راه اندازی کند. این برای باز کردن انتقال‌های USDC مبتنی بر Polygon به و از بلاک چین اتریوم تنظیم شده است.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل
نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید