Circle استیبل کوین USDC را در Polkadot Asset Hub راه اندازی کرد


Circle هشدار داد که کاربران Polkadot USDC نباید USDC منتقل شده توسط XCM را از پاراچین های خارج از مرکز دارایی Polkadot سپرده گذاری کنند.

USD Coin (USDC)، دومین استیبل کوین بزرگ پس از Tether (USDT) از نظر ارزش بازار، همچنان در شبکه های مختلف بلاک چین گسترش می یابد و در حال حاضر در Polkadot راه اندازی می شود.

ناشر USDC Circle در 19 سپتامبر اعلام کرد که به طور رسمی USD Coin را در شبکه Polkadot راه اندازی کرده است. طبق وب سایت Circle، Polkadot USDC بلافاصله در دسترس توسعه دهندگان و کاربران قرار می گیرد زیرا استیبل کوین اکنون می تواند از طریق XCM به پاراچین ها در Polkadot منتقل شود. پروتکل با استفاده از Circle Account و Circle API.

طبق این اعلامیه، PolkadotUSDC به صورت بومی در Polkadot Asset Hub، یک پاراچین عمومی که برای صدور، مدیریت و انتقال دارایی های دیجیتال در سراسر اکوسیستم پولکادوت طراحی شده است، منتشر می شود.

Circle تاکید کرد که Circle Account و Circle API ها فقط از Polkadot USDC که به صورت بومی در مرکز دارایی Polkadot در اکوسیستم Polkadot صادر شده است، پشتیبانی می کنند. این بدان معناست که کاربران قبل از استفاده از XCM باید USDC را از حساب Circle خود به آدرس کیف پول پولکادوت Asset Hub خارجی منتقل کنند.

او گفت، در حالی که Circle USDT را از Polkadot Asset Hub به پاراچین های دیگر از طریق XCM منتقل می کند، کاربران باید قبل از واریز وجوه به حساب Circle خود، از طریق XCM به Polkadot Asset Hub منتقل شوند و افزود:

«لطفاً سعی نکنید USDC منتقل شده توسط را واریز کنید

پشتیبانی Polkadot برای USDC یک ویژگی جدید است که به استیبل کوین وابسته به دلار آمریکا اضافه شده است. با جدیدترین افزونه، USDC اکنون در مجموع از 14 شبکه بلاک چین مختلف از جمله اتریوم، ترون، استلار، سولانا و دیگران پشتیبانی می کند.

مشابه با دیگر ادغام‌های بلاک چین، آخرین ادغام با پولکادوت با هدف پشتیبانی از پرداخت‌های کم‌هزینه و در عین حال حفظ Circle به‌عنوان یک ارز رمزنگاری قابل تعامل مهم است. با اضافه شدن پولکادوت، پاراچین هایی مانند سانتریفیوژ، HydraDX و Moonbeam دارای قابلیت های معاملاتی، استقراضی و وام دهی هستند.

پولکادوت که در سال 2020 راه اندازی شد، شبکه ای از چندین بلاک چین مستقل است که پاراچین نیز نامیده می شود. چنین بلاک چین هایی به موازات یکدیگر عمل می کنند تا تراکنش های سریع تری را انجام دهند و در عین حال از امنیت کلی و تمرکززدایی پولکادوت بهره مند شوند.

مرتبط با: تحلیلگران: استیبل کوین بیش از دیگران USDC و DAI را مختل کرد

تعداد بلاک چین های پشتیبانی شده توسط USDC در حال حاضر بیشتر از تعداد شبکه های پشتیبانی شده توسط stablecoin رقیب USDT است که در زمان نگارش این مقاله در مجموع از 11 شبکه پشتیبانی می کند. در آگوست 2023، تتر، صادرکننده USDT، ضرب استیبل کوین‌ها را در سه بلاک چین، از جمله بیت‌کوین Omni Layer، Bitcoin Cash و Kusama متوقف کرد. این شرکت در مورد بی تفاوتی کاربران صحبت کرد.

مجله: سوالات بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرده است؟


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *