یک مقام چینی به اتهام استخراج بیت کوین و فساد به حبس ابد محکوم شد


شیائو یی به سوء استفاده از قدرت و فساد در عملیات یک موسسه استخراج بیت کوین 329 میلیون دلاری متهم شده است.

یک مقام دولت چین به دلیل فعالیت های تجاری غیرقانونی برای اداره یک تجارت استخراج بیت کوین به ارزش 2.4 میلیارد یوان چین (329 میلیون دلار) و اتهامات فساد نامربوط به حبس ابد محکوم شده است.

بر اساس گزارش رسانه های محلی، در 22 اوت، دادگاه مردمی میانی شهر هانگژو شیائو یی، عضو سابق و نایب رئیس گروه حزب کنفرانس مشورتی سیاسی استان جیانگشی را به اتهام فساد و سوء استفاده از قدرت به حبس ابد محکوم کرد.

اتهامات فساد ناشی از فعالیت های رشوه خواری غیرمرتبط با رمزارزها از سال 2008 تا 2021 است. سوء استفاده از هزینه های انرژی از سال 2017 تا 2021 ناشی از ارائه یارانه های مالی و برق به Jiumu Group Genesis Technology، یک شرکت مستقر در Jiumu City است. فوژو بیش از 160000 دستگاه استخراج بیت کوین (BTC) را در یک نقطه اجرا می کرد.

دادستان ها می گویند که یی با دستور دادن به بخش های مربوطه برای تهیه گزارش های آماری و تنظیم طبقه بندی مصرف برق، عملیات استخراج را “پوشانده” کرد. از سال 2017 تا 2020، مصرف برق جیومو 10 درصد از کل مصرف برق فوژو را به خود اختصاص داده است. قاضی دادگاه مردمی هانگژو نوشت: «یی اعتراف کرد گناه کرد و پشیمان شد، فعالانه وجوه دزدیده شده را پس داد و تمام رشوه ها و سودها مصادره شد».

در حال حاضر، چین همه انواع تراکنش ها، مبادلات و جابجایی ارزهای دیجیتال را از فیات به کریپتو ممنوع کرده است، اما در ممنوعیت مالکیت مستقیم کوتاهی کرده است. در حکمی در تاریخ 3 آگوست، یک دادگاه چینی اعلام کرد که به دلیل ممنوعیت بیت کوین در این کشور، قرارداد وام ده میلیون دلاری بیت کوین باطل است و امکان قانونی وصول بدهی وجود ندارد. در 14 آگوست، یک شهروند چینی به دلیل کمک به یکی از آشنایانش در خرید Tether (USDT) به 9 ماه زندان محکوم شد و از این معامله 20 دلار سود کسب کرد.

شیائو یی، مقام سابق دولت چین در انتظار مجازات است. | منبع: دادگاه مردمی متوسط ​​شهر هانگژو

مجله: گزارش «تولید گاوی» کریپتو تلویزیون چین سانسور شد، بحران چند زنجیره ای


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *