ماهواره بلاک چین در فضا، McNuggets Metaverse هنگ کنگ: آسیا اکسپرس


چین اولین ماهواره بلاک چین را به فضا پرتاب می کند، در حالی که مک دونالد هنگ کنگ مک ناگتس را به متاورس می آورد.

اولین سفر بلاک چین اسپوتنیک

یک ماهواره چینی اولین ماهواره ای در جهان است که به دور یک سیستم تصویربرداری و اسکن بلاک چین می چرخد.

به گزارش خبرگزاری محلی Red Star News، در 22 ژوئیه، Tai’an Star Era 16 با موفقیت از مرکز پرتاب ماهواره چین Jiuquan به مدار زمین پرتاب شد. شرکت فناوری هوافضای NationStar این ماهواره که توسط NationStar توسعه یافته است، دارای یک سیستم ذخیره سازی گواهی بلاک چین بصری به نام “ADAChain” (غیر مرتبط با Cardano) است که توسط NationStar توسعه یافته است. محققان نوشتند:

” [ADAChain] این می‌تواند عملکردهایی مانند احراز هویت چند امضایی بلاک چین در مدار، پخش تصویر ویدیویی در مدار، و اعتبارسنجی گواهی ذخیره‌سازی داده‌های سنجش از راه دور بصری در مدار را انجام دهد.

هدف از سفر این ماهواره «به‌دست آوردن اطلاعات طیفی غنی در مورد سطح منطقه هدف» در زمینه‌های «کشاورزی دقیق، مدیریت منابع آب، اکتشاف منابع معدنی، پایش محیط‌زیست و ایمنی اضطراری» است. فناوری بلاک چین همچنین به دستیابی به اهداف «رزولوشن فضایی بالا، وضوح طیفی بالا و وضوح زمانی بالا» در این نوع تصویربرداری ماهواره ای کمک خواهد کرد.

پرتاب ماهواره بلاک چین Tai’an Star Era 16 (RedStar News)

CBDC یوان دیجیتال به هنگ کنگ گسترش می یابد

شعبه بانک مرکزی چین در هنگ کنگ به افراد در منطقه ویژه اداری (SAR) اجازه داده است که از ارز دیجیتال بانک مرکزی یوان دیجیتال (e-CNY CBDC) برای خرید خرده فروشی استفاده کنند.

طبق گزارشی به تاریخ 20 ژوئیه، بیش از 200 بازرگان مانند مراکز خرید، داروخانه ها، فروشگاه های رفاه و فروشگاه های لوازم الکترونیکی e-CNY CBDC را به عنوان وسیله پرداخت از خریداران سرزمین اصلی چین پذیرفته اند. e-CNY CBDC در حال حاضر برای کاربران هنگ کنگ در دسترس نیست.

به عنوان یک SAR، هنگ کنگ دارای نهادهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مجزا از سرزمین اصلی چین است. وکلا قبلاً از دولت هنگ کنگ خواسته بودند که CBDC دلار هنگ کنگ خود را برای رقابت با تتر (USDT) و USD Coin (USDC) صادر کند. به طور مشابه، رئیس جمهور چین شی جین پینگ بر اهمیت CBDC ها به عنوان وسیله ای برای انجام تجارت بین المللی با ارزهای محلی تاکید کرد.

آزمایشگاه Terraform تلاش می کند تا بایستد

“هر بار که پیشرفت می کردیم، یک اتهام یا چیزی وجود داشت که ما را به بیراهه می برد.” فوق الذکر کریس امانی، مدیرعامل موقت آزمایشگاه‌های Terraform، در یک فضای توییتر در 20 ژوئیه.

به گفته امانی، دستگیری دو کوون، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق این سازمان، در مونته نگرو اساساً تمام شتابی را که شبکه بیمار تلاش می کرد تا دوباره ایجاد کند، در هم شکست. در می 2022، اکوسیستم Terra Luna (LUNC) 40 میلیارد دلاری به دلیل انفجار استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD (USTC) از بین رفت. کمی بعد، کوون اکوسیستم Terra 2.0 (LUNA) را ایجاد کرد. این سه توکن در زمان انتشار مجموعاً دارای ارزش بازار 1.3 میلیارد دلاری هستند.

kwon درست کن
دو کوون در کشورهای مختلف با اتهاماتی مواجه است.

امانی می گوید که در فاز بعدی، 9 پروژه ساخته شده بر روی اکوسیستم یکپارچه Terra Luna قرار است در چند ماه آینده راه اندازی شوند. طبق گزارش ها، هیچ یک از پروژه ها توکن های خود را صادر نمی کنند. علاوه بر این، امانی هشدار داد که پروژه‌ها با رقابت سختی با سایر پروژه‌های سطح یک به دلیل نبود گارد بنیاد لونا یا خزانه پروتکل برای حمایت مالی مواجه هستند.

همچنین بخوانید
امکانات

هنوز مستقل؟ خود حاکمیت مالی و مبادله غیرمتمرکز

امکانات

اقدامات امنیتی بلاک چین در فضا: SpaceChain، Blockstream و Cryptosat

وام‌دهنده کریپتو در کره جنوبی در حال تعلیق در روند رسیدگی کیفری است

دلیو، وام دهنده کریپتو کره جنوبی در 18 ژوئیه گفت که دارایی های تمام شرکت ها و مشتریانش در یک یورش توسط دادستان توقیف شده است.

در اطلاعیه ای در 22 ژوئیه، دلیو اعلام کرد که تمام پرداخت های سود به کاربران را متوقف می کند و بلافاصله پس از توقیف دارایی ها باعث شد که شرکت نتواند به فعالیت عادی خود ادامه دهد. در ماه ژوئن، وام‌دهنده ارز دیجیتال تمام برداشت‌ها و سپرده‌گذاری‌ها را در پلتفرم خود به حالت تعلیق درآورد، به این دلیل که طرف مقابل و وام‌دهنده کریپتو کره جنوبی، هارو اینوست، تمام نقل و انتقالات را به دلیل مشکل با «اپراتور حمل‌ونقل» B&S Holdings تعلیق کرد.

هارو اینوست در حال حاضر مراحل ورشکستگی را طی می کند. در همین حال، دلیو یکی از بزرگترین وام دهندگان ارزهای دیجیتال در کره جنوبی است که نزدیک به 1.5 میلیارد دلار در مشتری بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و سپرده های آلت کوین دارد. از 30 ژوئن، این شرکت توسط کمیسیون خدمات مالی کشور به دلیل اتهامات کلاهبرداری، اختلاس و نقض اعتماد مورد بررسی قرار گرفته است.

این شرکت قبلاً اعلام کرده بود که به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های خود را بدون تعیین بازه زمانی خاص برداشت کنند. با این حال، مشابه حماسه Multichain، زمانی که دارایی های مشتریان به عنوان بخشی از دادرسی کیفری مصادره می شود، شرکت بعید است این کار را انجام دهد.

در پست وبلاگی در 23 ژوئیه، مدیر عامل هارو اینوست، هوگو لی، نوشت که دارایی های B&S Holdings نیز توسط مقامات توقیف شده است و این شرکت در حال حاضر در تلاش است تا وجوه را پس بگیرد. تمامی فعالیت های این شرکت به حالت تعلیق درآمده و شرکت قرار است دارایی های باقی مانده خود را به تدریج حذف کند. هارو اینوست در حال حاضر بیش از 80000 کاربر دارد.

صرافی ملی ارزهای دیجیتال اندونزی فعال می شود

یک صرافی ملی ارزهای دیجیتال که توسط دولت اندونزی اداره می شود، تنها مکان قانونی برای تجارت دارایی های رمزنگاری شده در این کشور آسیای جنوب شرقی خواهد بود.

اداره نظارت بر معاملات آتی کالا این کشور که با نام باپبتی نیز شناخته می شود، در 20 ژوئیه گفت که این صرافی در حال حاضر برای معاملات نقطه ای باز است و برنامه هایی برای گسترش عرضه آتی خود به معاملات آتی ارزهای دیجیتال و مشتقات دارد. همه صرافی‌های ارزهای دیجیتال ثبت‌شده در داخل کشور می‌توانند به صرافی ملی ملحق شوند، صرافی که به عنوان یک اتاق پایاپای عمل می‌کند تا اطمینان حاصل شود که تراکنش‌ها با مقررات مربوطه مطابقت دارند.

با وجود حمایت رسمی، سازمان‌های اسلامی در اندونزی قبلاً اعتراف کرده‌اند که ارز دیجیتال برای کاربران مسلمان حرام یا ممنوع است. اما بین علمای اسلام در این مورد اتفاق نظر وجود ندارد.

مک دونالد McNuggets Metaverse را در هنگ کنگ راه اندازی کرد

در چهلمین سالگرد عرضه Chicken McNuggets، مک‌دونالدز هنگ کنگ با Sandbox همکاری می‌کند تا متاورسی به همین نام را برای جشن گرفتن این رویداد راه‌اندازی کند.

متاورس که “مک ناگتس لند” نام دارد، به کاربران اجازه می دهد تا با شخصیت ها و آواتارهای بازی با مضمون مک ناگتس تعامل داشته باشند. رندی لای، مدیر عامل مک دونالد هنگ کنگ، اظهار داشت:

مک دونالد با ریشه های خود در هنگ کنگ به مدت 48 سال، همیشه به دنبال ارائه تجربیات نوآورانه و لحظات شاد بوده است. برای جشن گرفتن چهلمین سالگرد Chicken McNuggets، ما از شراکت با The Sandbox برای ارائه یک تجربه بازی پر از سرگرمی Web3 Metaverse خوشحالیم.”

به شرکت کنندگان یک جایزه شامل 100000 سکه SAND و 10000 کوپن برای امتیازات McNugget اهدا می شود. از زمان ورود به هنگ کنگ بریتانیا در سال 1975، این فرنچایز اکنون 250 رستوران در شهر دارد و روزانه به بیش از 1 میلیون مشتری خدمات ارائه می دهد.

McNuggets Land Metaverse (Sandbox)
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *