چین برای راه اندازی ابزارهای هوش مصنوعی سازنده به مجوز نیاز دارد


منابع نزدیک به مقامات چینی می گویند پیش نویس قوانین برای توسعه دهندگان هوش مصنوعی به روز شده است تا شامل دریافت مجوز قبل از انتشار سیستم های هوش مصنوعی تولیدی باشد.

دولت چین اکنون در حال بررسی مقررات اضافی در زمینه توسعه هوش مصنوعی (AI) با تاکید بر کنترل محتوا و صدور مجوز است.

گزارش فایننشال تایمز در 11 ژوئیه فاش کرد که اداره فضای سایبری چین (CAC) به دنبال ایجاد سیستمی است که شرکت های محلی را ملزم به دریافت مجوز قبل از راه اندازی سیستم های هوش مصنوعی توسط سازنده می کند.

این اقدام نشان‌دهنده سخت‌تر شدن پیش‌نویس مقررات اولیه است که مقامات چینی در ماه آوریل معرفی کردند و به شرکت‌ها 10 روز کاری فرصت داد تا محصول را نزد مقامات ثبت کنند.

منابع در گزارش FT گفتند که انتظار می رود طرح جدید مجوز به عنوان بخشی از مقررات گنجانده شود که انتظار می رود تا پایان این ماه منتشر شود.

پیش نویس مقررات آوریل همچنین شامل بررسی های امنیتی اجباری محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی بود.

در پیش‌نویس دولت، او گفت که همه محتوا باید «شامل ارزش‌های سوسیالیستی باشد» و «قدرت دولتی را تضعیف نکند، از سرنگونی نظام سوسیالیستی حمایت نکند، تجزیه کشور را تشویق کند، یا وحدت ملی را تضعیف کند».

Cointelegraph برای اظهار نظر با CAC تماس گرفت اما پاسخی از طریق پخش دریافت نکرد.

مرتبط با: چین هوش مصنوعی را بدون تراشه های ایالات متحده توسعه می دهد – در اینجا چگونگی آن است

شرکت‌های فناوری و تجارت الکترونیک چینی بایدو و علی‌بابا ابزارهای هوش مصنوعی خود را امسال راه‌اندازی کردند که دومی با چت ربات محبوب هوش مصنوعی ChatGPT رقابت می‌کرد.

به گفته منابع در گزارش FT، هر دو شرکت در چند ماه گذشته با تنظیم کننده ها در تماس بوده اند تا محصولات خود را مطابق با قوانین جدید نگه دارند.

علاوه بر اثرات ذکر شده در مقررات آتی، پیش‌نویس همچنین می‌گوید که مقامات چینی شرکت‌های فناوری را که مدل‌های هوش مصنوعی را کاملاً مسئول هر محتوای ایجاد شده با استفاده از محصولات خود می‌دانند، می‌دانند.

رگولاتورها در سراسر جهان خواستار تنظیم محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی هستند. در ایالات متحده، سناتور مایکل بنت اخیراً نامه ای به شرکت های فناوری که در حال توسعه فناوری برچسب گذاری محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی هستند، نوشت.

ورا جورووا، معاون ارزش‌ها و شفافیت در کمیسیون اروپا، اخیراً به رسانه‌ها گفته است که معتقد است ابزارهای مولد هوش مصنوعی با «پتانسیل تولید اطلاعات نادرست» باید محتوای ایجاد شده را برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست برچسب‌گذاری کنند.

مجله: ETFهای کریپتو HK در آتش سوختند، Binance Maverick در مورد FOMO، هک پلی: آسیا اکسپرس هشدار داد


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *