گزارش: چین پیشنهاد می‌کند که سیستم اعتبار اجتماعی را به متااورس برساند


طبق گزارش‌ها، پیشنهادات به یک گروه سازمان ملل نشان می‌دهد که چین خواهان شناسایی هویت دیجیتال و مجازات‌های واقعی برای اقداماتی است که در متاورس رخ می‌دهد.

طبق گزارش‌ها، چین در تلاش است تا سیستمی مشابه سیستم اعتبار اجتماعی را در متاورس و دیگر دنیای مجازی آنلاین پیاده‌سازی کند.

این پیشنهادها که توسط POLITICO مشاهده شد و در 20 اوت گزارش شد، نشان می‌دهد که شرکت دولتی مخابراتی China Mobile یک هویت دیجیتالی را پیشنهاد می‌کند که با «ویژگی‌های طبیعی» و «ویژگی‌های اجتماعی» برای همه کاربران دنیای مجازی و دنیای مجازی آنلاین کار می‌کند.

این پیشنهادها می‌گویند که این شناسه حاوی طیفی از اطلاعات شخصی و علائم قابل شناسایی، از جمله کسب‌وکار یک فرد، «برای اطمینان از نظم و امنیت دنیای مجازی» است و پیشنهاد می‌کند که چنین داده‌هایی به‌طور دائم ذخیره و با مقامات به اشتراک گذاشته شود.

نمونه‌ای از مزایای این سیستم توسط یک کاربر مشکل‌ساز ارائه شده است که «شایعه‌پراکنی می‌کند و هرج و مرج در متاورس ایجاد می‌کند» با یک شناسه دیجیتالی که به پلیس اجازه می‌دهد به سرعت فرد را بیابد و مجازات کند.

این پیشنهاد منعکس کننده سیستم اعتبار اجتماعی چین است – زیرساختی در توسعه که برای بهبود رفتار طراحی شده است که شهروندان را بر اساس معیارهای مختلف امتیاز می دهد و رتبه بندی می کند که همچنین یک ابزار اجرایی است.

آسوشیتدپرس گزارش داد که در سال 2019، مقامات در سال 2018 17.5 میلیون بار از خرید بلیط هواپیما توسط مجرمان اجتماعی جلوگیری کردند. سایر متخلفان اجتماعی با 5.5 میلیون بار ممنوعیت از خرید بلیت قطار مجازات شدند.

در 5 ژوئیه، China Mobile این پیشنهادها را به عنوان بخشی از گفتگو با یک گروه متمرکز در Metaverse که توسط آژانس فناوری ارتباطات سازمان ملل متحد، اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) گرد هم آمده بود، ارائه کرد.

گروه متمرکز متاورس دوباره در ماه اکتبر تشکیل جلسه می دهد، زمانی که می توان در مورد پیشنهادات رای گیری کرد.

اگر پذیرفته شوند، می‌توانند تأثیر زیادی بر شرکت‌های مخابراتی و شرکت‌های فناوری داشته باشند، زیرا گروه Metaverse ITU قصد دارد استانداردهای جدیدی برای خدمات متاورس ایجاد کند.

به گفته یکی از شرکت‌کنندگان گروهی که با پولتیکو صحبت می‌کرد، شرکت‌های چینی حاضر در گروه تمرکز پیشنهادات بسیار بیشتری را نسبت به ایالات متحده و اروپا رد می‌کنند.

مرتبط با: مرد چینی به دلیل خرید 13000 دلار USDT به 9 ماه زندان محکوم شد

آنها گفتند که چین “سعی می کند بازی طولانی را انجام دهد” تا در صورت فراگیر شدن استفاده از آن، پیشنهاد آنها برای متاورس استاندارد باشد.

آن شخص گفت: “یک فراجهان را تصور کنید که در آن پروتکل های هویت شما توسط مقامات چینی تنظیم و نظارت می شود. هر دولتی باید از خود بپرسد: “آیا این همان دنیای غوطه وری است که ما می خواهیم در آن زندگی کنیم؟”

آسیا اکسپرس: حکم مخاطره آمیز دادگاه بیت کوین چین، آیا هوبی در مشکل است یا نه؟
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *