چین پارک صنعتی را برای توسعه CBDC یوان دیجیتال در شنژن افتتاح کرد


دولت ساکنان جدید را تشویق می کند تا راه حل های پرداخت، قراردادهای هوشمند، کیف پول های سخت و تبلیغات یوان دیجیتال را توسعه دهند.

طبق گزارش رسانه های چینی، چین در 11 اکتبر یک پارک صنعتی اختصاص داده شده برای توسعه اکوسیستم یوان دیجیتال افتتاح کرد. این اولین پارکی است که به ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) اختصاص داده شده است که e-CNY نیز نامیده می شود.

این پارک صنعتی در منطقه لوهو شنژن و در مجاورت هنگ کنگ واقع شده است. با نه ساکن افتتاح می شود. بر اساس گزارش ها، دولت منطقه ای ده ابتکار را اعلام کرده است که توسعه اکوسیستم یوان دیجیتال را تسریع می کند، از جمله راه حل های پرداخت، قراردادهای هوشمند، کیف پول های سخت و ارتقای یوان دیجیتال.

به ساکنان مشوق هایی ارائه می شود که شامل اجاره رایگان تا سه سال می شود. بانک های تجاری می توانند تا 20 میلیون یوان (2.7 میلیون دلار) برای استقرار در آنجا هزینه کنند. استارت آپ ها می توانند تا 50 میلیون یوان (6.9 میلیون دلار) دریافت کنند. کل حمایت های دولتی 100 میلیون یوان (13.7 میلیون دلار) تعیین شد. وام ها نیز با نرخ سود مناسب ارائه می شوند.

مطالب مرتبط: شهر شنژن 30 میلیون یوان دیجیتال رایگان برای تشویق مصرف کنندگان توزیع می کند

اولین ساکنان پارک شامل Hengbao، Wuhan Tianyu Information و Lakala Payment بودند. Hengbao و Tianyu کارت های پرداخت را از جمله موارد دیگر تولید می کنند. Lakala یک پردازشگر پرداخت و شریک ویزا است.

Zeng Zhaoxiang، معاون مدیر اجرایی Wuhan Tianyu Information، به China Daily گفت:

امیدواریم بتوانیم به اثرات هم افزایی در زنجیره صنعتی دست یابیم و به طور مشترک از توسعه پارک حمایت کنیم.

چین اقدامات زیادی را برای ترویج استفاده از یوان دیجیتال انجام داده است که به طور رسمی در مرحله آزمایشی خود قرار دارد. بیست و شش شهر در آزمایشی شرکت می کنند و CBDC توسط 5.6 میلیون بازرگان پذیرفته شده است. انتظار می رود که این تعداد به لطف محرک های دولت و توسعه فناوری به طور پیوسته افزایش یابد.

اپلیکیشن یوان دیجیتال اخیراً گزینه ای را برای گردشگران اضافه کرده است تا از ویزا و مسترکارت برای افزودن به کیف پول خود استفاده کنند. با این حال، پذیرش با 261 میلیون یوان دیجیتال تا سال 2022 آهسته تلقی می شود.

مجله: آسیا اکسپرس: دلیل واقعی جنگ چین با کریپتو، اشتباه شرم آور قاضی 3AC است.
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید