چین تبادل داده مبتنی بر بلاک چین را راه اندازی کرد


این پلت فرم خرید و فروش داده های Web3 را بین مشاغل تسهیل می کند. علی‌بابا کلود و هواوی نیز از جمله شرکت‌هایی هستند که در آن شرکت می‌کنند.

در طول اجلاس هانگژو در سال 2023 در هانگژو چین، یک تبادل داده جدید با فناوری بلاک چین توسط مقامات دولتی اعلام شد. بیش از 300 سازمان از جمله Alibaba Cloud و Huawei در افتتاحیه این صرافی شرکت کردند.

طبق اخبار محلی 23 اوت، تبادل اطلاعات جدید هانگژو تجارت داده های فناوری اطلاعات سازمانی را با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده تسهیل می کند. مقامات می گویند این پلت فرم تضمین می کند که معاملات ارزی غیرقابل تغییر و قابل ردیابی هستند. چن چون، مدیر آزمایشگاه ملی بلاک چین و امنیت داده، گفت:

“[The Hangzhou Data Exchange] از بلاک چین تحقیقاتی، محاسبات حریم خصوصی و سایر فناوری‌ها برای تحقق اشتراک‌گذاری قابل اعتماد و استفاده مؤثر از داده‌ها بین بخش‌ها و مناطق در محدوده امنیت داده‌ها و حفاظت از حریم خصوصی استفاده می‌کند.”

بخش اقتصاد دیجیتال هانگژو در سال 2022 از 500 میلیارد یوان چین (69 میلیارد دلار) فراتر رفت که حدود 27 درصد از تولید ناخالص داخلی شهر را تشکیل می داد.

علیرغم سرکوب شدید شرکت های خصوصی بلاک چین در بیشتر سال، چین حامی سرسخت تلاش های بلاک چین تحت کنترل دولت است.

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در اولین افتتاحیه کنفرانس سازمان همکاری شانگهای (SCO) در سال 2023 گفت که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نقش مهمی در “گسترش سهم تسویه ارزهای محلی کشورهای سازمان همکاری شانگهای” دارند. اخیراً بیش از 100 میلیون یوان (13.8 میلیون دلار) CBDCهای دیجیتال یوان برای تشویق هزینه های داخلی به ساکنان چین ارسال شد.

با این حال، همه تلاش ها به خوبی انجام نشد. در 28 دسامبر 2022، کوین تلگراف گزارش داد که این کشور در مراحل پایانی راه اندازی CDEX، صرافی ملی غیرقابل تغییر توکن است. این پلتفرم در زمان انتشار در دست توسعه است.

مجله: دلیل واقعی جنگ چین علیه کریپتو، اشتباه شرم آور قاضی 3AC


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *