یک توسعه دهنده چینی به دلیل استفاده از VPN به 3 سال حقوق و 10 میلیون e-CNY جریمه شد: آسیا اکسپرس


صنعت کریپتو به دلیل جریمه شدن 3 سال حقوق برای توسعه دهنده چینی به دلیل استفاده از VPN، بزرگترین طرح هرمی در تاریخ هنگ کنگ، حماسه JPEX و موارد دیگر، نگران است.

خلاصه اخبار هفتگی ما از شرق آسیا مهمترین تحولات این صنعت را گردآوری می کند.

یک کارگر چینی 145000 دلار از طریق VPN جریمه شد

یک فرد ناشناس در چین به دلیل استفاده از شبکه خصوصی مجازی (VPN) برای دسترسی به وب سایت های محدود شده به عنوان بخشی از روال کار از راه دور یک کارفرمای خارجی، 1.06 میلیون یوان (144907 دلار) جریمه شد.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های محلی در اوایل این هفته، زمانی که فرد ناشناس بین سال‌های 2019 تا 2022 به عنوان مشاور کار می‌کرد، برای مشاهده کد منبع به GitHub دسترسی پیدا کرد، به سؤالات پشتیبانی مشتری پاسخ داد، کنفرانس‌های تلفنی را از طریق Zoom برگزار کرد و چندین موضوع را در توییتر با کمک یک VPN به اشتراک گذاشته شده است. .

دیجیتال تایمز چینی
تصاویری از داستان China Digital Times.

بر اساس سندی که پلیس شهر چنگده منتشر کرده است، درآمدی که فرد با کمک VPN به دست آورده است «عواید جرم» در نظر گرفته شده است. پلیس او را 144097 دلار جریمه کرد که معادل سه سال حقوق است.

قانون چین استفاده از VPN ها را برای دور زدن “دیوار آتش بزرگ” این کشور ممنوع می کند، که سایت های محبوبی مانند گوگل، ویکی پدیا و فیس بوک را مسدود می کند. این تصمیم بسیاری از محافل IT و Web3 چین را که اغلب برای کارهای مشابه از راه دور به VPN ها متکی هستند، ترساند.

شهر هانگژو دارای 10 میلیون هواپیمای الکترونیکی CNY است

شهر هانگژو 10 میلیون یوان دیجیتال ارز دیجیتال بانک مرکزی (e-CNY) به ارزش مجموع 1.37 میلیون دلار را به منظور تشویق هزینه های غذا و نوشیدنی در حالی که میزبان نوزدهمین بازی های آسیایی است، عرضه می کند.

هر کسی در شهرداری هانگژو، مردم محلی و بازدیدکنندگان، می‌توانند e-CNY airdrop را برای استفاده در سکوهای تحویل غذا دریافت کنند. افراد می توانند حداکثر سه کوپن دریافت کنند که پس از خرید، تا 20٪ تا 30٪ از ارزش محصولات غذایی را در e-CNY به بازرگانان بازپرداخت می کند.

ایردراپ هر پنج روز یکبار تا زمانی که موجودی خالی شود تمدید می شود. اگرچه کوپن‌ها در e-CNY صادر می‌شوند، اما فقط پنج روز اعتبار دارند و فقط از طریق پلت‌فرم‌های تحویل غذا می‌توانند مناقصه شوند. در اوایل سال جاری، شهر هانگژو 4 میلیون e-CNY به ارزش 590000 دلار را در تلاشی برای افزایش پذیرش CBDC پخش کرد.

همچنین بخوانید
امکانات

تولد بیت کوین: روایتی آلوده به توهمات حقیقت

امکانات

سرمایه گذاری در دانش بهترین مزایا را به همراه دارد: وضعیت خطرناک آموزش مالی

15 نفر به اتهام بزرگترین طرح پونزی در تاریخ هنگ کنگ بازداشت شدند

پلیس هنگ کنگ 15 نفر را در ارتباط با سقوط صرافی ارز دیجیتال JPEX بازداشت کرده است.

تا 27 سپتامبر، پلیس هنگ کنگ ادعا می کند که بیش از 2392 شکایت دریافت کرده است که ادعا می کند در طرح ظاهری Ponzi خسارتی بالغ بر 1.5 میلیارد دلار هنگ کنگ (191.6 میلیون دلار) وارد شده است. از زمانی که تحقیقات در اواسط سپتامبر آغاز شد، پلیس گفت 8 میلیون HKD (1 میلیون دلار) وجه نقد ضبط شده و حساب های بانکی به ارزش 77 میلیون HKD (10 میلیون دلار) مشکوک به عواید جرم مسدود شده است.

در 13 سپتامبر، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) هشداری صادر کرد که JPEX یک بورس بدون مجوز در حوزه قضایی آن است. این حرکت منجر به دستگیری چندین مدیر اجرایی کلیدی و رها شدن جایگاه شرکت Token2049 در سنگاپور شد. قبل از سقوط، JPEX یکی از پرفروش‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در هنگ کنگ بود که تبلیغات شرکت‌ها در خطوط مترو و تاکسی‌های شهر نمایش داده می‌شد.

این حادثه به طور بالقوه بدترین طرح پونزی در تاریخ هنگ کنگ از نظر ضرر مالی است. مدت کوتاهی پس از کشف، SFC شروع به انتشار فهرستی از صرافی های رمزنگاری کرد که در انتظار ثبت یا بدون مجوز در منطقه اداری ویژه چین بودند.

CoinEx با وجود حمله 70 میلیون دلاری مقاوم است

CoinEx
لوگوی CoinEx

صرافی رمزارز هنگ کنگ، CoinEx، علیرغم قربانی شدن قربانی یک حمله کیف پول 70 میلیون دلاری توسط گروه بدنام Lazarus کره شمالی، به خدمات خود ادامه خواهد داد.

طبق بیانیه‌ای به تاریخ 22 سپتامبر، کوین اکس ادعا می‌کند که سپرده‌گذاری و برداشت را در 190 ارز دیجیتال از جمله بیت‌کوین، اتریوم، USD Coin و Tether از سر گرفته است. این شرکت گفت:

سیستم کیف پول در حال حاضر ایمن و پایدار عمل می کند. ما به تدریج خدمات واریز و برداشت را برای بیش از 500 ارز دیجیتال باقی مانده از سر خواهیم گرفت. از آنجایی که تراکنش‌های در حال انجام به طور مکرر پردازش می‌شوند، هیچ اطلاعیه جداگانه یا جداگانه‌ای برای هر کریپتو انجام نخواهد شد.»

CoinEx آدرس های سپرده را برای تمام دارایی های رمزنگاری به عنوان بخشی از سیستم کیف پول جدید خود به روز کرده است و آدرس های قدیمی را منسوخ کرده است. در 12 سپتامبر، کلیدهای کیف پول داغ صرافی فاش شد که منجر به سرقت رمزنگاری کاربران به ارزش بیش از 70 میلیون دلار شد. با وجود این حادثه، CoinEx گفت که کیف پول های سرد تحت تاثیر قرار نگرفته اند و بنیاد امنیت دارایی کاربران CoinEx “هر گونه ضرر مالی ناشی از این حادثه را متحمل خواهد شد.”

چندین شرکت امنیتی بلاک چین، مانند Elliptic، به گروه Lazarus کره شمالی به عنوان عامل این سوء استفاده اشاره کرده اند. تیم CoinEx از آن زمان به بعد ارایه شده “پاداش سخاوتمندانه” برای بازگرداندن وجوه دزدیده شده. قبل از هک، صرافی در گزارش اثبات ذخایر خود فاش کرده بود که تقریباً 260 میلیون دلار ارزهای دیجیتال اصلی دارد.

علی بابا به سمت کیف پول های دیجیتال می رود

گروه فناوری چینی علی بابا می خواهد سرویس کیف پول خود را راه اندازی کند.

طبق اعلامیه 28 سپتامبر، زیرمجموعه ابری علی بابا با متولی رمزارز Cobo برای ایجاد یک راه حل کیف پول سازمانی به عنوان یک سرویس برای توسعه دهندگان و شرکت ها و ادغام کیف پول های رمزنگاری شده در نرم افزار از طریق API و SDK همکاری کرده است. کوبو می‌گوید کیف پول نگهدارنده و فناوری محاسبات چند جانبه را برای ایجاد کیف پول Alibaba Cloud ترکیب می‌کند.

بنیانگذار Cobo و CTO Dr. Changhao Jiang گفت: “این همکاری گام مهمی در جهت تعیین استانداردهای جدید در امنیت، عملکرد و در دسترس بودن زیرساخت کیف پول دیجیتال برای Web3 است.” این شرکت ادعا می کند که با بیش از 500 موسسه که در آنها میلیاردها دارایی دیجیتال از طریق راه حل های کیف پول ذخیره می شود، شریک شده است. در ژوئن، جو تسایبه، مدیر اجرایی دوستدار رمزنگاری، رئیس گروه علی بابا شد و جایگزین سلف خود دانیل ژانگ شد.
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید