رئیس بانک مرکزی: یوان دیجیتال چین به حجم تراکنش 250 میلیارد دلاری نزدیک می شود


در حالی که موارد پذیرش و استفاده از e-CNY چین در حال گسترش است، یوان دیجیتال هنوز تنها 0.16 درصد از عرضه پولی چین را تشکیل می دهد.

رئیس بانک مرکزی کشور مدعی شده است که در یک سال و نیمی که از آغاز آزمایشی می گذرد، حدود 250 میلیارد دلار تراکنش با استفاده از یوان دیجیتال چین انجام شده است.

در 19 جولای، یی گانگ، رئیس بانک خلق چین، در کنفرانسی در سنگاپور سخنرانی کرد و گفت که ارز دیجیتال بانک مرکزی تا پایان ژوئن 1.8 تریلیون یوان معامله کرده است.

یی افزود که از زمان راه اندازی e-CNY در ژانویه 2022، تقریباً 950 میلیون تراکنش از تقریباً 120 میلیون کیف پول پردازش شده است که میانگین مبلغ تراکنش تقریباً 260 دلار است.

بر اساس گزارش رویترز در 19 ژوئیه، این شرکت ادعا کرد که حدود 2.3 میلیارد دلار یا 16.5 میلیارد CNY در پایان ژوئن در گردش بوده که تنها 0.16 درصد از عرضه پولی چین را نشان می دهد.

پذیرش یوان دیجیتال نسبت به جمعیت 1.4 میلیاردی چین هنوز بسیار کم است و e-CNY تاکنون بیشتر برای پرداخت‌های خرده‌فروشی داخلی استفاده می‌شود، به جز چند مورد آزمایشی در هنگ کنگ.

در 18 جولای، ساوت چاینا مورنینگ پست (SCMP) گزارش داد که بانک چین هنگ کنگ آزمایش یک طرح پرداخت مرزی دیگر را برای مشتریان بانک چین در فروشگاه های خرده فروشی منتخب در هنگ کنگ آغاز کرده است.

به گفته SCMP، این آزمایش برای تشویق بیشتر برنامه های فرامرزی e-CNY راه اندازی شد و سومین آزمایش فرامرزی یوان دیجیتال در هنگ کنگ است.

مرتبط با: مدیر اجرایی Animoca هنگ کنگ بدون تایید چین به ارزهای دیجیتال تغییر نخواهد کرد

در آزمایشی سال گذشته، BOCHK برنامه‌ای را راه‌اندازی کرد که مشتریان را تشویق می‌کرد تا یک کیف پول BOC e-CNY برای دریافت ۱۴ دلار (۱۰۰ یوان) برای استفاده در سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای هنگ‌کنگ U Select بسازند.

در ژانویه، بانک مرکزی قابلیت قرارداد هوشمند را در یوان دیجیتال یکپارچه کرد تا موارد استفاده را گسترش دهد.

تراکنش 250 میلیارد دلاری e-CNY بیش از 70 درصد بیشتر از رقمی است که بانک در آگوست 2022 اعلام کرد.

با این حال، این مقدار هنوز با مقدار ارزش پردازش شده توسط برخی از بزرگترین بلاک چین های عمومی جهان فاصله دارد.

به عنوان مثال، بر اساس گزارش های مختلف، بیت کوین (BTC)، در سال 2022، 8.2 تریلیون دلار پردازش کرده است.

مجله: آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی، رقیب جدید کریپتو HK
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *