چین بدترین فرار سرمایه در سال های اخیر را تجربه می کند، اما آیا می تواند بیت کوین را پمپاژ کند؟


خروج سرمایه از چین در ماه اوت به 49 میلیارد دلار رسید که بالاترین میزان در نزدیک به 8 سال گذشته است. تحلیلگران در حال بحث هستند که آیا این یک امتیاز برای بیت کوین و ارز دیجیتال خواهد بود یا خیر.

بیت کوین (BTC) ممکن است طی چند ماه آینده شاهد “جریان های ورودی قابل توجهی” از چین باشد، زیرا یوان چین ضعیف شده و یکی از بزرگترین پروازهای سرمایه این کشور در سال های اخیر بوده است.

مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات و استراتژی در Matrixport می گوید: «آشنایی سرمایه گذاران چینی با بیت کوین در زمانی که اقتصاد محلی در حال ضعیف شدن است، می تواند طی چند ماه آینده شاهد ورود قابل توجهی به بیت کوین باشد.

آخرین داده‌های رسمی جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ نشان می‌دهد که خروج سرمایه از چین در ماه اوت به ۴۹ میلیارد دلار رسیده است که بزرگترین خروج سرمایه ماهانه از دسامبر ۲۰۱۵ است و احتمالاً به معنای فشار بیشتر بر یوان چین است.

تیلن گفت: «نرخ مبادله USD/CNY در بالاترین حد خود در 17 سال گذشته معامله می شود، زیرا به نظر می رسد اقتصاد چین دارای شتاب رشد ضعیفی است در حالی که اقتصاد ایالات متحده به شدت در حال گسترش است.

بهبود مصرف پس از COVID-19 ناکافی بوده و مقامات اقدامات ضد چرخه ای کافی برای حمایت از اقتصاد را اجرا نکرده اند. شرکت های چینی در غیاب رشد از حاشیه های ضعیف رنج می برند. “

تیلن معتقد است ادامه فشار بر یوان و «عدم رشد» در میان شرکت‌های محلی می‌تواند سرمایه‌گذاران را به جستجوی فرصت‌هایی در خارج از چین سوق دهد.

با این حال، با توجه به کنترل سرمایه سختگیرانه در کشور، ارز دیجیتال می تواند به یکی از معدود کانال های موجود تبدیل شود، او گفت:

“کریپتو ممکن است یکی از تنها گزینه های قابل دوام باشد.”

در 20 سپتامبر برای پست کردن آرتور هیز، یکی از بنیانگذاران BitMEX، احتمال مشابهی را در X لمس کرد و نشان داد که سرمایه چینی ممکن است در حال حاضر به سمت طلا سرازیر شود و بدهی های فراساحلی دلار آمریکا را پرداخت کند. او همچنین امیدوار است که بخشی از سرمایه به بیت کوین راه پیدا کند.

در واقع، به نظر می رسد چنین روایتی در مورد بیت کوین در اواخر سال 2016 وجود داشته باشد، با گزارش هایی مبنی بر اینکه سرمایه گذاران در چین به طور فزاینده ای برای استخراج سرمایه از این کشور به بیت کوین روی می آورند.

در آن زمان، حجم معاملات در خارج از چین ارتباط احتمالی بین ارزش یوان چین و قیمت بیت کوین را مطرح کرد که در اواخر سال 2017 به اوج خود رسید.

مرتبط با: نرخ های بهره بسیار بالا دقیقا همان چیزی است که بازار کریپتو به آن نیاز دارد

با این حال، ادوارد انگل، تحلیلگر کریپتو در Singular Research، استدلال می کند که زمان تغییر کرده است و فرار سرمایه چین امروز ممکن است مانند آن زمان بر بیت کوین تاثیر نداشته باشد.

انگل به کوین تلگراف گفت: «این چیزی نیست که من در موردش شنیده باشم. آخرین باری که چنین چیزی را در سال 18-2017 شنیدم، Junkets از بیت‌کوین برای حمایت از بانک‌های زیرزمینی استفاده می‌کرد، اما همه ما می‌دانیم که ح‌ک‌چ این حفره‌ها را چندی پیش مسدود کرد.

چین در مورد توقف جریان‌های خروجی بسیار باهوش شده است، بنابراین اگر مردم از روش‌های قدیمی‌تر استفاده کنند، تعجب می‌کنم.

Junkets به سازمان هایی اطلاق می شود که به قماربازان ثروتمند چینی کمک می کنند تا مقادیر قابل توجهی پول را به خارج از کشور منتقل کنند. از آن زمان چین فشار زیادی بر این شرکت ها وارد کرده است.

اما Thielen ادعا می کند که هنوز ممکن است راه های بقای سرمایه چینی برای استفاده از رمزارز وجود داشته باشد. مانند استفاده از برق محلی برای استخراج کریپتو یا استفاده از معامله گران OTC برای ارسال ارزهای دیجیتال به سطح بین المللی برای خرید Tether (USDT) از طریق Tron – در حالی که ظاهراً با محدودیت هایی مواجه است.

قیمت بیت کوین از اواسط آگوست تاکنون بین 25000 تا 27000 دلار در نوسان بوده است. طبق گزارش Cointelegraph Markets Pro، در حال حاضر با قیمت 26621 دلار معامله می شود.

آسیایی اکسپرس: Scandals, Mt. مشکلات Gox و کارکنان PEX ارز دیجیتال Diners Club از رویداد فرار می کنند
نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید