ترافیک وب ChatGPT برای سومین ماه متوالی در ماه آگوست کاهش یافت


ترافیک وب برای ChatGPT OpenAI از کاربران در سراسر جهان در طول ماه های تابستان کاهش یافته است، که ممکن است به عدم تحصیل کاربران در سن کالج مرتبط باشد.

بر اساس داده های شرکت تحلیلی Simliarweb، چت ربات محبوب هوش مصنوعی (AI) ChatGPT برای سومین ماه متوالی در آگوست امسال شاهد کاهش ترافیک کاربران در سراسر جهان بود.

در ماه آگوست، ترافیک سایت دسکتاپ و موبایل از بازدیدکنندگان سراسر جهان به چت ربات محبوب OpenAI با 3.2 درصد کاهش به 1.43 میلیارد رسید. این به دنبال کاهش 10 درصدی ترافیک در دو ماه پیش است. علاوه بر این، زمان صرف شده در سایت از 8.7 دقیقه به 7 دقیقه در ماه آگوست اندکی کاهش یافت.

با این حال، بازدید از کاربران مستقر در ایالات متحده در ماه اوت شروع به افزایش 0.4٪ کرد. بازدیدکنندگان منحصر به فرد از سایت، که در ماه های ژوئن و ژوئیه کاهش یافت، 3 درصد در ایالات متحده و 0.3 درصد در سراسر جهان در ماه اوت افزایش یافت.

دیوید اف. کار، مدیر ارشد بینش در Similiarweb، که دائماً چت ربات‌های هوش مصنوعی را رصد می‌کند و گزارش می‌نویسد، نوشت که افزایش کاربران می‌تواند باعث شود دانش‌آموزان در تعطیلات تابستانی از این برنامه استفاده کنند و اکنون در کلاس‌ها شرکت کنند.

«به نظر می‌رسد دانش‌آموزانی که برای انجام تکالیف کمک می‌خواهند بخشی از ماجرا باشد: درصد کاربران جوانی که از وب‌سایت استفاده می‌کنند در تابستان کاهش یافته است و اکنون شروع به بهبودی کرده است.»

این نظریه را می توان با کاهش بازدید تابستانی کاربران ChatGPT در سنین 18 تا 24 سال، هم در ایالات متحده و هم در سراسر جهان پشتیبانی کرد.

مرتبط با: ChatGPT v4 از نوار، SAT ها پیشی می گیرد و می تواند آسیب پذیری های قراردادهای ETH را شناسایی کند.

طبق داده ها، با پایان ترم تحصیلی دانشگاه های ایالات متحده، ترافیک افراد 18 تا 24 ساله در ایالات متحده 10٪ در ماه مه، 15٪ در ژوئن و 4٪ در ژوئیه کاهش یافت. در اوج خود در آوریل، بازدیدکنندگان 18 تا 24 ساله 30 درصد از کل سهم مخاطبان در ایالات متحده را به خود اختصاص دادند.

کاربران ChatGPT در گروه سنی 18 تا 24 سال در ایالات متحده آمریکا منبع: Zirveweb
کاربران ChatGPT 18-24 ساله در سراسر جهان. منبع: Similarweb

یک نظرسنجی جداگانه که توسط Intelligent.com در ماه می 2023 انجام شد، 1223 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد در ایالات متحده را مورد بررسی قرار داد و نشان داد که 30٪ از آنها پاسخ دادند که از ChatGPT برای تکالیف مدرسه در طول سال تحصیلی استفاده می کردند.

او گزارش داد که 46 درصد از پاسخ دهندگان اغلب از این ابزار برای انجام تکالیف استفاده می کنند، که از هر 8 نفر 1 نفر می گویند که افزایش معدل خود را مشاهده کرده اند که می تواند به دلیل استفاده از ربات چت هوش مصنوعی باشد.

در حال حاضر هیچ قانون کلی در مورد استفاده از هوش مصنوعی در دانشگاه های ایالات متحده وجود ندارد. اما در ژاپن، وزارت آموزش و پرورش قبلاً برنامه‌هایی را برای اجازه استفاده محدود از ابزارهای مولد هوش مصنوعی در مدارس ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان اعلام کرده است.

مجله: لویاتان هوش مصنوعی Tencent، کلاهبرداری 83 میلیون دلاری نابود شد، ممنوعیت چشمگیر چین: آسیا اکسپرس


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *