ChatGPT اکنون می تواند صحبت کند، گوش دهد و تصاویر را مشاهده کند


OpenAI با صداپیشگان حرفه ای برای آموزش مدل ها برای صحبت کردن همکاری کرد

با معرفی OpenAI GPT-4V، مدلی با قابلیت دید برای سیستم ChatGPT خود و حالت‌های مکالمه چندوجهی، فضای هوش مصنوعی مولد (AI) به گرم شدن ادامه می‌دهد.

با ارتقای جدید اعلام شده در 25 سپتامبر، کاربران ChatGPT می توانند از ChatGPT در چت ها استفاده کنند. مدل‌هایی که از ChatGPT، GPT-3.5، و GPT-4 پشتیبانی می‌کنند، اکنون می‌توانند پرس و جوهایی را که به زبان ساده گفته می‌شود، درک کنند و به یکی از پنج صدای مختلف پاسخ دهند.

بر اساس یک پست وبلاگ از OpenAI، این رابط چند وجهی جدید به کاربران اجازه می دهد تا به روش های جدیدی با ChatGPT تعامل داشته باشند:

«در حین سفر، از یک مکان دیدنی عکس بگیرید و در مورد جنبه های جالب آن چت زنده داشته باشید. وقتی در خانه هستید، از یخچال و انباری خود عکس بگیرید تا متوجه شوید چه چیزی برای شام است (و سؤالات بعدی را برای دستور پخت گام به گام بپرسید). بعد از شام، با گرفتن عکس از آن، دور مجموعه مسائل و به اشتراک گذاشتن سرنخ ها با شما، به فرزندتان در حل یک مسئله ریاضی کمک کنید.

نسخه ارتقا یافته ChatGPT طی دو هفته آینده در دسترس کاربران پلاس و اینترپرایز بر روی پلتفرم های تلفن همراه قرار خواهد گرفت و در مدت کوتاهی پس از آن برای توسعه دهندگان و سایر کاربران دسترسی بعدی در دسترس خواهد بود.

ارتقاء چند وجهی ChatGPT پس از انتشار DALL-E 3، پیشرفته ترین سیستم رندر OpenAI انجام می شود.

طبق گفته OpenAI، DALL-E 3 پردازش زبان طبیعی را نیز یکپارچه می کند. این به کاربران اجازه می‌دهد تا با مدل صحبت کنند تا نتایج را به دقت تنظیم کنند و ChatGPT را برای کمک به ایجاد درخواست‌های تصویر ادغام کنند.

در دیگر اخبار هوش مصنوعی، رقیب OpenAI آنتروپیک، همکاری با آمازون را در 25 سپتامبر اعلام کرد. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، آمازون تا 4 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد تا خدمات ابری و دسترسی سخت افزاری را شامل شود. در مقابل، آنتروپیک گفت که از مدل هوش مصنوعی هسته Bedrock آمازون، همراه با “سفارشی سازی و تنظیم دقیق مدل ایمن برای سازمان” پشتیبانی بیشتری خواهد کرد.

مرتبط با: مدیر عامل Coinbase نسبت به مقررات هوش مصنوعی هشدار می دهد و خواستار تمرکززدایی است
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید