کارولین الیسون مدعی است که توییت چانگ پنگ ژائو در سقوط FTX نقش داشته است.


در حالی که مدیر عامل سابق Alameda Research برخی از شکست های FTX را به گردن CZ می اندازد، مدیر عامل بایننس ادعا می کند که پیشنهاد الیسون برای خرید دارایی های FTT شرکت دلیل آن بوده است.

به گفته کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research، تنها یک توییت توسط Changpeng Zhao (CZ) مدیر عامل بایننس به شکست صرافی ارزهای دیجیتال FTX کمک کرد.

گزارش شده است که الیسون در دادگاه جنایی Sam “SBF” Bankman-Fried در 12 اکتبر شهادت داده است. قرار داده شده بخشی از تقصیر سقوط FTX بر عهده فعالیت های رسانه های اجتماعی CZ است. در توییت معروف X (توئیتر سابق) به تاریخ 6 نوامبر 2022، CZ اعلام کرد بایننس “به دلیل افشاگری های اخیر دارایی های FTX Token (FTT) را نقد خواهد کرد” [sp] روشن کن”.

طبق گزارش‌های متعدد، انحلال توکن‌ها باعث شد تا سرمایه‌گذاران خرد از الگوی بایننس پیروی کنند و وجوه خود را از FTX خارج کنند. کار بر روی این پلتفرم باعث شد FTX برداشت‌های خود را متوقف کند و در 11 نوامبر اعلام ورشکستگی کند.

به گفته الیسون، اگرچه این توییت به سقوط FTX کمک کرد، اما دلیل واقعی آن این بود که Alameda 10 میلیارد دلار از صرافی وام گرفت که «نتوانست آن را بازپرداخت کند». او ابتدا در جلسه استماع SBF در 10 اکتبر در جایگاه قرار گرفت و شهادت داد که به Bankman-Fried دستور داده است که Alameda میلیاردها دلار از FTX بدون رضایت کاربران بگیرد.

C.Z. رانده شد وی در پاسخ به ادعاهایی مبنی بر اینکه یکی از توییت هایش در 6 دسامبر «اف تی ایکس» را نابود کرده است، گفت: هیچ تجارت سالمی با یک توییت از بین نمی رود. او به فعالیت خود الیسون در رسانه های اجتماعی در 6 نوامبر اشاره کرد و ادعا کرد که پیشنهاد Alameda برای به دست آوردن دارایی های FTT بایننس “دلیل واقعی ترک توکن ها توسط مردم” بوده است.

اطلاعات ارائه شده توسط مدیر عامل سابق Alameda در این جلسه شامل جاه طلبی های بانکمن-فرید برای ریاست جمهوری ایالات متحده، ایجاد صفحات گسترده “جایگزین” متعدد توسط Alameda برای ارائه صورت های مالی خود به Genesis و دخالت SBF با ولیعهد سعودی محمد بن سلمان بود. شامل انتخاب بود. حامی بالقوه بازار سهام. به نظر می رسد شهادت وکیل مدافع مارک کوهن در مورد بازجویی متقابل بر دانش بانکمن-فرید از عملیات آلامدا متمرکز است.

پس از بازجویی از کوهن، الیسون اظهار داشت که “شاید این را گفته باشد.” [SBF] او ممکن است از نگرانی آنها در مورد “به خطر انداختن سرمایه مشتریان FTX” آگاه نباشد. دانیل ساسون، دستیار دادستان ایالات متحده، این ادعا را “مبهم” خواند.

مرتبط با: گزارش: هکر FTX 120 میلیون دلار در جریان پرونده Sam Bankman-Fried منتقل کرد

الیسون در هفتمین روز محاکمه جنایی SBF که در 3 اکتبر آغاز شد، موضع گرفت. الیسون یکی از اولین اعضای FTX و Alameda بود که به عنوان بخشی از توافق با مقامات ایالات متحده برای شهادت خود به گناه خود اعتراف کرد.

بانکمن-فرید در اولین محاکمه خود که قرار است تا نوامبر ادامه داشته باشد، نسبت به هفت اتهام خود بی گناه اعتراف کرد. او در جلسه مارس 2024 با پنج اتهام دیگر روبرو خواهد شد.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید