Chainlink پروتکل متقابل زنجیره ای را راه اندازی می کند که بلاک چین را به TradFi متصل می کند


بسیاری از بانک های برتر در سراسر جهان در حال حاضر با Chainlink همکاری می کنند تا اجرای پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای را بررسی کنند.

شرکت توسعه‌دهنده پروتکل Chainlink و توکن LINK بومی با پروتکل زنجیره‌ای متقابل خود با هدف اطمینان از قابلیت همکاری بین شرکت‌های مالی سنتی و بلاک‌چین‌های عمومی و خصوصی، زنده شد.

در پستی در 17 ژوئیه در وبلاگ Chainlink، کمال الموجاهد، مدیر ارشد محصولات آزمایشگاه های چین لینک، اعلام کرد که پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای (CCIP) تحت دسترسی زودهنگام در اتریوم، بهمن، چند ضلعی، آربیتروم و خوش بینی راه اندازی شده است.

توسعه دهندگان در این پلتفرم ها می توانند در 20 جولای به CCIP در شبکه های آزمایشی مربوطه خود دسترسی داشته باشند.

CCIP یک پروتکل قابلیت همکاری است که به سازمان ها اجازه می دهد داده ها و ارزش ها را مستقیماً از سیستم های پشتیبان بین محیط های بلاک چین عمومی یا خصوصی منتقل کنند.

راه حل همکاری چین لینک از زیرساخت پیام رسانی سوئیفت استفاده می کند که توسط بیش از 11000 بانک در سراسر جهان برای تسهیل پرداخت ها و پرداخت های بین المللی استفاده می شود.

بر اساس گزارش شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده، این شبکه تنها در سال 2021 حدود 1.8 کوادریلیون دلار تراکنش های بیش از 11000 بانک عضو را پردازش کرده است.

نموداری که نشان می‌دهد چگونه مؤسسات مالی می‌توانند از CCIP برای انجام معاملات در زنجیره استفاده کنند. منبع: Chainlink.

سرگئی نظروف، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Chainlink اعلام کرد در 17 جولای، CCIP قصد دارد بین دنیای زنجیره ای و خارج از زنجیره پل کند:

همانطور که استانداردهای اصلی مانند TCP/IP یک اینترنت قدیمی چندپاره را به یک اینترنت جهانی واحد تبدیل کرده است که امروزه همه ما می شناسیم و از آن استفاده می کنیم، ما نیز CCIP را برای اتصال اکوسیستم زنجیره بانکی در حال رشد با چشم انداز بلاک چین عمومی تکه تکه به یک اینترنت واحد انجام می دهیم. قراردادها ”

نظروف اضافه کرد که یک راه حل قابلیت همکاری که می تواند به طور یکپارچه ارزش را بین شبکه ها انتقال دهد، یک بلوک ساختمانی حیاتی برای یک جامعه مبتنی بر بلاک چین خواهد بود.

به گفته Chainlink، سایر مؤسسات مالی که در حال بررسی استفاده از راه حل تعاملی Chainlink هستند عبارتند از BNY Mellon، BNP Paribas، Citi، گروه بانکی استرالیا و نیوزلند، Clearstream، Euroclear و Lloyds Banking Group.

مرتبط با: Chainlink Labs خدمات اثبات ذخیره را برای مبادلات جنگی ارائه می دهد

علاوه بر پنج بلاک چین که CCIP را ادغام می‌کنند، پروتکل مالی غیرمتمرکز AAVE قرار است راه‌حل قابلیت همکاری را پیاده‌سازی کند، در حالی که پلتفرم مشتقات غیرمتمرکز Synthetix قبلاً در شبکه اصلی CCIP فعال است.

به گفته CoinGecko، قیمت توکن Chainlink LINK طی هشت ساعت گذشته 9.7 درصد افزایش یافت و به 7.27 دلار رسید، در حالی که بقیه بازار نسبتاً خنثی بود.

پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه CCIP در شبکه اصلی در دسترس قرار گرفت، توکن LINK 7.5 درصد افزایش یافت. منبع: CoinGecko

کوین تلگراف برای اظهار نظر با آزمایشگاه های چین لینک تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه انباشته‌های ZK اتریوم می‌توانند قابلیت تعامل داشته باشند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *