Chainlink به Arbitrum لایه 2 اتریوم برای توسعه DApp متقابل زنجیره ای می رسد


پروتکل CCIP Chainlink بر روی لایه اتریوم 2 Arbitrum One راه اندازی شد تا به توسعه دهندگان در ساخت برنامه های غیرمتمرکز زنجیره ای کمک کند.

شبکه اوراکل بلاک چین Chainlink از پروتکل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم (ETH) Arbitrum برای پشتیبانی از توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز زنجیره‌ای استفاده کرده است.

این دو پروتکل راه‌اندازی شبکه اصلی پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای زنجیره‌ای (CCIP) را در Arbitrum One در 21 سپتامبر اعلام کردند و به توسعه‌دهندگان اجازه دسترسی به راه‌حل Chainlink را داد که از مقیاس بسیار کارآمد و کم‌هزینه Arbitrum استفاده می‌کند.

ترکیب CCIP و اکوسیستم Arbitrum One با هدف بازگشایی موارد استفاده متعدد از جمله توکن سازی و وثیقه سازی زنجیره ای متقابل، بازی بلاک چین، ذخیره سازی داده و محاسبات است.

یوهان عید، مدیر عامل آزمایشگاه های چین لینک، در مورد این همکاری اظهار نظر کرد و نقش Arbitrum را در از بین بردن تراکم تراکنش ها در لایه پایه اتریوم و ایجاد پایه ای برای ساخت DApps برجسته کرد.

CCIP اکنون به این کاربران دسترسی به یک پروتکل قابلیت همکاری بسیار ایمن و با کاربری آسان را می دهد که بر اساس زیرساخت آزمایش شده Chainlink ساخته شده است و قراردادهای هوشمند زنجیره ای را برای باز کردن راه های جدید رشد، دسترسی و نوآوری توانمند می کند. ”

این ادغام با فناوری تجمیع خوش بینانه Arbitrum که در حال حاضر تقریباً 60 درصد از ارزش کل قفل شده در اکوسیستم گسترده تر لایه اتریوم دو را کنترل می کند، تطبیق خواهد کرد. Arbitrum تراکنش های سریع و کم کارمزد را تسهیل می کند که خارج از زنجیره گروه بندی می شوند و سپس به لایه پایه اتریوم ارسال می شوند.

فرض بر این است که تجمیع خوشبینانه تا زمانی که خلاف آن توسط اعتبارسنجی شبکه ثابت نشود معتبر است.

در همین حال، CCIP به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا DApp های زنجیره ای ایجاد کنند که از پیام های دلخواه و انتقال توکن های ساده استفاده می کنند. از شبکه اوراکل غیرمتمرکز Chainlink استفاده می‌کند، که به قراردادهای هوشمند اجازه می‌دهد به طور ایمن به منابع داده‌های خارج از زنجیره، APIها و سیستم‌های پرداخت دسترسی داشته باشند.

مرتبط: مدیران کریپتو می گویند که بلاک چین ها برای پیشرفت به یک استاندارد قابل همکاری نیاز دارند

این پروتکل به قراردادهای هوشمند اجازه می دهد تا با داده ها و رویدادهای دنیای واقعی تعامل داشته باشند و این امکان را فراهم می کند که آنها را با داده های منابع خارجی فعال کنند.

یکی دیگر از شرکت‌های برجسته فناوری مقیاس‌پذیری اتریوم در StarkWare قبلاً از خدمات اوراکل Chainlink استفاده کرده است. همانطور که قبلاً Cointelegraph گزارش کرده بود، پروتکل جمع‌آوری اثبات دانش صفر StarkWare، StarkNet، داده‌های Chainlink و فیدهای قیمت را برای اکوسیستم خود در فوریه 2023 یکپارچه کرد.

مجله: تصادف NFT و نفس هیولا در نمایشگاه جدید موراکامی برجسته شده است


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید