شکایت CFTC علیه صرافی آتی Digitex و مدیر عامل آن منجر به حکم دادگاه 16 میلیون دلاری می شود.


در سپتامبر 2022، کمیسیون شکایتی کیفری علیه دیجیتکس و مدیر عامل شرکت آدام تاد به اتهام دستکاری قیمت و عدم ثبت آن ارائه کرد.

یک دادگاه فدرال ایالات متحده، آدام تاد، مدیر عامل دیجیتکس را به پرداخت حدود 16 میلیون دلار به عنوان تسویه حساب و جریمه در رابطه با پرونده کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) محکوم کرد.

در اطلاعیه 12 ژوئن، CFTC گفت که یک قاضی در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه جنوبی فلوریدا به دلیل عدم ثبت نام در شرکت تاد و دیجیتکس LLC، Digitex Limited، Digitex Software Limited، و Blockster Holdings Limited حکم غیرقابل قبولی صادر کرد. CFTC و دستکاری قیمت توکن DGTX. به عنوان بخشی از این حکم، مدیرعامل و چهار شرکت تحت کنترل او از «تجارت در هر بازار تحت نظارت CFTC» منع شدند و ملزم به پرداخت 3,912,220 دلار به عنوان انحلال و 1,736,660 دلار جریمه شدند.

ایان مک گینلی، مدیر اجرایی CFTC گفت: صرف نظر از فناوری مورد استفاده، CFTC به شدت از اختیارات تثبیت شده خود برای اطمینان از ثبت قانونی سازمان ها و رسیدگی به دستکاری کالاها در تجارت بین ایالتی استفاده خواهد کرد.

به گفته مک گینلی، تاد ظاهراً قیمت DGTX را با استفاده از یک ربات رایانه‌ای که در صرافی‌های شخص ثالث قرار داده بود، افزایش داد تا توکن‌های بیشتری از آنچه در سال ۲۰۲۰ فروخته بود خریداری کند. این کمیسیون در سپتامبر 2022 علیه تاد و دیجیتکس شکایت کرد. سفارشات 16 میلیون دلاری یا جریمه های مالی اضافی ممکن است منجر به بازپرداخت وجه به کاربران دیجیتکس نشود.

مرتبط با: کمیسر CFTC می گوید پیشنهاد ارزیابی مجدد مدیریت ریسک می تواند کریپتو را در نظر بگیرد

همراه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، CFTC در حال حاضر درگیر چندین دعوای مدنی با شرکت ها و مدیران کریپتو به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های نظارتی است. این موارد شامل اتهامات علیه صرافی رمزارز بایننس و اتهامات قانونی علیه سم بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *