کمیسیونر CFTC قصد دارد حفاظت از سرمایه گذاران را با فناوری مدرنیزه کند


برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از کلاهبرداری مالی، رومرو پیشنهاد ایجاد ثبت ملی تقلب مالی را ارائه کرد که یک مرکز ثبت مرکزی کلیه جرایم و جریمه های مربوط به کلاهبرداری مالی است.

در حالی که کریستی گلداسمیت رومرو، کمیسر CFTC به تنظیم‌کنندگان توصیه کرد از پیشرفت‌های تکنولوژیک برای مدرن‌سازی پادمان‌ها استفاده کنند، او هشدار داد که عدم انجام این کار تأثیر منفی بر سرمایه‌گذاران آمریکایی خواهد داشت.

رومرو که در نشست سالانه انجمن مدیران اوراق بهادار آمریکای شمالی در سن دیگو، کالیفرنیا صحبت می کرد، گفت که شکست دولت در همگام شدن با فناوری، آسیب پذیرترین سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار خواهد داد. او اضافه کرد:

از آنجایی که تنظیم‌کننده‌ها در مورد فناوری نسل بعدی تصمیم‌گیری می‌کنند، بسیار مهم است که ما درک اساسی از فناوری و پیامدهای آن برای امور مالی و قانون داشته باشیم.»

رومرو با رهبری این تلاش برای تقویت حفاظت از سرمایه‌گذاران و نرده‌های محافظ، کارشناسان فناوری در فین‌تک، هوش مصنوعی مسئول، ارزهای دیجیتال، بلاک چین و امنیت سایبری را به کمیته مشاوره فناوری CFTC (TAC) منصوب کرد.

کمیسیونر CFTC توضیح داد که کارشناسان TAC وظیفه دارند راه‌هایی را برای القای فرآیندهای «مشتری خود را بشناسید» (KYC) و فرآیندهای مبارزه با پول‌شویی (AML) در راه‌های مالی غیرمتمرکز و سرمایه‌گذاری رمزنگاری شناسایی کنند.

TAC همچنین وظیفه ارتقاء توسعه هوش مصنوعی مسئول (AI) را بر عهده دارد. به گفته رومرو:

وقتی نوبت به هوش مصنوعی می‌رسد، قانون‌گذاران فدرال تازه شروع به کار کرده‌اند. یک مکان خوب برای شروع، حکمرانی در اتخاذ تصمیمات مهمی است که بر سرمایه گذاران و بازارها تأثیر می گذارد.»

تحقیقات فدرال ارزهای دیجیتال از عقب‌نشینی فعالیت‌های تجاری به نظارت بر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند X (توئیتر سابق)، ردیت و فیس‌بوک تغییر کرده است. اما رومرو استفاده از ابزارهایی را برای کمک به چنین تحقیقاتی توصیه کرد:

ردیابی وجوه، ردیابی کریپتو، استفاده از بلاک چین، استفاده از تجزیه و تحلیل لینک، استفاده از رسانه های اجتماعی و ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها، همه باید در جعبه ابزار تنظیم کننده ها باشد.

رومرو افزود که اظهارات (توئیت ها/پست ها) که یک فرد در پلتفرم های رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارد «می تواند شواهد قوی از قصد باشد». رگولاتورها می توانند از همین پلتفرم ها برای هشدار در مورد کلاهبرداری و محافظت از سرمایه گذاران استفاده کنند.

برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از کلاهبرداری مالی، رومرو پیشنهاد ایجاد ثبت ملی تقلب مالی را ارائه کرد که یک مرکز ثبت مرکزی کلیه جرایم و جریمه های مربوط به کلاهبرداری مالی است. این رجیستری به سرمایه گذاران کمک می کند تا تحقیقات در حال انجام یا جریمه های تحمیل شده به شرکت ها برای تقلب را بررسی کنند. رومرو برای اولین بار در دسامبر 2019 ایجاد این رجیستری را پیشنهاد کرد:

پس از تأسیس، هر آژانس فدرال محکومیت ها، احکام، جریمه ها و اقدامات اجرایی مورد قضاوت خود را ثبت خواهد کرد. سازمان‌های دولتی و محلی می‌توانند برای دستیابی به یک ثبت واقعی تقلب ملی گرد هم آیند.»

رومرو معتقد است که چنین پلتفرم خرید یک مرحله ای می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا از کلاهبرداری های مالی جلوگیری کنند. در نهایت، کمیسر CFTC خاطرنشان کرد که مقامات فدرال و ایالتی با هم می توانند ایمنی سرمایه گذاران را افزایش دهند.

مرتبط با: کمیسر CFTC خواستار برنامه آزمایشی نظارتی ارزهای دیجیتال است

در ماه آوریل، رومرو از شرکت‌های رمزنگاری خواست تا هویت دیجیتالی کاربران را تأیید کنند، زیرا معتقد بود که کاهش ناشناس بودن در رمزارزها می‌تواند مدیریت ریسک‌های موجود را آسان‌تر کند. او اضافه کرد:

«این امکان برای همه شرکت‌های رمزنگاری وجود دارد که از میکسرها و فناوری‌های تقویت‌شده ناشناس فاصله بگیرند و در عین حال حریم خصوصی مالی مناسبی را برای مشتریان فراهم کنند.»

رومرو با ترویج تأیید هویت دیجیتال، صرافی‌ها و همچنین پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) را برای تأیید هویت دیجیتال کاربران تشویق کرد.

مجله: 6 سوال برای کی اودا: از گلدمن ساکس تا ارز دیجیتال
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *