کمیسر CFTC خواستار برنامه آزمایشی نظارتی ارزهای دیجیتال است


کمیسر کارولین فام خواستار آن شد که برنامه آزمایشی با یک میزگرد با ذینفعان آغاز شود و CFTC قوانینی را در مورد ریسک هایی که سرمایه گذاران خرد با آن مواجه هستند پیشنهاد و تصویب کند.

کارولین فام، کمیسر کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) یک برنامه آزمایشی محدود را برای رسیدگی به مقررات ارزهای دیجیتال پیشنهاد کرده است.

فام در پیامی از پیش ضبط‌شده برای رویداد مؤسسه کاتو در 7 سپتامبر گفت که قصد دارد پس از بحث‌های میزگرد عمومی، یک برنامه آزمایشی برای بازارهای دارایی‌های دیجیتال پیشنهاد دهد، و مدعی شد که ایالات متحده ممکن است به زودی نیاز به «تقویت» کریپتو داشته باشد. – حوزه های قضایی دوستانه او پیشنهاد کرد که این برنامه مشابه جعبه های سندی نظارتی است که قبلا در سطح ایالت معرفی شده بود.

فام گفت: “یک برنامه آزمایشی می تواند چارچوبی برای فناوری های نوظهور و ساختارهای بازار در چارچوب قوانین و مقررات موجود ما ایجاد کند.” “امیدوارم آزمایشی که داده ها را آزمایش کند، جمع آوری کند و رویکردی عمل گرایانه برای توکن سازی ایجاد کند، بتواند ما را قادر سازد تا به دنبال ماموریت خود در ترویج بازارهای باز، شفاف، رقابتی و از نظر مالی سالم باشیم.”

فام خواستار برگزاری میزگردی با سهامداران و CFTC برای پیشنهاد و اتخاذ قوانینی در مورد خطرات کریپتو بر اساس برنامه های آزمایشی قبلی شد. در پایان برنامه، کمیسیون تصمیم خواهد گرفت که آیا تغییرات به صورت دائمی اجرا شود یا خیر.

مرتبط با: CFTC حکم پیش فرض 54 میلیون دلاری را علیه معامله گر در طرح کلاهبرداری کریپتو صادر می کند

فام که از آوریل 2022 در CFTC خدمت کرده است، یکی از پنج کمیسیونی است که خواستار شفافیت بیشتر در مورد مقررات کریپتو شده اند. علاوه بر حمایت از کمیته مشورتی بازارهای جهانی کمیسیون، ابتکاراتی را نیز با هدف حمایت از سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی کریپتو پیشنهاد کرده است.

برنامه آزمایشی پیشنهادی به دنبال تلاش‌های قانونگذاران ایالات متحده برای روشن کردن نقش CFTC و کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد مقررات ارزهای دیجیتال است. در ماه ژوئیه، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، قانون نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم را تصویب کرد و احتمالاً این لایحه تا قبل از سال 2024 به رای کامل مجلس خواهد رسید.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *