CFPB نقش Big Tech را در سیستم های پرداخت موبایلی قبل از تدوین قوانین بررسی می کند


دفتر حمایت مالی از مصرف کنندگان ایالات متحده نگاهی انتقادی به نقش اپل و گوگل در پرداخت های موبایلی داشته است.

روهیت چوپرا، رئیس اداره حمایت مالی از مصرف کننده ایالات متحده (CFPB) در کنفرانس فین تک به میزبانی بانک فدرال رزرو فیلادلفیا گفت که مشاغل بزرگ می توانند مانند “دولت های کوچک” عمل کنند و قوانین خود را بر زیرساخت های پرداخت تحمیل کنند. 7 سپتامبر. او اضافه کرد که با ادامه نوآوری های Big Tech، شرکت های کوچکتر ممکن است از این فضا بیرون رانده شوند.

چوپرا گفت که توسعه سریع سیستم‌های پرداخت مصرف‌کننده، به‌ویژه سیستم‌های نقطه فروش (POS)، برخلاف دارایی‌های رمزنگاری، توجه کمی از سوی تنظیم‌کننده‌ها را به خود جلب کرده است.

شرکت‌های فناوری بزرگ به اکوسیستم پرداخت نفوذ کرده‌اند تا تعامل مصرف‌کننده را در پلتفرم‌های خود عمیق‌تر کنند، داده‌ها را از تراکنش‌ها جمع‌آوری کرده و به طور بالقوه کسب درآمد کنند، و از جریان‌های کارمزد صنعت مالی سنتی استفاده کنند.»

اپل و گوگل در پرداخت های موبایلی مسلط شده اند و تاثیر زیادی بر دسترسی مصرف کنندگان به راه حل های پرداخت موبایلی ایجاد کرده اند. به عنوان مثال، فناوری ارتباطات میدان نزدیک (NFC) به سرعت در حال جذب کاربران است، اما در مقایسه با سایر برنامه‌ها به اندازه‌ای که انتظار می‌رود گسترده نشده است.

مطالب مرتبط: بانک مرکزی نیجریه ارتقای NFC را برای پرداخت های بدون تماس به eNira اضافه می کند

یکی از موانع پیش روی این فناوری، الزام اپل است که پرداخت های NFC انجام شده در دستگاه های تلفن همراه اپل از طریق Apple Pay انجام شود. چوپرا گفت:

«در حالی که می‌دانم چالش‌های قوی برای بانک‌ها و شبکه‌های کارتی مسلط وال استریت مهم هستند، اما این نگرانی واقعی وجود دارد که شرکت‌های بزرگ فناوری بتوانند دروازه‌ها و باجه‌های عوارض بیشتری ایجاد کنند که از ظهور و موفقیت شرکت‌های کوچک‌تر جلوگیری می‌کند.»

در ماه اکتبر، CFPB قوانینی را پیشنهاد خواهد کرد که به مصرف کنندگان حقوق بیشتری در مورد داده های مالی شخصی آنها می دهد. این دفتر اطمینان داد که این قوانین بانکداری و پرداخت های باز را تشویق می کند و به مصرف کنندگان اجازه می دهد خدمات را آسان تر تغییر دهند.

روش های پرداخت نقطه فروش مقایسه شده است. منبع: CFPB

سخنرانی چوپرا با انتشار گزارشی از این دفتر مصادف شد که نگاهی عمیق تر به دیدگاه چوپرا در مورد دستگاه های تلفن همراه و سیستم های فروش دارد.

مجله: Powers On… بایدن فناوری بلاک چین را می‌پذیرد، مزایا را می‌شناسد و برای پذیرش تلاش می‌کند
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *