صرافی های متمرکز به دروازه هایی برای DeFi: Finance Redefined تبدیل خواهند شد


100 توکن برتر DeFi هفته ای ترکیبی داشتند و بیشتر توکن ها در محدوده مشابه هفته قبل به معامله ادامه دادند.

به Finance Redefined خوش آمدید، دوز هفتگی شما از بینش های ضروری مالی غیرمتمرکز (DeFi)، خبرنامه ای که مهم ترین تحولات هفته گذشته را برای شما به ارمغان می آورد.

در DeFi، هفته گذشته شاهد پیشرفت‌های جدیدی در اثبات‌های دانش صفر (اثبات ZK) به‌عنوان یک راه‌حل مقیاس‌پذیر بوده‌ایم زیرا پروتکل‌های DeFi بیشتری از این فناوری استفاده می‌کنند.

لایحه جدید DeFi سنای ایالات متحده بررسی های زیادی را به خود جلب کرده است – اگر از نوع مثبت نباشد – زیرا بسیاری از سهامداران از این قانون “غیرقابل اجرا” انتقاد کرده اند.

Polygon 2.0 اساس حکومت غیرمتمرکز را پایه گذاری کرد، در حالی که مدیر عامل بنیاد Dydx این پیش بینی جسورانه را انجام داد که مبادلات متمرکز در نهایت به دروازه ای برای DeFi تبدیل می شوند.

100 توکن برتر دی‌فای هفته‌ای پر فراز و نشیب دیگر داشتند و بیشتر توکن‌ها همچنان در همان محدوده هفته قبل معامله می‌شوند.

صرافی های متمرکز به دروازه هایی برای DeFi – مدیر عامل بنیاد DYdX تبدیل خواهند شد

بنیاد dYdX، یک سازمان غیرانتفاعی مستقل DeFi که برای پشتیبانی از پروتکل dYdX تأسیس شده است، اخیراً یک شبکه آزمایشی عمومی برای آخرین نسخه خود، v4 راه اندازی کرده است. به گفته این بنیاد، این امر dYdX را جلوتر از برنامه برای راه اندازی بعدی شبکه اصلی v4 قرار می دهد، چیزی که بنیاد ادعا می کند نشان دهنده تمرکززدایی کامل برای dYdX است.

همانطور که کوین تلگراف اخیرا گزارش کرده است، راه اندازی شبکه آزمایشی 5 جولای چهارمین نقطه عطفی از پنج نقطه عطفی است که dYdX در نقشه راه سال 2022 خود برای تمرکززدایی ترسیم کرده است.

به خواندن ادامه دهید

Polygon 2.0 مقدمات حکمرانی غیرمتمرکز را آغاز می کند

Polygon Labs کار بر روی توسعه ای را آغاز کرده است که هدف آن پوشش تمام بلاک چین ها و برنامه های کاربردی در شبکه Polygon است و هدف آن دموکراتیک کردن روند ارتقا و تشویق مشارکت جامعه است.

در 19 ژوئیه، توسعه دهندگان این شرکت برای ایجاد چندین لایه 2 در شبکه، مکانیسم مدیریتی را برای نقشه راه آینده Polygon 2.0 تجدید کردند.

به خواندن ادامه دهید

مرکز سکه و انجمن بلاک چین لایحه DeFi سنای ایالات متحده را “بی فایده” می خوانند

نهادهای حامی صنعت کریپتو از لایحه جدید پیشنهادی سنای ایالات متحده به دلیل آنچه که آنها می گویند رویکردی گیج کننده برای تنظیم صنعت DeFi است، انتقاد کرده اند.

در 20 ژوئیه، اندیشکده رمزارز Coin Center و گروه حمایت از رمزارز، انجمن بلاک چین بیانیه‌های جداگانه‌ای صادر کردند که این قانون را راهی «درهم، غیرقابل اجرا» و «غیرقانونی» برای تنظیم DeFi توصیف کردند.

به خواندن ادامه دهید

Chainlink پروتکل متقابل زنجیره ای را راه اندازی می کند که بلاک چین را به TradFi متصل می کند

شرکت توسعه دهنده پروتکل Chainlink و توکن LINK بومی با پروتکل زنجیره ای متقابل خود با هدف ایجاد قابلیت همکاری بین شرکت های مالی سنتی و بلاک چین های عمومی و خصوصی، به حیات خود ادامه داد.

در پستی در 17 ژوئیه در وبلاگ Chainlink، کمال الموجاهد، مدیر ارشد محصولات آزمایشگاه‌های Chainlink اعلام کرد که پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای تحت دسترسی زودهنگام در اتریوم، Avalanche، Polygon، Arbitrum و Optimism راه‌اندازی شده است.

به خواندن ادامه دهید

پروتکل نقدینگی DeFi، تجمع zkEVM Linea را که توسط ConsenSys توسعه یافته است اضافه می کند

در میان محبوبیت فزاینده راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه ۲ مبتنی بر اثبات‌های ZK، پروتکل نقدینگی مالی غیرمتمرکز Symbiosis پشتیبانی از Linea را اضافه کرده است، یک راه‌حل مقیاس‌گذاری مبتنی بر ماشین مجازی اتریوم (zkEVM) با دانش صفر برای مبادلات زنجیره‌ای متقابل توسعه‌یافته توسط ConsenSys.

Symbiosis در بیانیه ای اعلام کرد که Linea یک مجموعه آماده برای توسعه دهندگان از zkEVM است، به این معنی که با اتریوم سازگار است و به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از بسیاری از زیرساخت های موجود برای ساخت راه حل های چند دارایی استفاده مجدد کنند. Linea از بیش از 100 پروتکل، ابزار توسعه‌دهنده و برنامه‌های غیرمتمرکز تشکیل شده است که آن را به یک ابزار مقیاس‌پذیری بالقوه مفید برای توسعه‌دهندگان در اکوسیستم اتریوم تبدیل می‌کند.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

ارزش کل بازار DeFi پس از سه هفته نزولی روند صعودی را تجربه کرده است. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که 100 سکه برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته‌ای صعودی را پشت سر می‌گذارند و بیشتر توکن‌ها با رنگ سبز معامله می‌شوند. کل ارزش قفل شده در پروتکل های DeFi زیر 50 میلیارد دلار باقی مانده است.

از شما برای خواندن خلاصه این هفته از تأثیرگذارترین تحولات DeFi سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان‌ها، بینش‌ها و آموزش‌های بیشتر در این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *