بانک مرکزی آرژانتین لایحه «پزو دیجیتال» را «در اسرع وقت» اجرا می‌کند


BCRA تلاش های قانونی را برای اجرای گردش کار CBDC در کشور تسریع کرده است.

بانک مرکزی آرژانتین به دنبال مجموعه ای از بیانیه ها در مورد مزایای احتمالی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای اقتصاد ملی، اعلام کرد که در حال تسریع کار قانونی برای اجرای گردش کار CBDC در این کشور است.

Juan Agustín D’Atellis Noguera، رئیس بانک مرکزی آرژانتین، در طی یک بحث عمومی در کانال فیلو نیوز در 18 اکتبر اعلام کرد که BCRA در حال کار بر روی چارچوب قانونی برای “پزو دیجیتال”، یک پروژه CBDC اخیرا پیشنهاد شده است. وزیر اقتصاد و نامزد ریاست جمهوری سرجیو ماسا.

مرتبط با: گزارش: آمریکای لاتین از نظر ترجیح مبادلات متمرکز در جهان پیشتاز است

به گفته داتلیس، این پروژه «در اسرع وقت» ارائه و سپس به کنگره ملی معرفی خواهد شد. این مقام، رویکرد ماسا به CBDC را تحسین کرد و تلویحا از موضع دوست بیت کوین خاویر مایلی، یکی دیگر از نامزدهای ریاست جمهوری که آشکارا “دلار شدن” اقتصاد آرژانتین را در بوق و کرنا کرده است، انتقاد کرد.

این اولین بار نیست که D’Attellis برای دفاع از ایده CBDC وارد عمل می شود. در ابتدای اکتبر، او اعتقاد خود را ابراز کرد که “پزو دیجیتال” می تواند به تثبیت اقتصاد آرژانتین در سال 2024 کمک کند. از نظر این مقام، ویژگی کلیدی CBDC قابلیت ردیابی آن است که به دولت اجازه می دهد مالیات جمع آوری کند.

در 2 اکتبر، ماسا متعهد شد که در صورت پیروزی در انتخابات، پزو دیجیتالی را معرفی کند، تا بتواند مشکل دائمی تورم آرژانتین را حل کند. بر اساس نظرسنجی های اخیر انتخاباتی، ماسا با اندکی پس از خاویر مایلی، که از پذیرش دلار آمریکا به عنوان واحد پول رسمی آرژانتین حمایت می کند و در عین حال مخالف نقش بانک مرکزی است، عقب است.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید