شبکه سلسیوس برای خروج از ورشکستگی به توافق رسید


وام دهنده رمزارز ورشکسته Celsius Network به دو توافق رسیده است که می تواند دارایی ها را به مشتریان بازگرداند و به روند ورشکستگی پایان دهد.

طبق پرونده های دادگاه در 20 ژوئیه، وام دهنده ورشکسته رمزارز Celsius Network به دو توافق رسیده است که به آن اجازه می دهد دارایی ها را به مشتریان بازگرداند و روند ورشکستگی را پایان دهد.

این تسویه حساب ها توسط قاضی مارتین گلن در جلسه ای در 10 آگوست مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت و به 78.2 میلیارد دلار ادعاهای بدون وثیقه رسیدگی خواهد کرد. هرگونه پاسخ و تجدیدنظر باید تا 3 اوت به دادگاه ارسال شود.

یکی از این معاملات بازپرداخت مشتریان را تا 5 درصد افزایش می دهد و اتهامات کلاهبرداری و ارائه نادرست توسط مدیریت سلسیوس را برطرف می کند. اگر دارندگان حساب از تسویه حساب چشم پوشی کنند، ممکن است همچنان حق ارائه ادعاهای فردی علیه درجه سلسیوس را حفظ کنند. طبق اسناد دادگاه:

“هر صاحب حساب واجد شرایطی که از تسویه حساب انصراف ندهد، ادعایی به میزان 105٪ از ادعاهای برنامه ریزی شده خود را مطرح می کند، که هرگونه شواهد مربوط به ادعای ارائه شده توسط دارنده حساب را باطل و حذف می کند.”

معامله دوم راه حلی را برای مشتریانی ارائه می دهد که دارای وجوهی بر حسب سود سودآور هستند. طبق قرارداد پیشنهادی، مشتریانی که ارزهای دیجیتال وام می‌گیرند، می‌توانند بخشی از وجوه خود را به عنوان دارایی‌های رمزنگاری شده دریافت کنند و در سهام شرکت جدید که از فرآیند ورشکستگی خارج می‌شود، غرامت دریافت کنند.

اسکرین شات – اطلاعیه استماع پیشنهاد مشترک برای تصویب موافقتنامه ها. منبع: Stretto.

“[…] طلبکاران موافقت کرده اند که از طرح اصلاح شده ای حمایت کنند که به دارندگان سپرده بدهکار انفرادی (الف) گزینه بازپرداخت اصل مانده وام های خود را ارائه می دهد. […] در ازای مقدار معادل ارزهای رمزنگاری شده (این ممکن است منجر به مزایای مالیاتی برای چنین دارندگانی در مقایسه با تسویه حساب شود) و (ب) اولویت در انتخاب گزینه مبادله سهام NewCo برای 30٪ تخفیف در ارزهای دیجیتال مایع […]” در این سند آمده است.

سلسیوس در ژوئیه 2022 پس از اعلام توقف در تمامی برداشت‌ها در میان آشفتگی بازار ناشی از فروپاشی اکوسیستم Terra، درخواست ورشکستگی بخش 11 را داد. یک سال بعد، در 13 جولای 2023، مدیر عامل سابق آن، الکس ماشینسکی، به اتهامات جنایی و مدنی مربوط به کلاهبرداری و قصد دستکاری بازار دستگیر شد. او همه اتهامات را رد کرد.

همچنین در 13 جولای، کمیسیون بورس و اوراق بهادار از ماشینسکی و سایر مدیران سلسیوس به دلیل جمع آوری “میلیاردها دلار” و فروش “اوراق دارایی های رمزنگاری شده” از طریق پیشنهادات ثبت نشده و جعلی شکایت کرد. کمیسیون تجارت فدرال همچنین از شکایت مدنی علیه مدیرعامل سابق خبر داد و پلتفرم وام دهی را به دلیل “هدر دادن” آن به مبلغ 4.7 ​​میلیارد دلار جریمه کرد.[ing] “میلیاردها سپرده کاربر” پس از “فریب دادن” کاربران.

مجله: چگونه افراد باهوش روی ممکوین‌های احمقانه سرمایه‌گذاری می‌کنند – برنامه 3 نقطه‌ای برای موفقیت


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *