SEC ایالات متحده از سلسیوس و الکس ماشینسکی: گزارش شکایت کرد


هفته گذشته، گزارش شد که CFTC، یک تنظیم کننده جداگانه ایالات متحده، دریافت که سلسیوس و الکس ماشینسکی قبل از سقوط در سال 2022 چندین مقررات را زیر پا گذاشته بودند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه شبکه سلسیوس، یکی از شرکت‌های وام‌دهنده کریپتو که در سال 2022 سقوط کرد، اقدام می‌کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، رگولاتور اوراق بهادار در 13 جولای از الکس ماشینسکی، مدیر عامل سابق سلسیوس شکایت کرد. در این گزارش آمده است که جزئیات این شکایت بلافاصله در دسترس نیست.

این اقدام اندکی پس از آن صورت می گیرد که کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) متوجه شد که شرکت سلسیوس و ماشینسکی چندین مقررات ایالات متحده را قبل از سقوط در سال گذشته زیر پا گذاشته است.

در 6 ژوئیه، بلومبرگ همچنین گزارش داد که وکلای بخش اجرای CFTC گزارش دادند که سلسیوس سرمایه گذاران را گمراه کرده است، در ثبت نام در تنظیم کننده ناکام بوده است، در حالی که Mashinsky چندین مقررات ایالات متحده را نقض کرده است.

این اقدام درست زمانی انجام شد که سلسیوس رسماً اعلام کرد که در حال آغاز روند داوطلبانه فصل 11 است. این شرکت گفت که سلسیوس 167 میلیون دلار پول نقد در دست دارد. طبق گزارش سلسیوس، این وجوه به آن اجازه می‌دهد تا از «عملیات خاصی در فرآیند بازسازی» پشتیبانی کند.

ماشینسکی در این اطلاعیه گفت: «این تصمیم درستی برای جامعه و شرکت ما است. اضافه:

“ما یک تیم قوی و با تجربه داریم تا سلسیوس را در این روند هدایت کنیم. با نگاهی به تاریخ سلسیوس، مطمئن هستم که این لحظه تعیین کننده ای است که در آن اقدام با عزم و اطمینان در خدمت جامعه و تقویت آینده شرکت است.”

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *