بلاک چین سلو بازگشت به اکوسیستم اتریوم، انتقال به L2 را پیشنهاد می کند


طبق گفته cLabs، مهاجرت Celo شامل استفاده از OP Stack به عنوان یک معماری برای تبدیل شدن به یک بلاک چین L2 Ethereum است.

CLabs، سازمانی که مسئولیت توسعه بلاک چین Celo را بر عهده دارد، به دنبال راه هایی برای بازگشت به اکوسیستم اتریوم با مهاجرت از یک بلاک چین لایه 1 مستقل سازگار با EVM به راه حل لایه 2 اتریوم است.

با توجه به بحث در مورد پیشنهادات در انجمن حاکمیت Celo، این انتقال شامل استفاده از OP Stack به عنوان یک معماری برای تبدیل شدن به یک بلاک چین اتریوم L2، حذف نیاز به نظارت بر ترکیب‌پذیری ابزارها و کتابخانه‌ها از طریق ارتقاء خواهد بود، بنابراین «قمار کامل Celo» ابزار/کتابخانه های اتریوم توسعه دهندگان.” “

سایر عوامل متمایزکننده کلیدی عبارتند از یک لایه در دسترس بودن داده خارج از زنجیره که توسط اپراتورهای گره اتریوم اداره می شود و توسط اتر تخصیص مجدد (ETH) نگهداری می شود، و تبدیل اعتباردهنده های موجود به ترتیب دهنده های غیرمتمرکز برای L2.

بلاک چین های Tier-1 و Tier-2 عمدتاً از نظر هدف، اما همچنین در طراحی و معماری متفاوت هستند. در حالی که شبکه های L1 به گونه ای طراحی شده اند که خودکفا باشند، هدف راه حل های L2 بهبود عملکرد بلاک چین های L1 به جای کار مستقل است.

cLabs ارتقا را توصیه می کند. منبع: انجمن حکومتی سلو.

ادعا می شود که مزایای این انتقال شامل افزایش امنیت و در عین حال پایین نگه داشتن هزینه های گاز خواهد بود. در این پیشنهاد که قرار است در سال جاری مورد بحث قرار گیرد، آمده است: “ما انتظار تغییر قابل توجهی در قیمت گاز نداریم. از آنجایی که پیشنهاد برای راه حل L2 با در دسترس بودن داده های خارج از زنجیره است، هزینه گاز می تواند بسیار کمتر از سایر L2 ها باشد.” یک جلسه حکومتی قبل از اینکه روز بعد در 21 جولای برای “کنترل آتش” آزاد شود.

با پذیرش این پیشنهاد، کاربران نهایی تحت تأثیر این انتقال قرار نخواهند گرفت و دارندگان توکن CELO با رأی دادن به پیشنهادات حاکمیتی، کنترل قراردادهای اساسی را حفظ خواهند کرد. علاوه بر این، از توکن های CELO برای پرداخت هزینه گاز استفاده می شود.

در حالی که این انتقال ممکن است صرفاً فنی به نظر برسد، اما می تواند به طرق مختلف بر اکوسیستم سلو تأثیر بگذارد. با توجه به بحث انجمن، به طور بالقوه می‌تواند جریان نقدینگی بیشتری را بین سلو و سایر زنجیره‌ها فراهم کند، اما هزینه‌های اضافی مانند هزینه‌های سطح دسترسی داده‌ها و گاز در اتریوم را نیز برای مرتب‌کننده‌ها ایجاد کند. علاوه بر این، مشخص نیست که آیا پاداش‌های مرتب‌کننده با پاداش‌های اعتبارسنجی فعلی مطابقت دارد یا خیر.

با رقابتی شدن فزاینده بلاک چین، Celo در تلاش است تا تجربه تلفن همراه خود را با افزودن قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص بهبود بخشد. اکوسیستم Celo همچنین اقتصادهای نوظهوری را هدف قرار می دهد که در آن راه حل های تکنولوژیکی بیشتری برای پرداخت ها مورد نیاز است.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه انباشته‌های ZK اتریوم می‌توانند قابلیت تعامل داشته باشند


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *